Конкурс проектів зі створення потужностей для переробки свіжих ягід та овочів

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


USAID
Конкурс проектів зі створення потужностей для переробки свіжих ягід та овочів

Проект USAID «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку в Україні» («Агросільрозвиток»), запрошує подавати заявки на одержання грантів з впровадження сучасних або модернізації існуючих потужностей із переробки свіжих ягід та овочів. Будуть підтримані комерційні підприємства, які продемонструють своє лідерство та стануть провайдером сучасних технологій (послуг), з обов’язковим впровадження  міжнародних стандартів якості та простежуваності безпечності її виробництва і збуту (стандарту HACCP).

Гранти надаються для придбання виключно нового обладнання. Передбачається, що окрім коштів, наданих Проектом «Агросільрозвиток», грантоотримувачі залучать власні або зовнішні інвестиції або кредити у розмірі щонайменше 50% загального бюджету проекту. Грантові заявки, які включають значну частину співфінансування (більше 50% від загального бюджету проекту), отримають більш високу оцінку.

Опис програми грантів

Метою цієї грантової програми є pозширення ринків та обсягів збуту ягідної та овочевої  продукції зі збільшеною доданою вартістю для безпосередніх її виробників шляхом  поліпшення існуючих або створення сучасних потужностей для переробки свіжих ягід та овочів,  впровадження сучасних технологій та інноваційних рішень у ланцюгах руху продукції «від поля до столу».

Конкретні цілі діяльності:

 • удосконалити існуючі або запровадити сучасні технології переробки свіжих ягід та овочів, які забезпечують зменшення втрат та збільшення доданої вартості продукції у всьому ланцюгу постачання з врахуванням міжнародних стандартів простежуваності безпечності (НАССР);
 • підвищити конкурентоспроможність ягідної та овочевої продукції на внутрішньому та зовнішніх ринках;
 • збільшити обсяги експорту ягідної та овочевої продукції;
 • залучити додаткові інвестиції та/або кредити.

Увага! Насамперед будуть підтримані пропозиції, які слугуватимуть моделями найкращої практики переробки свіжих ягід та овочів для реплікації та розширення в майбутньому. Проект «Агросільрозвиток» не може фінансувати нове будівництво, лише закупівлю нового обладнання.

Гранти надаватимуться у вигляді співфінансування створення або розвитку існуючих потужностей з переробки для покращення збуту ягідної та овочевої продукції, зокрема:

          а) Один грант на створення або розвиток існуючих потужностей з переробки овочів  у Херсонській, Одеській, Миколаївській або Запорізькій області

         б) Один грант на створення або розвиток існуючих потужностей з переробки ягід у Київській, Житомирській, Вінницькій, Волинській, Тернопільській або Львівській області;

Ми усвідомлюємо, що деякі грантоотримувачі можуть потребувати технічної допомоги, щоб ефективніше здійснювати свою діяльність. Тому просимо заявників зазначати у заявках свої потреби в технічній допомозі (консультації, тренінги, інше).

Очікувані результати

Грант у секторі овочі повинен безпосередньо сприяти і забезпечити досягнення принаймні трьох з п’яти зазначених нижче результатів:

 • створення доданої вартості як результат впровадження сучасних або покращення існуючих технологій;
 • збільшення частки продукції, що реалізується через торгові мережі щонайменше на 30%;
 • впровадження міжнародних стандартів НАССР; (Проект надасть допомогу у впровадженні міжнародних стандартів через залучення консультантів, що підготують компанію до сертифікації, компанія в свою чергу бере на себе зобов’язання самостійно пройти та оплатити сертифікацію протягом року);
 • залучення додаткових інвестицій (власні кошти; зовнішні інвестиції; кошти програм державної підтримки та місцевих бюджетів; донорського співфінансування, крім коштів USAID), лізингу або кредитів для придбання нового обладнання для покращення переробки овочів у розмірі не менше 50% загального бюджету проекту;
 • залучення не менше 20 МСП – учасників овочевого маркетингового ланцюга.

Грант у секторі ягоди повинен безпосередньо сприяти і забезпечити досягнення принаймні трьох з п’яти зазначених нижче результатів:

 • створення доданої вартості як результат впровадження сучасних або покращення існуючих технологій;
 • збільшення частки продукції, що експортується щонайменше на 30%;
 • впровадження міжнародних стандартів НАССР; (Проект надасть допомогу у впровадженні міжнародних стандартів через залучення консультантів, що підготують компанію до сертифікації, компанія в свою чергу бере на себе зобов’язання самостійно пройти та оплатити сертифікацію протягом року);
 • залучення додаткових інвестицій (власні кошти; зовнішні інвестиції; кошти програм державної підтримки та місцевих бюджетів; донорського співфінансування, крім коштів USAID), лізингу або кредитів для придбання нового обладнання для покращення переробки ягід у розмірі не менше 50% загального бюджету проекту;
 • залучення не менше 20 малих і середніх підприємств (МСП) – учасників ягідного маркетингового ланцюга.

Грантові заявки, які показують більш суттєвий вплив на розвиток ланцюжків доданої вартості, отримають більш високу оцінку в процесі відбору для надання гранту. Тому важливо включити числові показники при визначенні очікуваних результатів.

Процес подання заявок

Заявки подаються українською мовою і за обсягом не повинні перевищувати 20 сторінок.

Заявки (технічну пропозицію, бюджет і супровідні документи) слід надсилати в електронному вигляді на ім’я керівника відділу грантів і контрактів Володимира Наконечного, на електронну адресу: [email protected], з посиланням на RFA-06 у темі листа.

Заявки мають бути подані не пізніше 18:00 12 березня 2018 року. Заявки, надіслані пізніше встановленого часу, або такі, що не відповідають вимогам до подання (комплектності) документів, розглядатися не будуть.

Докладніша інформація про цю програму грантів, умови надання співфінансування, вимоги до заявників тощо міститься у повному тексті оголошення та додатках до нього: RFA-06 (zip-архів) або RFA-06 (rar-архів)

Усі питання щодо цього ЗПЗ просимо надсилати на ім’я менеджера грантів Ігоря Цимбалістого, на електронну адресу: [email protected]. На прохання заявників проект «Агросільрозвиток» допомагатиме заявникам зрозуміти процедуру подання заявок і може надати консультацію щодо підготовки заявки.

Семінар з підготовки заявки

Проект «Агросільрозвиток» проведе семінар з питань підготовки заявок орієнтовно 5 березня  2018 р. Проект «Агросільрозвиток» надасть уточнену інформацію про час та місце проведення семінару організаціям, які надіслали листи про намір взяти участь у семінарі, за 1 тиждень до дня його проведення. Цей семінар дозволить зацікавленим заявникам, які відповідають критеріям прийнятності, поставити питання стосовно цього ЗПЗ і отримати пояснення щодо порядку заповнення аплікаційної форми. Зацікавлені заявники, які відповідають наведеним у Розділі ІІІА критеріям прийнятності та бажають взяти участь у семінарі, повинні підтвердити свою участь, надіславши лист про наміри з інформацію про прізвище, ім’я та по-батькові учасника і назву організації на ім’я менеджера грантів Ігоря Цимбалістого, на адресу [email protected]. Присутніми на семінарі можуть бути не більше двох представників від кожної організації. Підтверджуючи участь у семінарі, будь ласка, зазначте, чи мають представники вашої організації якісь особливі потреби в плані спроможності дістатися до приміщення, де проводитиметься семінар. Відшкодування витрат, пов’язаних з участю у семінарі, не передбачається.


Останні публікації цього розділу:

Безкоштовні курси SQL with TEEI+DataCamp від The Educational Equality Institute

Мережа кіноклубів Docudays UA оголошує конкурс на відкриття нових кіноклубів «DOCU ДІЄ 2.0»

Конкурс міні-грантів «Підтримка антикорупційних розслідувань на регіональному та місцевому рівнях»

Тендер на надання послуг дизайнера/ки

Тендер на надання послуг райтера/ки-аналітика/ині

Тендер на закупівлю обладнання для проєкту “ТЕПЛО”