Засоби мистецтва для поширення прогромадських ідей

Олена Загребіна, художниця, викладачка, ініціаторка проекту ЖИВА ШАФА із Чернігова спеціально для "Бази Знань" відповідає на запитання:   які засоби мистецтва громадські активісти можуть ...

Олена_Загребіна

Громадський Простір

Олена Загребіна, художниця, викладачка, ініціаторка проекту ЖИВА ШАФА із Чернігова спеціально для “Бази Знань” відповідає на запитання:

  які засоби мистецтва громадські активісти можуть використовувати для поширення своїх соціальних ідей

Найкращий варіант – це симбіоз багатьох видів мистецтва (виставка, концерт, кіно, перфоманс, майстер-клас). Важливо, щоб кожний зміг особисто відчути важливість тієї чи іншої ідеї через засоби мистецтва.

Жива_шафа_4

Наприклад, ми створювали перфоманс на екологічну тему засобами кіно. Кожний глядач заходив у кімнату, де з трьох сторін його оточували дерева, поля, які потім перетворювалися на знищені людиною пустирі.

Крок № 1 – ідея !

Мистецькі ідеї не шукають в Інтернеті – вони мають проростати з вас так само природно, як квітка під сонцем. Це дуже важливо – бо природність вашої ідеї створює всі інші кроки теж природніми і вдалими.

Крок № 2 – дружня енергія!

Цей крок відомий всім – для кого ви створюєте цю подію? Бажано, щоб у вашій команді були ваші друзі, а не тільки колеги – це створює додаткову “енергію” всередині.

Крок № 3 – продуманість!

Ваша підготовка до мистецького заходу має бути на вищому рівні . Якщо це виставка – готуйте все для неї заздалегідь. Це допомагає сконцентруватися на процесі – спілкуванні з тими, заради кого цей захід.

Приклад:

Остання наша ініціатива (міжнародна бібліотека ЖИВА ШАФА) – це створення ДИКИХ КНИЖОК. Сама ідея дає можливість експериментувати і не обмежуватися в матеріалах – ми працюємо з деревом, мікро “металоломом”, всіляким мотлохом – це все сприяє відкритому творчому процесу – який варто лише скеровувати, але аж ніяк не контролювати, що і дає можливість перебувати всім разом у творчому і дуже плідному пошуку!

Учасники: переважно діти з батьками і молодь , хоча формула від 2 до 102. Всі вони можуть бути залучені до процесу, створювати!

Команда: Всі учасники – і є друзями – ми спілкуємось не тільки в процесі Книготворення.

Жива_шафа1
Жива шафа2
Жива_шафа-3
Довідково: Міжнародна бібліотека – творча платформа “Жива Шафа” – культурна ініціатива, що має на меті створити особливу зону спілкування, центральне місце в якій буде займати створення, розповсюдження, читання цікавої авторської або рідкісної літератури. Наголошення на книготворенні, можливості прочитати свої твори та стати “класиком” за життя, платформа для спілкування, творчості, віднайдення авторів, не відомих широкому загалу, проведення лекцій, читань, виставок, кінопоказів, робота з дітьми, освітні заняття, екскурсії, експериментальні майстерні. Жива Шафа зорієнтована на творчу молодь та дітей, а також всіх, хто цінує невимушене спілкування і цікавиться культурою та мистецтвом. Найцікавіше – це атмосфера доброзичливості та такої собі творчої “сім’ї”, що справді панує у Живій Шафі.


Останні публікації цього розділу:

5 креативних ідей для лайвової стратегії НУО

Як підтримати ментальний простір під час роботи з дому

Як працювати з волонтерами дистанційно: поради від ініціативи “Makitra”

Бути в тренді: десяток порад для створення власного подкасту

Благодійна акція онлайн: поради від організаторки "Щедрого вівторка"

Онлайн етикет: як не потрапити в неоковирну ситуацію