Зміни в сфері охороні здоров’я залежать від нас самих

У липні 2020 р. БО "Асоціація паліативної та хоспісної допомоги" розпочала проведення онлайн-школи з паліативної та хоспісної допомоги для середнього медичного персоналу закладів України.Приводом до ...

Додано:
Alexander Wolf

pexels-pixabay-40568
Зміни в сфері охороні здоров’я залежать від нас самих

У липні 2020 р. БО “Асоціація паліативної та хоспісної допомоги” розпочала проведення онлайн-школи з паліативної та хоспісної допомоги для середнього медичного персоналу закладів України.

pro online school, rudk and melit

Приводом до цього стало те, що 2020 р. було оголошено в Україні та світі Роком медсестринства. А в сфері допомоги тяжкохворим саме медичні сестри відіграють провідну роль. На жаль, традиційно в нашій країні «голос» саме медичних сестер – слабкий. Експерти Асоціації паліативної та хоспісної допомоги вважають, що необхідно його «посилити». Можна розбудовувати потенціал власне середнього медичного персоналу, щоб він відігравав велику роль як у впровадженні медичної реформи, так і паліативної та хоспісної допомоги в Україні.

Школа полягала на онлайн-лекціях, присвячених таким темам:

  • Вступ у паліативну та хоспісну допомогу.
  • Мультидисціплніарна співпраця у сфері паліативної та хоспісної допомоги.
  • Комунікації у сфері паліативної та хоспісної допомоги.
  • Профілактика професійного вигорання для медичних сестер.
  • Налагодження співпраці з донорами (спонсорами).

Учасники Школи отримували навчальні матеріали: посібники, підручники, презентації для самостійного опрацювання.

На підсумковому зайнятті слухачі проходили опитування та письмовий залік.

Одним із питань було «Що Ви потрібно на місцях вже сьогодні для розвитку допомоги тяжкохворим?». Відповіді були: потрібно збільшувати фінансування, закупляти обладнання, забезпечення медичних закладів кваліфікованими працівниками тощо. Характерним є саме формулювання відповідей, які передбачають зміни переважно «зверху», ніби без участі самих медичних сестер.

У ході рефлексії після Школи викладачі порівняли ці відповіді з матеріалами заходів 2-х тренінгів у м.Мелітополь (Запорізька область) і с.Рудьківка (Чернігівська область). Заходи проводили на початку серпня 2020 р. представники Асоціації паліативної та хоспісної допомоги в рамках Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства, яка реалізується ІСАР «Єднання». Під час цих тренінгів учасники розробляли стратегію розвитку громадської організації, опрацьовували проектні заявки, планували заходи для зменшення негативного впливу пандемії і онлайн навчання в громаді. Тобто, провадили проактивну діяльність.

І одним із результатів цієї рефлексії став висновок про те, що середній медичний персонал також потребує розбудови свого потенціалу задля збільшення його можливості проактивно впливати на зміни в сфері охорони здоров’я.

Олександр Вольф, БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги», info@palliativ.kiev.ua

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Південь та схід України все ще на шляху до повноцінної стійкості

В Україні запрацював осередок CIDOC в складі національного комітету Міжнародної ради музеїв

У Загвіздянській громаді відкрито молодіжний простір

Міністерство освіти і науки презентувало платформу молодіжних та шкільних медіа Youth MediaLab

"З чого починати планування проєкту?" - друга лекція курсу про грантменеджмент

Злочини на ґрунті ненависті: покарати не можна пробачити