Spotlight on: Docudays UA 2022 на фестивалі DOK Leipzig

З 17 по 23 жовтня українські документальні проєкти будуть представлені в секціях програми та на індустрійній платформі міжнародного фестивалю DOK Leipzig. Невдовзі ознайомимо з усіма деталями. ...

artboard_3-1
Spotlight on: Docudays UA 2022 на фестивалі DOK Leipzig

З 17 по 23 жовтня українські документальні проєкти будуть представлені в секціях програми та на індустрійній платформі міжнародного фестивалю DOK Leipzig. Невдовзі ознайомимо з усіма деталями. Першими зустрічайте учасників та учасниць Spotlight on: Docudays UA 2022.

У програму Spotlight on: Docudays UA 2022 увійшли чотири стрічки з цьогорічного національного конкурсу DOCU/УКРАЇНА: «Плай» режисерки Єви Джишиашвілі, «Між небом та горами» режисера Дмитра Грешка, «Привоз» режисерки Єви Нейман та «Нескінченність за Флоріаном» режисера Олексія Радинського. А також фільм режисера Тараса Томенка «Терикони», що мав відкривати фестиваль у березні.

Програмна координаторка DOK Leipzig Терез Антоні розповідає про ідею та мету співпраці:

«Коли 24 лютого ми почули новини про російське вторгнення в Україну, одразу подумали про наших колег із Docudays UA та спільноту українських документалістів/-ок, з якою ми працюємо вже багато років.

На знак солідарності з командою Docudays UA, ми пропонуємо платформу для презентації національного конкурсу 19-го фестивалю та шоукейсу українських талантів у всіх секціях фестивалю та індустрійних програмах. Ми запросили фільми, режисерів/-ок і делегатів/-ок фестивалю на DOK Leipzig, аби вони могли представити свої роботи, поспілкуватися з нашою аудиторією і, що найважливіше, зустрітися з міжнародними колегами, налагодити зв’язки, знайти нових партнерів/-ок для підтримання майбутнього українських кіноталантів. Війна має на меті викорінити голоси, тому ми пропонуємо нашу платформу, щоби посилити голоси українців/-ок».

Директорка індустрійної платформи DOCU/ПРО Дар’я Бассель коментує програму Spotlight on: Docudays UA 2022:

«Це єдині фільми Docudays UA, які ми встигли оголосити до початку повномасштабного вторгнення. Вони не всі про війну — і це, навпаки, добре, на наш погляд. Адже ці фільми можуть занурити глядачів/-ок у контекст України, нашого життя й повсякденності. У програмі представлені стрічки про різні регіони країни: Схід, Захід, Південь, Центр. Зараз ми багато говоримо про зміни, яких потребує наше суспільство. Ці фільми допоможуть і нам, й іноземній аудиторії зрозуміти про такий запит більше, ніж можна побачити в новинах».

 

Фільми Spotlight on: Docudays UA 2022 @ DOK Leipzig

 

Терикони
Режисер: Тарас Томенко
Продюсер(к)и: Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко, Олександр Коваленко

Насті було шість, коли три ракети, випущені російськими військовими, влучили в її будинок у новорічну ніч. Вона вижила, але втратила батька, дитинство і віру в життя. Для таких, як вона, війна стала чимось буденним, як пейзаж за вікном. Але Настя не припиняє мріяти. Як і кожна дівчина, вона мріє про новий будинок, собаку і продовжує писати листи Діду Морозу з проханням повернути їй батька.

Метод документального спостереження за героями/-їнями та здорова дистанція з метою збереження їхнього особистого простору дозволили показати драматизм дитячого життя на передовій.

 


Нескінченість за Флоріаном
Режисер: Олексій Радинський
Продюсерка: Люба Кнорозок

Що таке Земля? Що таке сонячна система? Чим є людство? Хто такий Флоріан Юр’єв? Чому він побудував «Літаючу тарілку» в Києві? Чи зможемо ми використовувати її за призначенням у майбутньому? «Нескінченність за Флоріаном» шукає відповіді на ці та інші питання, пов’язані з постаттю легендарного київського архітектора Флоріана Юр’єва. Фільм також розповідає про те, чому шлях капіталізму — пройдений, та що буде, якщо поділити одиницю на нескінченність.

 

Між небом та горами
Режисер: Дмитро Грешко
Продюсерка: Поліна Герман

2020 рік, світу загрожує пандемія нового та невідомого коронавірусу. В цей час гірське село Колочава на Закарпатті продовжує жити буденним життям, адже люди тут постають перед труднощами постійно.

Марію, Тетяну, Анну та Світлану в селі дуже добре знають. Чотири фельдшерки вже багато років працюють на єдиній станції швидкої допомоги у Колочаві. Незважаючи на пандемію, більшість викликів — це звичні хвороби: інсульти, гіпертонія й інші серцево-судинні захворювання, панкреатит, алкогольна інтоксикація тощо. Люди й далі страждають від важких недуг, які стають небезпечнішими в переповнених ковідними хворими лікарнях.

Жителі села народжуються, одружуються, святкують… і, зрештою, помирають. Життя занадто коротке, щоб його можна було поставити на паузу. Здається, що життєвий цикл у цьому селі триватиме вічно, але чи зможуть місцеві вижити, якщо наступна пандемія стане більш загрозливою? Життя в селі триває, а працівники швидкої завжди готові прийти на допомогу.

 

Плай
Режисерка: Єва Джишиашвілі
Продюсерка: Оксана Іванюк

Це історія про людей, які зберегли більше, ніж втратили під натиском нашого неоднозначного сьогодення, що сплутало всі земні й небесні закони. Їхня сила і слабкість в любові: до своєї землі, до ближнього. Вони незгодні й покірні водночас, немов гори. Бунтують проти несправедливості життя й мужньо приймають удари долі. Родина Малковичів для людського ока — загублена серед красивої й суворої природи, та насправді вони там, де від початку часів панує гармонія і любов, що передається від покоління до покоління.

 

Привоз
Режисерка: Єва Нейман
Продюсер(к)и: Геннадій Кофман, Ольга Бесхмельниціна

Фільм документує життя одного з найстаріших і найбільших базарів Європи. Пристрасті обабіч прилавків, сни вантажників, таємні фантазії продавчинь риби… Роздумами про світобудову та сенс життя діляться охоронці базару й керівник барахолки. Що було, що є, що буде — передбачення вуличних ворожок, «дуже точна вага» й щедрі порції на пробу. На Привозі можна зустріти усі прошарки населення міста. Тут їх представлено й виявлено! Сюди приходять усі, і кожен знаходить щось для себе. І ті, хто шукає див чи метаморфоз — змін долі, людської душі або часу — теж не піде звідси з порожніми руками.

 

_______

Програма Spotlight on: Docudays UA 2022 стала можливою завдяки підтримці Федерального комісара Німеччини з питань культури та медіа. Завдяки підтримці Українського інституту, Гете-Інституту та Гете-Інституту в eкзилі, додаткова кількість кінематографістів/-ок та делегацій з України зможе взяти участь у фестивалі та скористатися індустрійними можливостями в Лейпцигу.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Переможці конкурсу міні-грантів від ГО “Заходи” для громадських організацій, що працюють з ВПО у Хмельницькому

16 громад України візьмуть участь у навчанні від Фонду Східна Європа

БФ "Сонячний всесвіт" допомагає постраждалим сім'ям, які проживають у Київській області

"Нормальні пацани і тут перекантуються": благодійну документальну виставу про війну в Україні зіграли у Богуславі

«Бізнес і права людини в Україні: проблеми та рішення під час війни та повоєнного відновлення»: хто переміг у конкурсі наукових робіт?

Громади навчаються забезпечувати своїх жителів укриттями