Нові виклики для територіальних громад Півдня України

19 квітня 2016 року на базі Конференц-центру “Impakt Нub Оdessa” (м. Одеса) громадська організація “Центр досліджень місцевого самоврядування та розвитку громад” підготувала і провела круглий стіл ...

Додано:
ird

круглий стіл
Нові виклики для територіальних громад Півдня України

19 квітня 2016 року на базі Конференц-центру “Impakt Нub Оdessa” (м. Одеса) громадська організація “Центр досліджень місцевого самоврядування та розвитку громад” підготувала і провела круглий стіл “Об’єднання територіальних громад Півдня України: перші результати та нові виклики” в рамках проекту “Створення єдиного соціального, економічного та управлінського простору в модельних об’єднаних територіальних громадах Півдня України” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Відкрив засідання круглого столу голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, який зазначив, що сутність об’єднання громад полягає в тому, щоб об’єднати ресурси на розвиток тієї чи іншої території.

Обговорення у першій частині заходу йшли навколо процесу добровільного об’єднання територіальних громад на Півдні України з огляду на поставлені цілі та досягнуті результати. Валерій Желіховський – заступник Балтського міського голови, розповів про досвід формування інфраструктури Балтської об’єднаної територіальної громади як самодостатньої і конкурентоспроможної громади. У планах громади конкретні напрямки господарської діяльності, як-от: будівництво каналізаційного колектора, реконструкція очисних споруд, капітальний ремонт восьми ФАПів, двох амбулаторій загальної практики—сімейної медицини, капітальний ремонт приміщень чотирьох загальноосвітніх шкіл, ремонт шести сільських будинків культури. Програма соціально-економічного розвитку Балтської міської ОТГ на 2016 рік включає також придбання нової комунальної техніки, відкриття реабілітаційного центру для військових.

Валентин Бойко та Оксана Силюкова – директори Офісу реформ з питань децентралізації в Миколаївській та Херсонській областях та Ольга Ковінчук з Одеського офісу розповіли про проблеми згуртування громад у своїх регіонах.

У другій частині заходу Сергій Саханенко, доктор наук з державного управління, професор Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України на основі досвіду Балтської міської об’єднаної територальної громади запропонував інноваційну модель структури управління об’єднаної територіальної громади. До дискусії залучилися представники державних адміністрацій, місцевих рад, громадських організацій (Анатолій Бойко з Одеського відділення «Комітету виборців України», Степан Давтян – голова ГО «Нова еліта нації», Вячеслав Демченко – керівник Одеського регіонального відділення Асоціації міст України, Михайло Золотухін – директор ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”).

Результатом жвавого обговорення стало переконання у важливості зроблених кроків по об’єднанню, бачення перспектив, що відкриваються.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?