Як отримати відповідь більшу, ніж питання, яке Ви ставили?

Працюючи над громадським проектом «Українотипи», я отримую відповіді ширші, глибші, непередбачуваніші, захопливіші, ніж питання, якими задавалася. А, отримавши нові відповіді, ставлю нові питання, ...

829_min
Як отримати відповідь більшу, ніж питання, яке Ви ставили?

Працюючи над громадським проектом «Українотипи», я отримую відповіді ширші, глибші, непередбачуваніші, захопливіші, ніж питання, якими задавалася. А, отримавши нові відповіді, ставлю нові питання, адже чим більше ми дізнаємося, тим більше нам належить дізнатися.

Тож, Ви зацікавлені, вмотивовані, у Вас є чимало питань, а ось із відповідями, які би Вас влаштували, поки не густо. Що робити?

  • Намалюйте схему – mind-map – та пропишіть, яка існує проблема, які питання стоять на шляху до її вирішення, від масштабних до вузьких. Чим конкретніше, коротше і простіше буде запитання, тим більше шансів, що Ви все ж таки знайдете на нього відповідь, адже будете точно знати, ЩО хочете дізнатися.
  • Виділіть питання, на які Ви можете відповісти самостійно, а які потребують сторонньої допомоги фахівців; розсортируйте, на які питання можна відповісти вже зараз, а які потребують достатньо часу на дослідження та висновки. Зазначте приблизні ресурси, які будуть потрібні для пошуку відповідей: як матеріальні, так і розумові, пропишіть приблизний план дій.
  • Зробіть моніторинг серед людей, які потенційно здатні дати відповідь на Ваші запитання – конкретно або опосередковано. Часто трапляється, що люди, які безпосередньо навіть не пов`язані з тематикою Вашого дослідження, можуть дати Вам інформацію, про яку Ви навіть не замислювалися. Саме такі нові данні можуть увімкнути у Вас «лампочку» для генерації нових і кращих ідей. Це аргумент до того, що непередбачувані знайомства та розмови з людьми, яких немає у Вашому списку «must talk» можуть стати визначними для Вашого пошуку.
  • Одразу занотовуйте всі слова та смисли, що здалися Вам цікавими, новими та потрібними, ставте власні примітки та коментарі, доповнюйте ідеями та думками, що раптово прийшли Вам у голову – інакше все це Ви з великою долею вірогідністю забудете. Готуйте питання перед бесідою та задавайте нові впродовж розмови, по ходу того, як з`являються свіжі думки.
  • Коли Ви працюєте над певною проблемою та активно шукаєте відповідей, Ваш мозок підлаштовується під такий «фронт роботи» та тактику пошуку. Тому активні зони мозку можуть увімкнутися у найпередбачуваніший момент у будь-якому місці та у будь-якій ситуації, що можуть у собі приховувати відповідь. Порада? Вмикати спостережливість і увагу.
  • Аналізуйте. Що вже пройдено, про що вже відомо, що залишилось дізнатися ще і чи не втратили певні питання своєї актуальності? Рефлексуйте. Наскільки вірний Ваш підхід, що варто змінити, якими були Ваші емоції та думки?

Головне – ніколи не ставити штампи: «Я не можу це отримати/ дізнатися/ зробити», натомість замініть такий підхід тактикою задаватися питаннями, що мотивуватимуть до дій: «Як я можу це отримати/ дізнатися/ зробити?»

 

/stock-up photo/

 

 

 


Останні публікації цього розділу:

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

Як зупиняти кризи в корені: три рекомендації для донорів

Де і як шукати ідеї для проєктів?