Зігріймо вбогого світлом стрітенської свічки: соціально-екологічна ініціатива

Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви за підтримки Міжєпархіальної екологічної мережі та Міжнародного благодійного фонду «Карітас України» розпочинає соціально-екологічну ...

20210202
Зігріймо вбогого світлом стрітенської свічки: соціально-екологічна ініціатива

Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви за підтримки Міжєпархіальної екологічної мережі та Міжнародного благодійного фонду «Карітас України» розпочинає соціально-екологічну ініціативу «Зігрій вбогого світлом стрітенської свічки».

Ініціатива базується на постсинодальному посланні Синоду Єпископів УГКЦ «Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому!» та енцикліці Папи Франциска «Laudato Si – Славен будь: про турботу за наш спільний дім».

Її мета – простягнути руку допомоги потребуючим людям та плекати культуру відповідального ставлення до Божого створіння. Одним із ключових завдань є підтримка ініціативи УГКЦ «Нагодуй убогого!», передає Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

В рамках ініціативи, для єпархіальних та екзархальних референтів Екологічного УГКЦ було проведено майстер-клас з виготовлення стрітенських свічок із натуральної вощини, а також їх прикрашання за допомогою екологічних матеріалів. Ініціатива розповсюдиться по всіх єпархіях та екзархатах Української Греко-Католицької Церкви.

Вірні зможуть придбати свічки у своїх парафіях за пожертви, які спрямовуватимуться на підтримку ініціативи УГКЦ «Нагодуй убогого!», зокрема благодійним їдальням та для придбання продуктових наборів для потребуючих.

Частина свічок буде прикрашена квітами з бавовняних ниток, сухоцвітів, сухофруктів та інших природних дарів Божих, що уприсутнюють щедрість Творця та красу створіння. Декор деяких свічок містить насіння гібіскусу, проростивши і висадивши яке, можна долучитися до відновлення краси йгармонії навколишнього світу.

Кожен може приєднатися до ініціативи, власноруч виготовляючи свічки з натурального бджолиного воску та спрямовуючи отримані за їх продаж кошти до регіонального осередку Карітасу України у відповідній єпархії чи екзархаті.

Організатори сподіваються, що ініціатива «Зігрій вбогого світлом стрітенської свічки», яка цьогоріч пройде вже другий рік поспіль, сприятиме подоланню байдужості сучасного світу до потреб нужденних, допоможе осяяти Божою милосердною любов’ю навколишній світ і зігріти теплом нашої солідарної допомоги всіх тих, хто її особливо потребує.

Нагадаємо, що екосоціальна ініціатива «Зігрій вбогого світлом стрітенської свічки» була започаткована 2021 року за підтримки Карітасу Івано-Франківськ, і дала можливість відчути християнську солідарність людям, які опинилися в складних обставинах.

За зібрані кошти було приготовано 2300 обідів підопічним благодійної їдальні Івано-Франківського «Карітасу». До ініціативи долучились й інші регіональні осередки «Карітасу України», виготовляючи екосвічки, що стали світлом надії, любові й тепла для потребуючих людей.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Детінізація тютюнового ринку та результати євроінтеграційної акцизної політики в Україні

Акліматизуватись до змін в часи кризи

Курс з цифрової освіти для українських школярів продовжує роботу у 2024 році

Запровадження громадського бюджету в умовах воєнного стану: роз’яснення експертів U-LEAD

«Майдан навчив нас вірити у перемогу»: обговорення документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж»

День пам’яті майданівця та Героя України Тараса Матвіїва провели у Музеї Майдану