Головні проблеми переселенців під час працевлаштування та адаптації на Донбасі

ГО «Інститут розвитку та соціальних ініціатив» протягом січня - лютого було проведено дослідження «Проблеми адаптації та працевлаштування ВПО на Луганщині», що мало на меті проаналізувати проблеми та ...

ВПО

Громадський Простір

ГО «Інститут розвитку та соціальних ініціатив» протягом січня – лютого було проведено дослідження «Проблеми адаптації та працевлаштування ВПО на Луганщині», що мало на меті проаналізувати проблеми та потреби внутрішньо переміщених осіб, які були змушені залишити місця свого постійного проживання внаслідок проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях.

Другим важливим компонентом дослідження стало опитування підприємців на предмет їх запитів щодо працевлаштування та досвіду співпраці з ВПО.

Згідно проведеного опитування 44% громадян України, що отримали статус переселенця вважають, що держава недостатньо їх підтримує, а 2/3 опитаних відчувають, що суспільство з нерозумінням відноситься до проблем переселенців. Так кожен третій з опитаних особисто зіштовхувався з дискримінацією при працевлаштуванні, оренді житла чи в інших побутових ситуаціях.

58% опитаних ВПО говорять, що в них виникали складнощі під час пошуку роботи на новому місці,26% опитаних говорять що ще не шукали роботу після переїзду та сподіваються на допомогу держави. Серед типових причин відмов у працевлаштуванні, які отримували вимушені переселенці від підприємців на Луганщині є: відсутність вільних робочих місць, небажання брати людину із зони АТО, невідповідність критеріям посади, відсутність досвіду роботи.

Найбільш популярними професіями в яких працюють опитані нами вимушені переселенці на Луганщині є касири та продавці в магазинах, будівельники та спеціалісти на підрядних роботах, робітники в комунальній сфері (двірники, слюсарі).

Серед своїх першочергових потреб вимушені переселенці на Луганщині виділяють наступні: необхідність роботи та постійного заробітку, потреби в їжі та одязі, відсутність житла, доступ до ліків та медичного обслуговування.

Щодо досвіду роботи підприємців з ВПО, то 38% з них вже влаштовували на роботу вимушених переселенців. Особливої різниці в роботі біженців та інших співробітників більшість роботодавців не помічають, але деякі зауважують, що є побоювання, що працівник не затримається на роботі або в нього виникнуть проблеми у родині або вдома, та він повернеться. Серед головних якостей, якими повинен володіти робітник, більшість підприємців Луганщини виділяють – чесність, працьовитість, професійність та комунікабельність. Більшість підприємців готові брати на роботу вимушених переселенців, які будуть відповідати їх критеріям.

 

Детальний звіт

Метою проекту «Допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації ВПО в Луганській області», що здійснюється ГО «Інститут розвитку та соціальних ініціатив» за підтримки Програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Міжнародного фонду «Відродження» є сприяння інтеграції та соціально-економічній адаптації внутрішньо переміщених осіб із окупованих територій Донбасу шляхом проведення тренінгів та просвітницької роботи у сфері особистісного розвитку, працевлаштування, започаткування бізнесу.

Контакти: Наталія Валієва, +380(50)1934736, [email protected]

Джерело : Міжнародний фонд «Відродження»


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Перше місце за доброту або чим вразила команда «Пряна Казка»

Роль соціального підприємництва у розвитку громад: приклад Solar Hope як соціальне підприємництво може трансформувати громади

STEM-освіта у Нововолинську. Як ГО «Молодіжні вітрила» створює можливості для молоді у сфері науки

Цифрова модель розвитку громади через платформу CLS

Історія успіху ai baby tales або інновації для найменших

Місцева ініціатива для глобальних змін