Жителі Городнянської та Тупичівської громад Чернігівської області навчалися основам домедичної допомоги

Два навчально - практичних заняття з тактичної медицини для громадян провели експерти ГО «Центр Доброчин» спільно з військовослужбовцями ОК "Північ" ЗСУ в с. Тупичеві та м. Городня Чернігівської ...

Додано:
Nataliya Drozd

b_1
Жителі Городнянської та Тупичівської громад Чернігівської області навчалися основам домедичної допомоги

Два навчально – практичних заняття з тактичної медицини для громадян провели експерти ГО «Центр Доброчин» спільно з військовослужбовцями ОК “Північ” ЗСУ в с. Тупичеві та м. Городня Чернігівської області 05 жовтня 2022 року. 

В умовах воєнного стану варто бути готовим до всього, навіть якщо ви цивільна особа. Вчасне надання першої і долікарської медичної допомоги зберігає життя поранених. Адже основні причини смерті 80 – 90% поранених, це велика втрата крові та больовий шок.

 b_8 b_7

b_6 b_4 

Під час занять учасники дізнались про протоколи MARCH та частково TCCC і вчились діяти згідно наступного алгоритму: усунення критичних кровотеч, перевірка дихальних шляхів, огляд на пневмоторакс, тампонування ран та контроль за пораненим.

Варто запам’ятати найважливіше правило будь-якої допомоги – збереження власного життя! Це означає, що якщо ви не є впевненими у власній безпеці, ви не розпочинаєте надання допомоги.

Під час відпрацювання елементів первинної медичної допомоги всі по черзі відпрацьовували дії при кровотечах, зокрема накладання турнікета, дії при важких травмах грудної клітини та переломах. Також вчилися адаптувати підручні засоби для надання першої допомоги.

Практична сторона заняття допомогла всім учасникам відчути на власному прикладі ті емоції, під час яких людина усвідомлює, що від її дій та відповідальності залежить життя іншої людини.

b_3 b_5

b_2 b_1

Як зазначила одна із учасниць: «Чітке розуміння алгоритму дій допоможе мені взяти себе в руки в екстреній ситуації та надати першу допомогу постраждалому».

Чим більше людей будуть мати навички домедичної допомоги, тим більше вдасться врятувати постраждалих, тому гасло наших занять – «Знати і Допомагати!».

Проект “Підвищення стійкості та безпеки звільнених територіальних громад Чернігівської області” реалізується ГО “Центр Доброчин” через регрантингову схему підтримки Форуму громадянського суспільства в регіоні. В рамках цієї регрантиногової схеми ФГС СхП підтримує проекти своїх членів, які сприяють досягненню місії та цілей Форуму.

Гранти доступні для громадських організацій з країн Східного партнерства та ЄС. Ключові сфери підтримки: демократія, права людини, економічна інтеграція, довкілля й енергетика, контакти між людьми, соціальна та трудова політика.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні