«From Е-Estonia to Е-Ukraine» – у Києві обговорили як побудувати цифрове суспільство в Україні

«Комп’ютер не бере хабарі, не втомлюється, береже нерви та час людей, робить щоденні речі простими, зрозумілими, швидкими, породжує довіру», - головна теза естонського експерта з питань е-демократії ...

Додано:
Nataliya Kuzma

IMG_8039
«From Е-Estonia to Е-Ukraine» – у Києві обговорили як побудувати цифрове суспільство в Україні

«Комп’ютер не бере хабарі, не втомлюється, береже нерви та час людей, робить щоденні речі простими, зрозумілими, швидкими, породжує довіру», – головна теза естонського експерта з питань е-демократії Віктора Гузуна, викладача Таллінського технологічного університету, консультанта з міжнародних зв’язків на дискусії «From Е-Estonia to Е-Ukraine: Як побудувати цифрове суспільство в Україні?», що днями пройшла у Києві.

Віктор Гузун ознайомив присутніх з успіхами електронного врядування в Естонії. Запевнив, що у країні можна зробити онлайн усе, окрім трьох речей – одруження, розлучення та продажу будинку. За інформацією спікера, естонці перші у світі по збору податків та лідирують серед країн, де найлегше займатись бізнесом; урядові засідання тривають не більше 30хв, всі рішення та обговорення – онлайн. Вся країна має швидкісне покриття. Естонія лідирує у технологіях кібербезпеки. Невдовзі генеральний директор ЄС з ІТ працюватиме саме в Талліні.

Експерт показав свою ID картку, що водночас є і водійськими правами, і паспортом, страхівкою, дає змогу користуватись громадським транспортом чи ставити дитину на електронну чергу у садочок. Віктор Гузун розповів, що для багатьох естонців таке поняття як «робоче місце» відсутнє, адже офіс там, де є комп’ютер та Інтернет.

Український експерт – голова Центру Розвитку Інновацій НаУКМА, головний експерт Реанімаційного Пакету Реформ, експерт україно-швейцарської програми розвитку е-урядування EGAP та Фонду Східна Європа Сергій Лобойко розповів про те, що гальмує в Україні розвиток е-демократії, але і про те, у чому Україна має унікальні напрацювання. Напрям IT розробок для е-врядування у нашій країні динамічно розвивається і це відображається у міжнародних рейтингах.

«Кожен з вас може щось змінити у кращу сторону у своїй країні», – запевнив присутніх Віктор Гузун. Він повідомив, що Естонія колись була ще у гіршому становищі, а ніж Україна нині, але змогла досягти того, що стало кращим у світі.  Віктор Гузун розповів, що для Естонії – Україна є стратегічним партнером, а тому естонці вболівають за те, аби й українці рухались вперед. «Можливості є, якщо ви дуже цього хочете», – надихнув присутніх спікер.

Організатори дискусії: Центр Громадянських Ініціатив та Представництво Фонду Фрідріха Науманна в Україні.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?