Головне – чітко розуміти зміст Угоди про асоціацію “Україна-ЄС” і злагоджено діяти для її виконання на місцях

Для того, щоб Україна якнайшвидше стала повноправним учасником ЄС, зайняла належні позиції на європейських ринках харчової і аграрної продукції, українському суспільству потрібно зорганізуватися як в ...

Додано:
agrouu.euro

ЄС
Головне – чітко розуміти зміст Угоди про асоціацію “Україна-ЄС” і злагоджено діяти для її виконання на місцях

Для того, щоб Україна якнайшвидше стала повноправним учасником ЄС, зайняла належні позиції на європейських ринках харчової і аграрної продукції, українському суспільству потрібно зорганізуватися як в центрі, так і на місцях. Органи державної влади в центрі мають напружені завдання по формуванню галузевих та секторальних політик, узгоджених з відповідними політиками ЄС, гармонізації національного законодавства з директивами ЄС. Органи державної влади на регіональному, обласному рівні, мають реалізувати євроінтеграційну політику, доносити інформацію про те, куди і як мають прямувати різні верства суспільства для того, щоб створити такі умови економічної діяльності та життя, які існують в країнах ЄС, сприяти виникненню синергії від окремих дій на реалізацію положень Угоди про асоціацію. А українські виробники, у тому числі аграрної сировини та харчової продукції, мають на самих глибоких рівнях узгоджувати технологічні процеси і параметри продуктів з європейськими вимогами та стандартами. Для стабілізації свого економічного стану та залучення інвестицій вони мають обліковувати технології, бренди та географічні зазначення як об‘єкти інтелектуальної власності та нематеріальні активи. Про це говорили експерти Аналітичного центру Аграрного союзу України Артур Лі та Тетяна Тимошенко у Луцьку під час дебатів щодо завдань різних цільових груп регіону на реалізацію Угоди про асоціацію “Україна-ЄС”, організованих за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в межах проекту “Громадська синергія”, а також за підтримки Київського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування.

“Ефективним інструментом розвитку сільських територій могло б стати стимулювання діяльності родинних бізнесів з подальшим об‘єднанням в кооперативи, які задні зберегти аутентичність та регіональний колорит продукції” – підсумовуючи дискусію зазначив представник Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Петро Гоцалюк. В дебатах також взяли участь знані в регіоні фахівці: професор фізіології Петро Бойко розповів про антибіотикорезистентність мікроорганізмів та шляхи їх подолання, професор лісового і садово-паркового господарства Михайло Шевчук – про особливості входження в європейський ринок ягідною та горіхоплідною продукцією, екс-санітарний лікар Волинської області Наталія Янко поділилася інформацією про стан реформування системи ветеринарного та фітосанітарного контролю в області.

 В свою чергу, експерти проекту “Дебати в регіонах щодо розвитку сільських територій в контексті Угоди про асоціацію (стандарти для продукції, фітосанітарне благополуччя, запровадження інновацій)” пояснили, яким саме чином питання технічного регулювання, фітосанітарного благополуччя, інтелектуальної власності та розвитку сільських територій тісно взаємопов‘язані між собою і як оптимальним чином їх можна застосувати на практиці. Однак, як наголосила Тетяна Тимошенко, інформаційну роботу серед населення про те, що безпечна, корисна, якісна та екологічно чиста продукція вирішує низку питань від забезпечення громадського здоров‘я, стимулювання інвестицій, створення додаткових робочих місць і покращення іміджу регіону, сьогодні не можна визнати достатньою.

Довідкова інформація: Дебати проходили під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Проект” Дебати в регіонах щодо розвитку сільських територій в контексті Угоди про асоціацію (стандарти для продукції, фітосанітарне благополуччя, запровадження інновацій)”, який реалізує ГО “Аналітичний центр Аграрного союзу” сприяє реалізації Угоди про асоціацію України та ЄС, а саме положень Глави 3 “Технічні бар‘єри у торгівлі”, Глави 4 “Санітарні та фітосанітарні заходи”, Глави 9 “Інтелектуальна власність” Розділу IV “Торгівля і питання, пов‘язані з торгівлею” та Глави 17 “Сільське господарство та розвиток сільських територій” Розділу V “Економічне та галузеве співробітництво”. Аналітичну нотатку про взаємозв‘язок Глав 3, 4, 9 Розділу IV та Глави 17 Розділу V, Нотатку про зміст Глави 3 “Технічні бар‘єри у торгівлі”, Нотатку про зміст Глави 4 “Санітарні та фітосанітарні заходи”, Нотатку про зміст Глави 9 “Інтелектуальна власність” та завдання для цільових аудиторій, у тому числі для керівників сільгосппідприємств, на її виконання можна знайти на сайті Аграрного союзу України за наданими посиланнями.

 

За додатковою інформацією звертайтеся до Марини Мединської:

[email protected], (063) 422 69 49


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?