Як правильно громадським активістам робити фотофіксацію власних заходів. Частина 2

Вероніка Ергашева – професійний портретний фотограф, ділиться із поціновувачами «Бази Знань» на Громадському Просторі секретами того, як правильно громадським діячам робити фотофіксацію власних ...

фото

Громадський Простір

Вероніка Ергашева – професійний портретний фотограф, ділиться із поціновувачами «Бази Знань» на Громадському Просторі секретами того, як правильно громадським діячам робити фотофіксацію власних заходів. У цій частині вона відповідає на запитання:

Що ви можете порадити людям, які збираються публічно виступати: як їм до цього підготуватися візуально?

Різниця між тим, як ти вдягнешся, якщо ти йдеш на прес-конференцію у якусь арт-галерею, якщо ти художник і якщо ти публічний діяч – буде велика. Якщо в тебе червоно-чорні картини, то ти теж можеш вдягнутися якось контрастно. А якщо ти громадський діяч, то можеш вдягнути білий верх, чорний низ – це не дуже впливає. З приводу макіяжу, – так, це було б гарно. Проте дуже багато вирішується саме світлом. Але ти ніколи не знаєш, наскільки буде підготовлена команда, тому звісно –  краще зробити макіяж, навіть якщо ви його не любите. Треба робити деякі вправи, практикувати перед цим, знати свої гарні ракурси. Адже ти, як виступаючий, несеш відповідальність за те, як ти донесеш, як тебе сприйме аудиторія. І від того – впевнено чи невпевнено, ти себе будеш ставити – буде залежати сприйняття і тут команда вже ніяк не посприяє. Наприклад, деяким людям дуже важко посміхатися, особливо, на замовлення. Можна виконувати різні практики. Моделі, у яких завжди ідеальна посмішка, язик притискають до зубів. Тобто, коли вони посміхаються, у них язик стоїть позаду, при цьому у них розслабляється лице. Це можна практикувати вдома, перед дзеркалом. Особливо це стосується діячів, які виступають постійно, потрібно бути на виду, – краще тренуватися.

Варто жестикулювати чи навпаки – сидіти спокійно?

Це залежить від людини – якщо ти дуже спокійний, а на якійсь прес-конференції починаєш жестикулювати, не факт, що тебе дуже сприймуть, тобі буде некомфортно і це вплине на все. Тому що через камеру все одно відчувається твоя «хімія». Звісно, краще жестикулювати, бути живим. Але, знову ж таки, – це набувається у процесі досвіду. Якщо ти звик виступати зі складеними руками, то це погано. Але потроху можна навчитися слідкувати за осанкою. Краще собою робити якісь кутки, «трикутнички» – тому що так буде кращий ракурс, а не прямий. Варто слідкувати за руками, за розслабленістю тіла.

Які секрети успішного портрету для фотографа? Родзинки і професійні секрети.

Головне в людині – це очі. Тому варто пам’ятати про правило третин, старатися, щоб очі були на цих ключових точках. Ще варто пам’ятати, що ми бачимо горизонтально, а людина – це вертикальний об’єкт, тому знімаємо і горизонтально, і вертикально. Ще раз: очі – це головне. Тут важливо використовувати правильний об’єктив для зйомки. Але знову ж таки, – для громадських організацій це впирається в гроші, тому, можливо, краще обрати різні ракурси, дивитися, рухатися. Тобто якщо є обмеження по матеріальним ресурсам – у вас немає можливості купити вісім різних об’єктивів на різних людей, на різні ситуації, тут завжди врятують ніжки – ходимо ближче, міняємо ракурс, і все буде добре!

P.S. Ще є дуже розповсюджена проблема – не чіткість фотокартки. І вона найгірша. Адже якщо об’єкт не у фокусі – то кадр вже нічого не врятує. З цим так само легко боротись. Найперше – використовуючи автофокус – завжди пам’ятайте, що йому потрібен час на те, аби зловити той фокус. У більшості моделей можна підключити таку опцію як тихеньке звукове  сповіщення про те, що фокус «зловлено».

Друге – потрібно враховувати швидкість рухів об’єкту і відповідно реагувати, коригуючи витримку.

Витримка – це проміжок часу, потрібний камері для експозиції. Чим довша витримка – тим більше світла потрапляє на сенсор. Відповідно тим більше й інформації сенсор ловить.

Тобто чим коротша витримка, тим швидше може рухатись об’єкт в кадрі.

Для того аби зняти чітко людину більш-менш в стані спокою  – можемо виставляти витримку 250-320. А щоб зупинити людину в танці чи пробіжці – краще вибирати 500 і вище.

Про витримку можна говорити багато і довго. Як і про все інше, звісно ж. Але в цьому випадку наполегливо рекомендую не злінуватись і додатково почитати-поекспериментувати. Це дуже цікава тема.

____________________________________________________________________

Як правильно громадським активістам робити фотофіксацію власних заходів. Частина 1

Ілюстрація Віталія Ніщименка


Останні публікації цього розділу:

Коли крапка має значення. Подібні назви ГО — що каже закон?

Які дані про кандидата/ку на посаду роботодавець вимагає на законних підставах?

Як (не)писати на "Громадський Простір": поради для користувачів/ок Порталу

Ви ФОП чи юридична особа з Херсонщини? Змінювати місце реєстрації не потрібно

Як зберігати чутливі дані та на що слід звернути увагу?

Як зареєструвати громадську організацію в умовах війни