Навчання в громаді заради розбудови її потенціалу

В рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», який реалізується ГО «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського ...

prostir_1 trening
Навчання в громаді заради розбудови її потенціалу

В рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», який реалізується ГО «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» ГО «Центр кластерного розвитку паліативної та реабілітаційної допомоги «Ми» 7-8 серпня 2020 р. організувала тренінг “Можливості організації навчання та підвищення потенціалу громади Мелітопольського району”.

 Актуальність цього заходу в тому, що він є відповіддю ГО «Ми» на поширення пандемії і цілий ряд викликів, пов’язаних із нею. Зокрема, браком можливостей фахівців медичного профілю продовжувати своє професійне навчання. А вимоги до медпрацівників у 2020 р. у зв’язку з проведенням медичної реформи стають все більше і більше детальними та досить складними. Одним із ефективних підходів у вирішенні цієї проблеми може бути співпраця з громадськими організаціями. Власне саме тому у рамках заходу обговорювалися та опрацьовувалися можливі теми навчання для представників громади в умовах економічної кризи, питання навчання медичних і соціальних працівників задля розвитку громади та інші теми.

 У результаті роботи в мікрогрупах і мозкових штурмів учасники дійшли висновку, що громадські організації можуть і повинні відігравати провідну роль у розбудові потенціалу громади. Основна перевага НУО – мобільність, можливість оперативно діяти, співпрацювати з донорами, а також бути «ланцюжками» між різними стейкхолдерами. Тематики можливих майбутніх навчальних заходів, – основи медичного догляду, перша медична допомога, перша психологічна допомога, розвиток благодійності у громаді тощо. 

 Спільно з тренером О.Вольфом було обговорено можливості використання платформ для онлайн-навчання і проведення заходів для зацікавлених сторін, зокрема, закладів охорони здоров’я. Зокрема, однією з форм співпраці між громадою і медичними працівниками, а також фахівцями з соціальної роботи могли би бути онлайн-консультації на різні теми, що хвилюють громаду.

 Світлана Старигіна, ГО «Ми».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Український екологічний стартап запустився в 9 європейських країнах і наблизив Україну до участі в Green Deal!

П’ять ЧаПів про молодіжний центр «YouthСфера»

За кордоном… Ціна зароблених грошей

Опитування громадян: як уникнути перетворення інструменту прямої демократії на маніпуляцію

Триває реєстрація на Міжнародний форум «Життя на межі миру. Громадські ініціативи змінюють життя українських громад»

Громадський центр правосуддя взяв участь в обговоренні безпекових викликів для Одеси