Чого ж очікує від української НПО партнер проекту (донор)?

Розвиток громадянського суспільства неможливий без розгалуженої мережі громадських організацій. У світі організації третього сектору займають особливе місце оскільки їх діяльність охоплює практично ...

30149928_l
Чого ж очікує від української НПО партнер проекту (донор)?

Розвиток громадянського суспільства неможливий без розгалуженої мережі громадських організацій. У світі організації третього сектору займають особливе місце оскільки їх діяльність охоплює практично всі галузі розвитку країни: економічну, політичну, культурну, освітню, соціальну, тощо. Розгалужена мережа НПО виступає основою громадянського суспільства, фундаментом стабільності та гарантом демократії. Наприклад, у США офіційно зареєстровано понад 1,3 млн НПО, в яких працюють понад 7 млн людей, що набагато більше ніж в урядових установах. У країнах ЄС третій сектор формує понад 5% робочих місць, за даними Ради Європи, загальний обсяг капіталу що перерозподіляється через профспілки, фонди, громадські об’єднання сьогодні становить більше 15% від капіталу, що рухається у межах Союзу.

У розвинутих країнах світу налагоджена тісна співпраця між урядом та організаціями третього сектору на різних рівнях та формах: консультативні програми, спільні проекти, експертні засідання, участь у спеціалізованих комісіях, тощо. У світі вже давно створено та ефективно працює система, яка перетворила НПО у партнерів уряду країн.

Проте, така система співпраці вимагає професійної підготовки від співробітників НПО. Організація та команда, яка в ній працює має відповідати світовим стандартам професійності та успішності. Показником успішності вважається не стільки велика команда, що залучена до проектної діяльності, скільки фінансова стійкість/спроможність, інноваційність у вирішенні суспільно-важливих питань, ефективність а також постійне підвищення професійної компетенції всіх членів команди. НПО, які відповідають таким критеріям займають найвищі позицію в щорічних незалежних рейтингах таких як, Top 500 NGOs, Top-100 Best NGOs від The Global Journal, Top-100 NGO від NGOs Advisor, та інших.

Сьогодні не достатньо підтвердити свою компетентність тільки наявністю диплома про вищу освіту, конкуренція сучасного світу диктує свої умови і вимагає постійного  розвитку та удосконалення професійних навиків у адміністративному, проектному та фінансовому менеджментах.

В Україні кількість офіційно зареєстрованих НПО неухильно зростає і на сьогодні становить понад 75 000 зареєстрованих громадських та благодійних організацій. Така ситуація вимагає підготовки професіоналів для ефективної роботи третього сектору. Оскільки споживачі послуг/партнери НПО потребують об’єктивних і незалежних гарантій професійного рівня фахівців, що здатні  ефективно реалізувати управлінські функції: планування, обліку, контролю, аналізу, тощо.

Світова практика виробила універсальний механізм підтвердження професійної компетентності через систему сертифікації фахівців. Навчання за такими програми є обов’язковою вимогою від партнерів/донорів, які мають бажання налагодити партнерські відносини із сталою організацією.

В Україні, на ринку освітніх послуг, програм професійного росту для НПО нараховується не більше п’яти  і ті без Міжнародного кваліфікаційного підтвердження.

Проте, партнери/донори, які бажають працювати з українськими НПО все частіше звертають увагу на професійну підготовку команди, та соціально-економічні показники від здійснення проектної діяльності.

Саме тому ми все частіше зустрічаємо в оголошеннях щодо вакансії в НПО одну з вимог – підтвердження професійної кваліфікації.

Table

Враховуючи вимоги сучасності, наша команда впроваджує на освітньому ринку України  Міжнародну програму професійного розвитку НПО Diploma in Financial Management For NGOs від Міжнародної Асоціації Професійних Бухгалетрів (IAAP, Великобританія), яка не тільки розширить Ваші знання в області бухгалтерського обліку та фінансів, а й забезпечить Міжнародне визнання професійної кваліфікації фінансових менеджерів і бухгалтерів.

Професійна бухгалтерська сертифікація – це захоплюючий і простий шлях до особистісного розвитку, а ще й підвищення конкурентоспроможності, фінансової та адміністративної стійкості НПО.

Старт навчання за програмою Diploma in Financial Management For NGOs від Міжнародної Асоціації Професійних Бухгалетрів (IAAP, Великобританія) 16 березня.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?