Актуальні можливості у сфері культури – для вітчизняних митців та громадських діячів. Скористаймося грантовими програмами!

Липень 2018 року став стартовим для непересічної події на теренах культурного простору - він відкрив Перший міжнародний ярмарок грантів у сфері культури. Організотором цього заходу ...

Якмарок
Актуальні можливості у сфері культури – для вітчизняних митців та громадських діячів. Скористаймося грантовими програмами!
Липень 2018 року став стартовим для непересічної події на теренах культурного простору – він відкрив Перший міжнародний ярмарок грантів у сфері культури. Організотором цього заходу виступило Національне Бюро програми ЄС “Креативна Європа” в Україні за підтримки Українського культурного фонду (УКФ). Учасникам, які більшою мірою склали трворчі спільноти, були представлені і  14 великих грантові програмиГ країн ЄС, Америки та України: Creative Europe, Гете-Інститут в Україні, Французький інститут, Посольство США в Україні, Вишеградський Фонд, Український культурний фонд, Український Інститут. 
 
Гості: Є.Нищук – міністр культури України; Х.Мінгареллі – посол Представництва ЄС в Україні; М.Княжицький – голова Комітету ВРУ з питань культури та духовності; а також Ю.Федів – керівник КЄ, виконавчий директор УКФ –  запросили до співпраці не тільки учасників заходу, операторів культурної галузі, але й всю творчу спільноту, органи самоврядування, мистецькі асоціації й усіх активних громадян, які прагнуть культуротворчого діалогу з іншими творчими особами, установами на національному та міжнародному рівнях. Як наголосив Є. Ніщук,  у фокусі – українські  контент,  менеджмент, учасники, а міністерство культури переходить на принципово інші підходи до створення культурного простору : за єдиними правилами гри, на засадах прозорості, співпраці з органами самоврядування, громадянськими організаціями. М. Княжицький зосередив увагу на  таких умовах розбудови креативного середовища : прозоре підтримування культуротворчих начинань,  доброчесна змагальність серед усіх учасників конкурсних відборів для фінансової підтримки проектів, активна участь регіональних культурних організацій , якісне втілення ідеї, проекту, заходу та взаємодія й співпраця з державними структурами й органами самоврядування. Х.Мінгареллі наголосив на тому, що креативні індустрії повинні базуватися на економічно ефективних підходах. Креативна Європа разом із Україною будуть впроваджувати якісні й перспективні ідеї та всіляко підтримувати їх. Ю.Федів запросила учасників до подорожі грантовими  межливостями  і на цьому завершилася урочиста частина заходу. 
 
Презентація грантів була сконцентрована на обговоренні можливостей, які надають митцям України програми ЄС (“Креативна Європа “,  “Culture Bridges”, “ЕРАЗМУС +”), єврорегіонів та окремих країн ЄС (програма транскордонного співробітництва “Польща -Білорусь -Україна”, спільна операційна програма “Румунія -Україна 2014-2020″,  програми від Міжнародного Вишеградського Фонду,  Goethe-Institut в Україні, Французького та Італійського інститутів  в Україні), а також країн Північної та Південної Америки (пропозиції від Посольств США та Аргентинської Республіки). Високий рівень зацікавленості виявили учасники заходу й до презентації грантових програм від вітчизняних установ та організацій, зокрема Міжнародного фонду “Відродження”, Українського культурного фонду, Українського інституту,  Державного агентства України з питань кіно.
 
Завершальна частина Першого міжнародного ярмарку грантів була присвячена висвітленню пріоритетних напрямів реформування сфери культури, огляду світового досвіду популяризації культури, проблемам створення власного культурного бренду та його промоції.
 
Отже, представникам громадянського суспільства, митцям та менеджепам культури слід докладати більших зусиль, аби  втілити надані можливості, надані міжнародним співтоваритсвом та вітчизняними інституціями. І при цьму слід пам’ятати про дедлайни, специфічні вимоги до заявок, особливості фінансування та адміністрування коштів тощо. Але найнрорвніше – це наявність ідеї та ентузіазм для її втілення в життя!
 
Підготовлено у співавторстві з Оленою Жорновою.
 
 
Č


Останні публікації цього розділу:

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

Як зупиняти кризи в корені: три рекомендації для донорів

Де і як шукати ідеї для проєктів?