Ексклюзивний спортивний майданчик створюватимуть підлітки у Новоукраїнці

Десять молодіжних команд на Кіровоградщині пройшли у березні навчання в рамках програми UPSHIFT, організоване громадською організацією “Слов’янський культурний центр “Задзеркалля”, та отримали шанс ...

Додано:
[email protected]

MNR_6092
Ексклюзивний спортивний майданчик створюватимуть підлітки у Новоукраїнці

Десять молодіжних команд на Кіровоградщині пройшли у березні навчання в рамках програми UPSHIFT, організоване громадською організацією “Слов’янський культурний центр “Задзеркалля”, та отримали шанс втілити свої ідеї і вирішити соціальні проблеми за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW. Одна з команд —  це “Ексклюзив” із міста Новоукраїнка.

Команда складається із трьох тінейджерів: Владислава Гончаренка, Андрія Бистрицького та Дениса Барбалата. Вони стурбовані тим, що у місті недостатньо естетично оформлених паркових зон, дитячі майданчики створені дорослими без урахування інтересів та потреб дітей, а заходів з екологічної просвіти проводиться недостатньо. 

“Під час дослідження ми з’ясували, що великою проблемою у нашому місті є висока захворюваність серед дітей та молоді, яка підвищується на фоні війни. Також  вимушено переміщені підлітки переважно сидять вдома та депресують”, – діляться отриманою інформацією апшифтери. Результатом цього, на їх думку, є і демофічна криза, і нижча народжуваність, і вища смертність. Хлопці бачать навколо знервованих людей, котрі, якщо і виходять з будинків у парки та на дитячі майданчики, щоб трішки перезавантажитися, то бачать навколо сірість та буденність. 

“Ми думаємо, що було б чудово об’єднати людей спільною справою, яка б їх здружила, розвинула знання з ландшафтного дизайну та екології, а продуктом цього стали б зелені топіарні фігури, встановлені на діючому майданчику, де відпочивають діти, молодь і дорослі”, – придумала команда “Ексклюзив”. Вони переконані, що це б додало людям настрою, а у громаді стало б певною родзинкою, яка виділятиме майданчик по вулиці Івана Богуна, у віддаленому мікрорайоні, приблизно за 3-4 кілометри від центра. Це давало б приклад в облаштуванні громадських просторів всій громаді. Цей майданчик свого часу був створений на колишньому сміттєзвалищі. І Влад ще тоді допомагав його облаштовувати. У цьому районі немає інших відпочинкових зон, і цю молодь хоче зробити кращою.

“Ми там кожного літа прибираємо, фарбуємо, садимо квіти. Але цього разу хочемо зробити більше, зокрема, поставити топіарій. Це зелена фігура, що використовується для покращення ландшафту”, – розповідають хлопці. Вони планують залучити до роботи над проектом всіх людей, які зацікавлені у змінах на краще, а ще – взаємодіяти із керівництвом місцевої громади, а на майданчику проводити різні спортивні заняття. 

Слідкуйте за діяльністю команди “Ексклюзив” протягом наступних трьох місяців у Новоукраїнці, приєднуйтесь, допомагайте робити місто естетично довершеним.

Більше дізнатися про цю та інші команди, які беруть участь у програмі UPSHIFT можна на сайті https://upshiftukraine.org і в Інстаграмі https://www.instagram.com/ngozadzerkallya UPSHIFT — це глобальна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка реалізується у понад 40 країнах. Програма надає можливість молоді пройти тренінг за методологією Human Centered Design (людиноорієнтований дизайн), отримати менторську підтримку та ресурси, щоб створити соціально важливі проєкти.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"