У трьох містах Закарпаття стартувало навчання для жінок-переселенок, які прагнуть працювати дистанційно

В Ужгороді, Сваляві та Іршаві у рамках проєкту «Жіноче підприємництво як інструмент економічного розвитку громад» кілька десятків переселенок, одиноких та багатодітних матерів, жінок з інвалідністю ...

Старт проєкту
У трьох містах Закарпаття стартувало навчання для жінок-переселенок, які прагнуть працювати дистанційно

В Ужгороді, Сваляві та Іршаві у рамках проєкту «Жіноче підприємництво як інструмент економічного розвитку громад» кілька десятків переселенок, одиноких та багатодітних матерів, жінок з інвалідністю починають отримувати навички для дистанційної зайнятості у таких галузях, як PR-менеджмент, SMM, E-commerce specialist, (електронна комерція) тощо.

Проєкт впроваджують ГО СУЦПЖ «Майстерня щастя» (Свалява), ГО «Іршавські Промені» (м. Іршава) й ГО «Волонтаріат УжНУ» (м. Ужгород) за підтримки Уряду Канади у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що впроваджується організацією «Пакт».

З АКЦЕНТОМ НА ДИСТАНЦІЙНІЙ ЗАЙНЯТОСТІ

До навчання планувалось залучити 30 жінок, проте бажаючих виявилось удвічі більше, і всі вони братимуть участь у курсах.

Перш ніж організувати навчання, авторки ідеї проєкту з’ясували потреби жінок переселенок, що стикнулись із безробіттям у Закарпатський області і здебільшого мають маленьких дітей. Завдяки фокус-групам, анкетуванню й особистим зустрічам стало зрозумілими ключові моменти в цій проблемі.

Отже, по-перше, жінкам важко самостійно знайти для себе вакансію чи курс навчання просто через те, що  в них відсутній відповідний досвід: навички неформальної освіти, уміння себе презентувати роботодавцю, скласти бізнес-план тощо. По-друге, у них відсутня можливість оплатити певні курси, у тому числі з PR-менеджменту та SMM, е-комерції тощо. По-третє, це брак вакансій за спеціальністю та за рівнем освіти, або дуже низька заробітна плата на наявних вакансіях. А головне для багатьох жінок – це відсутність можливості залишити з кимось маленьку дитину, влаштувати її в дитячий садок (у Закарпатській області зареєстровано понад 40 тисяч дітей ВПО).

Таким чином, громадські активістки вирішили організувати курси, які дозволять жінкам у подальшому працювати дистанційно й знайти потенційного роботодавця чи клієнта у будь-якій точці світу, не обмежуючись регіоном проживання.

Щодо курсу з PR-менеджменту та SMM – він дозволить жінкам вивчити навички управління соціальними медіа, взаєминами з громадськістю, розвитку стратегій комунікації, роботи зі ЗМІ та управління кризовими ситуаціями.

Курс E-commerce specialist (електронна комерція) допоможе слухачкам вивчити основи електронної комерції, включаючи створення та розвиток інтернет-магазинів, управління продажами та маркетингові стратегії.

Кожен курс розраховано на 3 місяці.

***

Впроваджуючи проєкт, його ініціаторки спирались на свій попередній досвід. Про це – в наступному матеріалі.

***

Матеріал підготовлено за підтримки Уряду Канади у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що впроваджується організацією «Пакт».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal