Де децентралізація. 30 корисних джерел для успішних перетворень в громадах

Децентралізація, децентралізація і ще раз децентралізація! Пошукали і відібрали з нашої Бібліотеки  розширену підбірку корисних посібників, рекомендацій,  довідників, які стануть в нагоді усім, хто ...

децентраліза
Де децентралізація. 30 корисних джерел для успішних перетворень в громадах

Децентралізація, децентралізація і ще раз децентралізація! Пошукали і відібрали з нашої Бібліотеки  розширену підбірку корисних посібників, рекомендацій,  довідників, які стануть в нагоді усім, хто не лише цікавиться актуальними внутрішньополітичними процесами в Україні, але й ініціює та долучається до перетворень у своїх громадах.

1. Формування спроможних територіальних громад (третє видання) 

Практичний посібник розрахований у першу чергу на сільських, селищних, міських голів та депутатів місцевих рад. Також він буде корисний тим, хто займається практичною реалізацію положень чинного законодавства щодо формування спроможних територіальних громад.

2. Посібник з децентралізації у схемах (друге видання)

“Посібник з децентралізації у схемах” (друге видання) містить систематизовану інформацію щодо правових та фінансових аспектів децентралізації з урахуванням змін у законодавстві, які відбулись протягом 2016-2017 рр., а також перших результатів об’єднання.

3. Посібник «Абетка децентралізації»

В теорії все здається зрозумілим: владу передають на місця, в існуючі та новостворені громади. Але як децентралізація відбувається на практиці, особливо в частині реалізації права на об’єднання громад? Про це детально розповідає посібник «Абетка децентралізації».

4. Рекомендації з підготовки проектів розвитку територіальних громад

Професійний розвиток та вивчення потреб громад – завжди у пріоритетах діяльності Асоціації міст України. Зважаючи на численні запити представників міст, АМУ в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) підготувала посібник “Рекомендації з підготовки проектів розвитку територіальних громад”.

5. Практичний посібник для ОТГ (видання друге оновлене) 

Асоціація міст України в рамках проекту ПУЛЬС, що реалізується за фінансової підтримки АМР США підготувала друге оновлене видання ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК для ОТГ, який складається з шести модулів.

6. Звіт соціологічного дослідження “Децентралізація очима населення” Запорізька, Донецька, Луганська області

Звіт за результатами соціологічного дослідження “Децентралізація очима населення”, що проводилось у Запорізькій, Донецькій, Луганській областях у період з квітня по травень 2017 року за фінансової підтримки Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ”.

7. Як розвивати сприятливе середовище для навчання та робити це грамотно?

Останнім часом точаться численні дискусії щодо громадянської освіти, якою вона має бути і для кого. У рамках Форуму Організаційного розвитку громадянського суспільства ця тема опинилася у фокусі багатьох розмов. Наталка Проць, виконавчий директор Громадської організації «Центр просвітництва та розвитку людини» (Давидівська об’єднана територіальна громада, Львівська область), розповіла про основні аспекти цього питання.

8. План дій старости: 10 кроків успішного старту (посібник)

Хто такий староста і яку роль відіграє? Якими управлінськими інструментами має володіти ця людина? Як досягти результату, щоб обрані старости громад були високопрофесійними управлінцями? Перша редакція вже стала настільною книгою старост і враховувала рекомендації щодо 8 інструментів діяльності. У новому виданні враховані нові пропозиції, запитання та виклики

9. Як створити ЦНАП? Відповіді на всі запитання – в інтернет-посібнику

Практичні поради як створити Центр надання адміністративних послуг, планувальні і технічні рішення та інші питання, пов’язані зі створенням належних умов для надання громадянам якісних і доступних адміністративних, комунальних послуг – відповіді на все це тепер можна знайти у відповідному інтернет-посібнику.

10. “Об’єднана громада – нові можливості”

Активісти ГО «Товариство дослідників України» у рамках проекту «Організаційно-консультаційний супровід створення та формування засад розвитку Яготинської об’єднаної громади» створили інформаційну брошуру: «Об’єднана громада – нові можливості», яка особливо буде цікава тим хто займається децентралізацією на місцях.

11. Збірка “Самоорганізація в українських громадах: історії успіху”

Збірка містить кілька успішних та, як нам здалося, цікавих прикладів самоорганізації мешканців міст, сіл та містечок України. Це реальні історії про досягнення небайдужих людей, які зрозуміли, що їхня доля – в їхніх руках. Вони повірили у свої сили і разом із своїми однодумцями почали змінювати своє життя і життя своїх громад на краще.

12. Навчальний посібник з громадянської освіти “Створюючи мости для демократії: підходи до формування умов плюралістичних процесів прийняття рішень на місцевому рівні”

У навчальному посібнику Навчальний посібник “Створюючи мости для демократії” викладено теоретичні положення та практичні рекомендації щодо створення умов для демократичного прийняття рішень на місцевому рівні.

13. Довідник організацій, проектів та програм міжнародної технічної допомоги

Довідник включає організації/проекти/програми, які сприяють діяльності Верховної Ради України. Перелік організацій/проектів/програм сформовано на підставі відкритої реєстрації, що проводилася Програмою USAID РАДА (квітень 2017 року)

14. Інфраструктура регіонів України. Пріоритети модернізації

Вашій увазі пропонуємо повну версію звіту за підсумками дослідження розвитку інфраструктури 22-х областей України. Об’єктом виступили процеси розвитку інфраструктури відповідних регіонів, суб’єктами – регіональні аналітичні центри. У дослідження не ввійшли тимчасово окупована територія АРК та Донецька і Луганська області.

15. Аналітичні записки “Децентралізація: реформа №1″

На сьогодні в Україні активно проходить процес формування нової системи адміністративно-територіального устрою – утворення об’єднаних територіальних громад. Яка географія їх утворення? Яка їх територіальна структура , фінансовий та демографічний потенціал? У цьому аналітичному виданні проаналізувано сучасний стан проведення реформи та визначити її етапи.

16. Програмно-цільовий метод у бюджетному процесі на рівні місцевих бюджетів

У посібнику доступною мовою викладено основні засади застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі на рівні місцевих бюджетів. В окремій частині посібника для зручності користувачів наведено типові переліки бюджетних програм та результативних показників їх виконання для місцевих бюджетів.

17. Методичний посібник для розробників проектів інфраструктурного розвитку об’єднаних територіальних громад

Посібник розповість про інформаційно-методичні матеріали щодо розробки проектів інфраструктурного розвитку з фінансуванням за рахунок субвенції з державного бюджету; пояснить незрозумілі аспекти відносно стандартизованої форми викладення проектної пропозиції (проектної заявки), стандартизовану форму проектної заявки та інструкцію стосовно її заповнення, зразки заповнення.

18. Управління спроможними територіальними громадами. Досвід Польщі

Інформаційно-аналітичне видання “Управління спроможними територіальними громадами. Досвід Польщі”. Зміст дослідження: апарат управління спроможних територіальних громад: польський досвід.

19. Майбутнє українських районів: польський досвід функціонування місцевого самоврядування на рівні повітів

Інформаційно-аналітична довідка “Майбутнє українських районів: польський досвід функціонування місцевого самоврядування на рівні повітів”.

20. Кращі практики місцевого самоврядування (географія участі та лідерства)

Десятки міст України мають тисячолітню історію, іншим – лише декілька десятків років. Ми знаємо сотні сіл та міст, де зберігаються українські традиції, можемо довго сперечатись чиє місто та село є найкращим. Однак, кращих визначає не лише їх потенціал, а й реальні справи та дії.

21. Перший рік успіхів 159 об’єднаних територіальних громад «Від прагнень до звершень»

Збірка містить інформацію про фінансові ресурси та проекти усіх 159 об’єднаних громад, які майже рік працюють у нових бюджетних умовах і мають нові повноваження.

22. Довідник актуальних міжнародних програм і проектів, які надають підтримку громадам

Асоціація міст України видала довідник, що містить перелік основних міжнародних організацій, які надають підтримку органам місцевого самоврядування, недержавним організаціям, ініціативним групам.

23. Посібник, який навчає громадян впливати на місцеву владу

Експерти Проекту USAID «Громадяни в дії» підготували практичний посібник «Механізми впливу громадян на місцеву владу».Ввесь набір правових інструментів у одній брошурі.

24. Децентралізація освіти у Польщі: Досвід для України

У публікації описано перебіг децентралізаційних процесів в освітній системі Польщі, які тривали впродовж 25 років. Розподіл повноважень та відповідальності між різними рівнями державної влади та місцевого самоврядування, впровадження відповідних механізмів фінансування, педагогічного нагляду та пов’язаних з ним державних вимог до закладів освіти розглянуто в суперечливих обставинах становлення та розвитку на підставі свідчень безпосередніх учасників та дослідників подій. Прокоментовано уроки польського досвіду та доцільність його застосування в Україні.

25. Збірник запитань і відповідей на тему децентралізації

Експерти ГО “Інститут громадянського суспільства” підготували збірник відповідей на питання громадян, що ставилися найчастіше протягом останнього року…

26. Навчальні посібники для органів місцевого самоврядування

Асоціація міст України підготувала серію з шести навчальних посібників для керівників та працівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих громад, інших зацікавлених осіб. Тематика була визначена наприкінці 2014 року за результатами опитування місцевих посадовців.

27. Практичний посібник з організації роботи органів місцевого самоврядування об’єднаних громад

АМУ в рамках проекту ДІАЛОГ з метою допомоги органам місцевого самоврядування об’єднаних громад ефективно організувати свою роботу розробляє Практичний посібник. Це буде серія Модулів, які пропонують типові документи, алгоритми дій, а також зразки рішень місцевих рад та їх виконавчих органів. Модуль 1 уже доступний!

28. Алгоритм основних дій з реорганізації органів місцевого самоврядування об’єднаних громад

АМУ в рамках проекту ДІАЛОГ з метою допомоги органам місцевого самоврядування об’єднаних громад ефективно організувати свою роботу розробляє Практичний посібник. Це буде серія Модулів, які пропонують типові документи, алгоритми дій, а також зразки рішень місцевих рад та їх виконавчих органів. Модуль 4 уже чекає на тебе!

29. Посібник «Посилення прозорості та підвищення ефективності використання коштів місцевих бюджетів у Чернігівській області»

Інформація, що представлена у посібнику – це стислий огляд основних практичних інструментів, що можуть бути використані громадськими організаціями для підвищення рівня прозорості діяльності місцевої влади, аналізу ефективності використання коштів місцевих бюджетів та донесення пропозицій громадян до представників влади. Посібник створено в рамках проекту, що фінансується Міністерством закордонних справ Латвійської Республіки.

30. Матеріали другої Національної конференції «Соціальна анімація для розвитку культури та громад»

Матеріали конференції стануть у нагоді громадським активістам, керівникам та працівникам закладів культури, а також усім небайдужим до реформування закладів культури, вирішення соціальних проблем та покращення життя територіальних громад. 

 

А ще бонус – відео-серія хороших порад від Олександра Солонтая

 

 

Підготувала Іванна Мальчевська


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні