Замітки про роль громадських організацій в комунікації української влади, бізнесу та міжнародних інвесторів

Ні в кого не викликає сумніву теза про те, що поступ до розквіту України невід'ємний від зрушень у вітчизняній економіці. Зрозуміло, що мова про позитивну динаміку економіки19 квітня 2018 року у ...

20180419_084347
Замітки про роль громадських організацій в комунікації української влади, бізнесу та міжнародних інвесторів

Ні в кого не викликає сумніву теза про те, що поступ до розквіту України невід’ємний від зрушень у вітчизняній економіці. Зрозуміло, що мова про позитивну динаміку економіки

19 квітня 2018 року у Києві зібралися провідні представники інфраструктурного сектору. Приводом для непересічної зустрічі стала особлива подія – ІII «Український інфраструктурний форум». Саме він був і залишається найбільш значною платформою для обговорення питань  інвестиційної політики в інфраструктурному секторі. Метою цьогорічного високого зібрання організатори й партнери встановили привернути  увагу міжнародних та вітчизняних інвесторів до транспортної системи України, всебічно розкрити її потенціал, перспективи й заплановані заходи .

На Форумі були представлені найбільш важливі тематичні секції.

Сесія І: Україна як логістичний хаб для іноземних інвестицій. Основні питання, на яких зосередилися модератор, спікери, учасники – програма розвитку автомобільної інфраструктури та діяльність дорожніх фондів; інфраструктура для електричного транспорту; виклики та можливості логістики: поштові, вантажні та легкові перевезення; інвестиційні можливості в рамках розвитку об’єктів інфраструктури; концесії як механізм розвитку інфраструктури. У доповідях було висвітлено не тільки реальний стан порушених питань, але й плани піднесення галузі, інновації, які призначені сприяти цьому процесу, модернізаційні аспекти діяльності автомобільної інфраструктури.

Наступна сесія: Повітряний транспорт як рушійна сила розвитку української економіки. Її завданнями було розкрити конкурентні можливості національного українського авіа перевізника; питання розвитку сервісів та послуг для пасажирів в аеропорту; сутність змін у законодавстві для авіа перевізників; перебіг процесів впровадження лоукостерів в Україні та лібералізації ринку авіаперевезень.

На питаннях залізничного й приміського транспорту зосередили увагу учасники третьої секції – Залізничний та приміський транспорт – головні артерії пришвидшення української економіки. Так, було висвітлено успіхи й бар’єри інвестиційної політики, можливості проектів залізничного транспорту, хід модернізації залізничної інфраструктури в Україні й перспективи розвитку приміського транспорту та оновлення рухомого складу, локалізація технологічних рішень для української інфраструктури.

На секції «Логістика в Україні – м’язи та кров української економіки» – розкрито виклики та потреби країни в сфері логістики; посилення ролі України як транспортного сполучення в регіоні; інвестиційні можливості логістичного ринку в Україні; вплив державного регулювання на ланцюги постачання та логістику.

Цифровій інфраструктурі та телекомунікації присвячена остання сесія Форуму. Фахівці презентували експертні доповіді про значення цифрової інфраструктури для розвитку економіки України в цілому, розвиток телекомунікацій в Україні, впровадження 4G-звязку та досвід залучення інвестицій у сферу.

Серед  спікерів Форуму:  Ярослав Дубневич, Голова Комітету з питань транспорту, Верховна Рада України; Віктор Довгань, Заступник Міністра з питань європейської інтеграції, Міністерство інфраструктури України; Євген Кравцов, В.о. голови правління, ПАТ “Укрзалізниця; Марія Барабаш, Президент, A7 GROUP; Співзасновник, Спілка Українських Підприємців (СУП); Володимир Мезенцев, Генеральний директор, Лемтранс; Хаске Дікманн, Генеральний менеджер з цифрового транспорту, General Electric; Володимир Шульмейстер, Перший заступник Міністра інфраструктури України (2014-2016), Директор напряму «Інфраструктура майбутнього», Український інститут майбутнього; Віктор Чумак, Заступник голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції, Верховна Рада України; Славомір Новак, В.о. Голови, Державне агентство автомобільних доріг України та ін.

Варто зазначити, що дискусії щодо перспективних напрямів розвитку інфраструктури та ефективності розвитку галузі, інвестиційних резервів ринку, а також можливостей автомобільної, залізничної, міської та приміської інфраструктури, повітряного та водного транспорту і телекомунікацій довели, що Форум продовжує традицію продуктивної комунікаційної платформи.

Завдяки зусиллям організаторів у поєднанні з висококваліфікованим експертним представництвом, компетентними доповідачами, інформаційними партнерами, спонсорами учасники заходу отримали нагоду обговорити актуальні питання сектору інфраструктури, а також скористатися можливістю поставити питання ключовим стейкхолдерам.

А втім, масштабна подія стала вагомим чинником для переоцінювання діяльності суміжних галузей, представників уряду та бізнесу, міжсекторального обміну досвідом як на сцені, так і в кулуарах. Зацікавлені особи цілеспрямовано шукали потенційних партнерів і знаходили їх – як стало відомо з коментарів, які супроводжували Форум і в медіа, і в Мережі Інтернету, і в різноманітних інтерв’ю.

Форум  втретє зібрав ключових гравців індустрії, впливових виробників, міжнародних інвесторів, представників профільних асоціацій та посольств, провідні медіа. Заслуговують на подяку всі, хто долучився до організації, проведення, участі в цій події. Будемо сподіватися на підсилення ролі інститутів громадянського суспільства у вибудові плідної комунікації влади, бізнесу і міжнародних інвесторів у наступному Форумі.

 

 


Останні публікації цього розділу:

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

Як зупиняти кризи в корені: три рекомендації для донорів

Де і як шукати ідеї для проєктів?