На Харківщині обговорили найбільш ефективні шляхи інтеграції студентської молоді ВПО у місцеві громади

Запорукою особистого розвитку та захисту прав студентів з окупованих територій виступає можливість їх інтеграції до приймаючої громади під час та після завершення навчання. Саме тому 23 квітня 2019 ...

логотип ГО Нова Енергія
На Харківщині обговорили найбільш ефективні шляхи інтеграції студентської молоді ВПО у місцеві громади

Запорукою особистого розвитку та захисту прав студентів з окупованих територій виступає можливість їх інтеграції до приймаючої громади під час та після завершення навчання. 

Саме тому 23 квітня 2019 р. в м. Харкові команда ГО «Нова Енергія» разом із керівником проекту Дмитром Вітвіцьким організувала круглий стіл на тему «Студенти-ВПО та місцева молодь: аналіз стану інтеграційних процесів у Харківській області». В межах заходу досвідчені експерти мали змогу:

  • oбговорити питання адаптації молоді з числа ВПО до різкої зміни середовища;
  • Виявити чинники, що перешкоджають інтеграції;
  • Запропонувати шляхи налагодження комунікацій між місцевою молоддю та внутрішньо переміщеними особами.

Розпочався круглий стіл із презентації результатів дослідження стану інтеграційних процесів у Харківській області, яке було проведено ГО «Нова Енергія» – одним з місцевих регіональних партнерів ВГО «Поруч». Дмитро Вітвіцький, в свою чергу, зосередив увагу усіх присутніх на найбільш важливих моментах, серед яких були:

  1. Відсутність регіональних (місцевих) інформаційних паспортів стану молодіжних (студентських) проблем;
  2. Не проведення порівняльного аналізу існуючих та перспективних практик реалізації молодіжної політики;
  3. Дуже слабка обізнаність населення щодо наявності пілотних Регіональних програм соціальної згуртованості молодих громад, тощо.

Після презентації результатів дослідження мали змогу виступити та висловити свою думку щодо існуючих проблем усі запрошені до участі в заході експерти. Зокрема, Ольга Аверіна, радниця з питань ВПО у Харківській області, зазначила, що, спираючись на її дослідження, найбільш актуальними проблемами для молоді ВПО є:

  • Надзвичайна складність з оформленням документів;
  • Відсутність механізмів підтримки з боку влади під час процесу соціалізації.

«Я не можу сказати, що нічого не робиться. Питання в тому, що всі дії повинні бути системними!» – закінчила свій виступ Ольга Аверіна.

Людмила Гончарова, начальник управління соціальних гарантій Департаменту соціального захисту населення при ХОДА розповіла аудиторії про особливості надання різних видів державної соціальної підтримки студентській молоді з числа ВПО. Доповідь Людмили Гончарової зацікавила присутніх, адже вона зазначила, що згідно статистиці лише половина з усіх внутрішньо переміщених осіб отримують соціальну стипендію. Під час вільної дискусії експерти зійшлися на думці, що подібне явище пояснюється тим, що переважна більшість внутрішньо переміщених осіб змушені працювати паралельно із навчанням через  нестачу коштів.

Наприкінці заходу запрошені експерти почали активно висловлювати свої думки та ідеї, впровадження яких могло б значно прискорити інтеграційні процеси. Серед найбільш яскравих варто виділити:

  1. Залучення студентів із числа ВПО до участі у профспілкових організаціях, що функціонують при кожному ВНЗ, адже саме керівники даних структур є найбільш обізнані щодо проблем як студентської молоді загалом, так і молодих людей з числа ВПО.
  2. Організація бізнес-інкубаторів при вищих навчальних закладах із специфічним направленням відповідно спеціалізації ВНЗ. Дана ініціатива допоможе вирішити проблему пошуку першого робочого місця для студента.
  3. Утворення коаліції вищих навчальних закладів України задля обміну досвідом та ефективної співпраці.

Захід організовано в рамках проекту «Громадський супровід інтеграції студентської молоді з числа ВПО і студентів з тимчасово окупованих територій в приймаючі громади Київської, Львівської, Харківської та Херсонських областей», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Проект адмініструє ВГО «ПОРУЧ» (Київ), місцевими регіональними партнерами є БФ «Право і демократія» (Львів), Благодійне товариство «Центр суспільних програм» (Херсон), ГО «Нова Енергія» (Харків).

 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?