Чому експерти недооцінили вашу ідеальну грантову заявку?

Чому майже ідеальна грантова заявка, яка отримала максимальну кількість балів від експертів, не буде підтримана? Як насправді виглядає процедура оцінки проєктних заявок та яких помилок варто уникати ...

194032467_480010066628740_7798214821600057927_n

Галина Жовтко

Чому майже ідеальна грантова заявка, яка отримала максимальну кількість балів від експертів, не буде підтримана? Як насправді виглядає процедура оцінки проєктних заявок та яких помилок варто уникати аплікантам, що подаються на європейські програми? 

Про це на воркшопі Ярмарку грантів у сфері культури розповів Микола Смолінський, Президент Центральноєвропейської Академії Навчань та Сертифікації (CEASC), бізнес-тренер із 15 річним досвідом, експерт із залучення грантового фінансування програм Європейського союзу, Норвезьких та Вишеградських фондів. 

Нагадаємо, що Громадський Простір готує серію грантових практик, аби допомогти НУО бути успішними заявниками.

Читайте також: Частина 1. Грантові практики: проєктний підхід та міжнародне партнерство

192415798_2426031920860341_5816200309563465222_n

Воркшоп відбувся в рамках Четвертого міжнародного ярмарку грантів у сфері культури (фото — Андрій Максимов/Diff Photography)

 

 Частина 2. 

 

Процедура оцінки проєктних заявок 

Процедура оцінки проєктних заявок це досить довгий колегіальний кілька етапний процес. Над однією заявкою працюють десятки людей, рішення зважуються у кілька етапів, обговорюються та зрештою відбувається відбір. 

Щоб ви розуміли — то не сидять двоє людей і вирішують: “тим дамо, а тим не дамо”

Якщо ви хочете оскаржити рішення щодо своєї заявки, то майте на увазі, що ви сперечаєтеся не з одним експертом, а з цілою командою, і насправді у цьому мало сенсу.   

expert02

 

  • Індивідуальна оцінка

Група експертів з різних куточків світу працює віддалено над вашою заявкою і кожен експерт виставляє свою індивідуальну оцінку. На 99% експерти не знають від якої організації\консорціуму подається заявка. Вони також підписують різні етичні документи: якщо, наприклад, експерт здогадався від якої організації заявка, то він повинен повідомити про це та скоріш за все відмовитися від оцінки.  

  • Консенсус

Коли індивідуальні оцінки зібрані, відбувається консенсус експерти мають вийти на спільну думку по кожній заявці, по кожному критерію. Все разом зводиться та відбирається найкраще. Однак на експертній панелі експерт може заявити про те, що не погоджується з іншими експертами тоді експерти мають між собою домовитися. Цей процес модерується представниками Єврокомісії. 

  • Етична оцінка 

Далі створюється кінцевий список, однак це ще не все має пройти незалежна етична оцінка проєктної заявки, тобто мова йде про горизонтальні політики (наприклад, недискримінація, рівність шансів тощо). Ваша заявка може отримати 100 балів, але якщо ваш проєкт порушує якусь із горизонтальних політик Єврокомісії, то він не має права бути дофінансованим дотаційними грошима.  

191721010_2426029667527233_6149379293013452331_n (1)

(фото — Андрій Максимов/Diff Photography)

Наприклад, ваша заявка ідеальна, але в команді проєкту ви прописали чотирьох жінок чи чотирьох чоловіків. Скоріш за все її б не підтримали протягом попередніх 7 років  за цей період однієї із ключових політик було вирівнювання шансів чоловіків та жінок в усіх проєктах, і це відбувалося автоматично. Тобто, команда проєкту має на своєму прикладі показувати, що працюючи за дотаційні гроші, вона дотримується тих політик, які Єврокомісія поставила перед собою на сім років.  

У вашій заявці може просто не вистачати кількох речень, де б ви зазначили, що знаєте про ці етичні речі та будете їх вирішувати. Однак на найближчі сім років з цим уже буде складніше — потрібно буде передбачити певні заходи задля мінімізації наявних бар’єрів. Наприклад, у проєкті, що передбачає побудову навчального корпусу, потрібно буде включити й те, що корпус матиме сонячні батареї, системи очищення води тощо, а от пандуси та шрифт Брайля це вже автоматично. На все це експерти будуть дивитися, бо мова йде про публічні гроші.

  • Панель ⇒ фіналізація 

Після етичної оцінки, може також відбутися очна панель, коли вас запросять на зустріч. Все це зазначається у документації конкурсу. І тільки після цього відбувається фіналізація: з’являється грантова угода, і ви дізнаєтеся, коли розпочинається проєкт. 

 

Щоб зрозуміти, як відбувається цей процес зсередини, можна стати експертом Єврокомісії з оцінки чи моніторингу. Детальніше про це дивіться у відео CEASC “Експерт Європейської комісії – крок по кроку”. 


Проглянути запис воркшопу: 1 частина2 частина

 


Останні публікації цього розділу:

Бути в тренді: як НУО створювати Reels для Instagram та Facebook

10 порад для ГО, які хочуть розробити civic tech-рішення

Реєстрація змін в громадських та благодійних організаціях: усе не так складно

11 ефективних порад для НУО в Instagram

Посилюємо видимість: ефективні стратегії для НУО у Facebook

Усе, що потрібно знати про бронювання працівників НУО