Навчальні посібники для органів місцевого самоврядування
Асоціація міст України підготувала серію з шести навчальних посібників для керівників та працівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих громад, інших зацікавлених осіб. Тематика ...
Додано:
Громадський Простір
Асоціація міст України підготувала серію з шести навчальних посібників для керівників та працівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих громад, інших зацікавлених осіб. Тематика була визначена наприкінці 2014 року за результатами опитування місцевих посадовців.
Планування розвитку територіальних громад
Посібник присвячений сучасним підходам до планування розвитку громад, зокрема розглядаються місцевий економічний розвиток, інноваційні інструменти планування, система оцінки стану громади, питання стратегічного та просторового планування.
Планування та управління фінансовими ресурсами територіальної громади
Посібник досліджує особливості формування і використання фінансових ресурсів територіальних громад, враховуючи новації бюджетної децентралізації. Значну увагу приділено потенційним джерелам залучення коштів до бюджетів громад, також даються рекомендації щодо усунення ризиків корупції у цій сфері.
Енергоефективність в муніципальному секторі
Посібник розглядає принципи, методи, етапи та шляхи фінансування реалізації проектів термомодернізації об’єктів житлового та соціального призначення за участю органів місцевого самоврядування, а також порядок оцінки їх ефективності.
Посібник описує процеси підготовки і впровадження проектів місцевого розвитку, наводить приклади практичних ситуацій і робочих проблем щодо реалізації проектів.
Надання адміністративних послуг в муніципальному секторі
Посібник укладено з урахуванням практики застосування законодавства про надання адміністративних послуг та кращого вітчизняного і зарубіжного досвіду у цій сфері.
Місцеві ініціативи та залучення громадськості до здійснення місцевого самоврядування
Посібник описує дієві технології взаємодії органів місцевого самоврядування з жителями територіальної громади, демонструє корисність залучення громадськості до прийняття рішень на місцевому рівні.