На фінішній прямій: тестування кандидатів у судді Верховного Суду вже не за горами!

Асоціація правників України спільно з Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККС) у приміщенні Українського ...

Додано:
uba

4807
На фінішній прямій: тестування кандидатів у судді Верховного Суду вже не за горами!

Асоціація правників України спільно з Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККС) у приміщенні Українського кризового медіа центру провели презентацію програми кваліфікаційного оцінювання кандидатів на посади суддів Верховного Суду.

Порядок проведення іспиту та методику встановлення результатів представили члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Тарас Лукаш та Андрій Козлов.

Свої коментарі також представив Довидас Віткаускас, Координатор Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», який також залучений до процесу. Модератором дискусії виступив Президент АПУ Денис Бугай.

Захід викликав неабиякий інтерес спільноти. До презентації долучилося більше 60 учасників, переважно – кандидати у судді Верховного Суду. Серед питань, які найбільше цікавили кандидатів – практичні аспекти походження тестування, підходи до оцінювання особистих якостей та характеристик та, звичайно, календарний графік анонімного тестування.

Представники ВККС повідомили календарний графік проведення тестування: 30 січня заплановано провести іспит кандидатів у судді Верховного Суду, а 2 лютого – виконання практичного завдання. Очікуються, що тестування проходитимуть відразу всі 653 кандидата. Тим часом, поки що триває спеціальна перевірка кандидатів.

Анонімне тестування проходитиме 4 години і складатиметься з 120 питань. ВККС обіцяє вжити необхідних для забезпечення анонімності та унеможливити маніпуляції. Зокрема, з цією метою індивідуальний номер кандидата буде згенеровано комп’ютером безпосередньо перед тестуванням, а оцінки кандидатам будуть виставлятися знеособлено.

«Неможливо не відзначити безпрецедентну відкритість ВККС у питаннях організації конкурсу на посади суддів Верховного Суду. Ми наладили діалог, відкрито обговорюємо всі проблемні питання і приємно, що ВККС їх чує та дослухається до думок спільноти», – зазначив Президент АПУ Денис Бугай.

Нагадаємо, що Асоціація правників України здійснює постійний моніторинг проходження конкурсу на посаді судді Верховного Суду у межах проекту «Сприяння судовій реформі. Відбір суддів Верховного Суду».

Надалі обговорення перейде в регіони. Вже 13 січня 2016 року презентація програми кваліфікаційного оцінювання суддів відбудеться у Харкові.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?