В Ужгороді пройшов п’ятий воркшоп Women Biz Days 2024 для жінок-підприємиць

Війна в Україні завдала багато шкоди місцевому бізнесу, але водночас мобілізувала людські ресурси. Шукаючи можливості розвитку і стійкості, українські жінки-підприємиці набувають нові знання, ...

Додано:
TSokol

CF5BF550-9788-4446-A11A-049ED9DDE023
В Ужгороді пройшов п’ятий воркшоп Women Biz Days 2024 для жінок-підприємиць

Війна в Україні завдала багато шкоди місцевому бізнесу, але водночас мобілізувала людські ресурси. Шукаючи можливості розвитку і стійкості, українські жінки-підприємиці набувають нові знання, розвивають мережу контактів  та прагнуть виходити на нові ринки. Щоб згуртувати ділову спільноту й підтримати розвиток жіночого підприємництва, ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запустили серію воркшопів Women Biz Days.

Жінки складають половину працездатного населення країни й приймають більшість споживацьких рішень. Розвиток жіночого підприємництва не лише зміцнює економіку країни, але й має глобальний вплив на світову економіку. За даними Opendatabot з лютого 2023 року кожен другий ФОП в Україні відкривають жінки. Станом на середину листопада їхня кількість склала 263 933, що майже на 12 тис. більше, ніж у довоєнному 2021 році. Незважаючи на те, що кількість приватних підприємств є меншою, понад 67 % лідерок вірять у зростання своїх організацій, а 20 % прогнозують збільшення талановитого персоналу в компаніях у найближчі роки. 

«Бути сильнішими за обставини — кредо будь-якого бізнесу, яке сьогодні актуальне як ніколи. Але щоб мати сили й натхнення на підкорення нових вершин, українським підприємцям потрібна підтримка. — говорить виконавча директорка ГО “Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі” Ірина Титарчук. — Саме для цього ми й організували серію воркшопів. Об’єднати учасниць, створити коло для перспективного нетворкінгу, дати нові знання і створити умови для свіжих ідей — кожна знайде для себе те, чого потребує найбільше. Віримо, що це надасть потужний поштовх для розвитку жіночого підприємництва.»

Women Biz Days — це серія навчань, які допомагають амбітним жінкам розвинути навички підприємницької діяльності. Проєкт охоплює юридичну, маркетингову та фінансову сфери бізнесу та залучає кращих експертів у цих напрямках.

Основні питання і учасниці лютневого воркшопу

У рамках Women Biz Days  заплановано 8 зустрічей, 6 з яких проходять у 2024 році. Черговий захід відбувся протягом 29 лютого – 1 березня у місті Ужгород. Він зібрав представниць бізнесу з різних регіонів країни, найбільше яких було з Вінницької, Закарпатської, Київської та Сумської областей. Переважна більшість учасниць (85 %) — власниці ФОПів, які представляли наступні сфери бізнесів:

  • сфера послуг;
  • торгівля;
  •  освіта;
  • креативна індустрія; 
  • мода та дизайн;
  • переробна промисловість;
  • готельний бізнес;
  • освіта.

Мета воркшопу — навчити жінок-підприємиць адаптуватися у новій реальності, налагодити ефективні комунікації, здобути нові знання й навички та зануритися в атмосферу однодумців. 

Запрошені експертки говорили на актуальні теми, які максимально розкривали запити учасниць:

  • формування бізнес та маркетингової стратегії для подальшого розвитку; 
  • вдосконалення навичок просування продуктів;
  • підвищення рівня обізнаності в напрямках ведення бізнесу;
  • ведення соціальних мереж;
  • виведення продуктів на європейські ринки.

Традиційно між виступами експерток були проведені кава-брейки з бізнес-іграми, які створили невимушену атмосферу та сприяли налагодженню контактів між учасницями. 

Наступний воркшоп відбудеться 18–19 квітня у м. Хмельницький. Зареєструватися можна за посиланням.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує український бізнес  з метою підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році