Інформаційна політика

Редакційна політика Громадського Простору

1. Мета

Портал “Громадський простір” – це багатофункціональна веб-платформа для розвитку громадянського суспільства, через сервіси та інструменти якої відбувається постійна взаємодія й комунікація учасників третього сектору України.

Портал сприяє більшій прозорості процесів, що відбуваються у громадянському суспільстві, сприяє поінформованості української та міжнародної спільноти про діяльність НУО, а також надає можливість використовувати переваги Інтернет-технологій для ефективної співпраці неурядових організацій.

2. Учасники Порталу

Учасниками/дописувачами Порталу можуть бути представники/ниці неурядових організацій України (НУО), включаючи ресурсні та аналітичні центри, благодійні фонди, які переймаються питаннями громадянського суспільства. Важливою умовою, окрім легального статусу, є також публічність, видимість роботи таких організацій, медіа присутність, наявність наповненого сайту/фейсбук сторінки, для БО — звітності та інформації про врядування (в іншому випадку статус учасника не буде підтверджено). Більше про реєстрацію

3. Умови розміщення інформації на Порталі “Громадський Простір”

З міркувань безпеки ми додатково маємо підтвердити вашу реєстрацію на Громадському Просторі, після того, як ви заповнили реєстраційну форму (тож, будь ласка, зачекайте і за кілька хвилин оновіть сторінку адмін панелі).

Портал “Громадський Простір” розміщує інформаційні матеріали, що відповідають таким вимогам:

Тематика інформаційних матеріалів

  • повідомлення про діяльність неурядових організацій, про заплановані і реалізовані заходи;
  • інформація про ресурси, матеріали, публікації, проекти, посилання тощо – корисні для НУО;
  • інформаційні матеріали, дотичні до діяльності НУО.

Повідомлення подаються від імені громадської організації, спільноти (не особисто від представників/ць). Для орієнтиру: новина має давати відповіді на запитання «хто?» (ГО), «де?», «коли?», «що?», «для кого?», «що зробила/робить» тощо. 

Обсяг інформаційних матеріалів:

Обсяг повідомлення визначається окремо для кожного розділу чи категорії Порталу та може з часом змінюватися. Ознайомитися з формами додавання повідомлень  на Портал (полями та опціями)  можна після реєстрації свого профілю на Порталі.

Мова інформаційних матеріалів

Мова повідомлень на Порталі — українська. 

* Для оголошень від міжнародних організацій (наприклад, вакансій/тендерів) допускається додавання англійською мовою.

Коментарі

Погоджуються до розміщення лише коментарі, які мають практичний характер, предметні зауваги до ТЕКСТУ повідомлення. Зауваження, які стосуються виключно політик та процедур, описаних в оголошеннях авторів, мають бути безпосередньо представлені організаціям, які інформують про свої тендери, конкурси чи вакансії, шляхом прямого надсилання зауваг на адресу авторів цих повідомлень (завжди є емейл того, хто додав, а також контакти в самому повідомленні), також фейсбук сторінки чи інші канали. 

Адресування інформаційних повідомлень

Повідомлення додаються після реєстрації у відповідний розділ через форми “Додати..” або (в окремих випадках) електронною поштою.

Строки публікації

Якщо повідомлення було надіслано до 18.00 робочого дня — воно буде гарантовано опубліковане на Порталі протягом того ж дня. 

Редагування інформаційних матеріалів

Редакція залишає за собою право редагувати надіслані матеріали з метою дотримати правила граматики, стилістики та вимог до якості та обсягу інформаційного продукту. А також, у разі, потреби надсилає авторам повідомлення з проханням доопрацювати оголошення чи новину, уточнити авторське право на зображення. Зображення, які додаються на портал, мають бути якісні, візуально привабливі та не порушувати авторського права.

* У повідомленнях не розміщуються логотипи донорів, партнерів та ін. Текст, головне зображення, за потреби – фото в тексті, додаткові лінки, відео, що розкривають детальніше суть повідомлення.

4. Принципи роботи Порталу “Громадський Простір”

Неупередженість редакційної політики

Портал “Громадський Простір” вітає плюралізм думок та поглядів учасників громадянського суспільства. Портал дотримується принципів неупередженості, позаполітичності у висвітленні інформації та надає можливість організаціям та особам висловити свою думку з широкого спектру питань громадянського суспільства.

Редакція надає можливість всім сторонам та учасникам, які згадані, або мають відношення до розміщеної на порталі інформації, висловити свою аргументовану позицію. Якщо виникають питання з приводу певної публікації на Порталі, де джерелом вказано не Громадський Простір, а іншу організацію/ЗМІ,  Редакція надає право висловити свій погляд, надати свої аргументи щодо конкретних питань достовірності/недостовірності публікації – в окремому повідомленні-заяві на Порталі (додавши самостійно/надіславши повідомлення на [email protected]), або як коментар — зокрема під самою публікацією, використовуючи сервіс коментування.

Автори-експерт(к)и розділу “Колонки” діють відповідно до інтересів аудиторії та редакційної політики Порталу (неангажованість).

ромадські лідери/ки з різних сфер (правозахисних, молодіжних, екологічних і т.д. громадських/благодійних організацій), інші особи, обізнані у важливих для третього сектору темах.

Розкриваючи тему в різних аспектах, автор/ка враховує важливість практичної цінності його дописів, використання наочних матеріалів (огляд інструментів, методик, практик), а також заохочує обговорення теми. Дописи у форматі прес-анонсів та прес-релізів, оголошень, подієвий репортаж — не можуть бути опубліковані в цьому розділі Порталу (це розділ новини).

Редакція порталу “Громадський Простір” залишає за собою право не публікувати інформаційні матеріали, якщо вони не відповідають тематиці Порталу та є, на погляд Редакції, тенденційними, містять недостовірну інформацію, а також не відповідають загальноприйнятим етичним нормам та чинному законодавству України.

Безоплатність розміщення інформаційних повідомлень

Портал “Громадський Простір” є відкритим ресурсом третього сектору, редагує та розміщує інформаційні матеріали, ресурси на безоплатній основі, згідно з вимогами редакторської політики та з дотриманням норм чинного законодавства.

Зворотній зв’язок

Редакція вітає зворотній зв’язок з користувачами, намагається враховувати коментарі та зауваження до роботи Порталу.

Відповідальність за достовірність інформації

Відповідальність за зміст та достовірність наданих інформаційних матеріалів несе автор інформаційного матеріалу, той хто додав текст та зображення на портал.

Редакція залишає за собою право вирішити обмежити доступ до Порталу користувачів, які порушують засади редполітики, авторських прав, а також вжити інших заходів, згідно з внутрішніми процедурами та чинним законодавством України.

Редакція зобов’язується оперативно реагувати на запити про виправлення/уточнення інформації. У разі, якщо питання правильності трактування новини є спірним, працівники Порталу вживатимуть заходів з метою перевірки та спільного узгодження питання до моменту його остаточного вирішення. 

Посилання на джерело

Редакція Порталу “Громадський Простір” зобов’язується надавати посилання на джерело інформації та контактну інформацію авторів, у разі розміщення їхніх матеріалів. 

Редакція звертається до всіх авторів інформаційних матеріалів з проханням надсилати якомога повнішу контактну інформацію, та, у разі використання інших джерел та матеріалів інформації, обов’язково вказувати посилання на першоджерело інформації. Пам’ятайте про відповідальність за дотримання авторських прав щодо текстів, ілюстрацій та відео при додаванні їх у своїх повідомленнях. 

Авторські права ГП

Вся інформаційна продукція (графічна, відео, текстова та інша), створена колективом Порталу “Громадський Простір”, є інтелектуальною власністю ІАЦ “Громадський Простір”.

Портал “Громадський Простір” вітає подальше використання та републікацію інформаційних матеріалів, опублікованих на Порталі, в електронних та друкованих засобах масової інформації.

Будь-яке копіювання, у т.ч. окремих частин інформаційних матеріалів, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації Порталу “Громадський Простір” дозволяється за умови розміщення гіперпосилання: “Портал “Громадський Простір” prostir.ua.

Портал “Громадський Простір” визнає той факт, що організації та приватні особи, що розміщують свої інформаційні матеріали і ресурси на Порталі, зберігають за собою всі авторські та інтелектуальні права.

Розміщення лінків

Портал розміщує посилання на інші сайти мережі Інтернет, що належать чи обслуговуються третіми особами. Портал не несе відповідальності за зміст та актуальність матеріалів, опублікованих на зазначених сайтах.

5. Підтримка Порталу

Портал “Громадський Простір” працює на засадах незалежності та неупередженості редакторської політики, незалежно від поточного фінансового чи технічного джерела підтримки Порталу.

Інформація про джерела підтримки Порталу розміщується на Порталі в розділі Звіти.

6. Внесення змін та доповнень до Кодексу

Редакція Порталу “Громадський Простір” зберігає за собою право змінювати текст цього Кодексу в будь-який момент з оновленням та розвитком Порталу. Будь-яка зміна Редакційної політики починає діяти з моменту публікації на порталі Prostir.UA

 

Редакційна політика Громадського Простору у Фейсбук