Юні бізнесмени, школярі-змінотворці й освітні міні-хаби – як відновлюють освіту на Миколаївщині та Херсонщині

Понад сотня школярів з деокупованих тергромад Півдня України взяли активну участь в освітньо-практичному проекті "Відновлення освіти Миколаївщини та Херсонщини", пройшовши комплекс тренінгів, ...

бізнес тренінг семінар менеджер
Юні бізнесмени, школярі-змінотворці й освітні міні-хаби – як відновлюють освіту на Миколаївщині та Херсонщині

Понад сотня школярів з деокупованих тергромад Півдня України взяли активну участь в освітньо-практичному проекті “Відновлення освіти Миколаївщини та Херсонщини”, пройшовши комплекс тренінгів, тематичних консультацій і, навіть, конкурс міні-грантів для шкільних соціальних мікро-підприємств. Потужну базу для цього впроваджував ГО “Фонд розвитку можливостей” за підтримки ІСАР “Єднання” у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства».

відновлення освіти миколаївщини та херсонщини

Так, протягом грудня 2023 – квітня 2024 років, за грантової підтримки для безперебійного освітнього процесу було закуплено та передано на заклади в форматі “освітніх міні-хабів” гаджети з безлімітним доступом до мережі інтернет та дрібну побутову техніку, комплекс альтернативних джерел електро- та світло- постачання, наліжники, а як додатковий власний внесок організаторів – й навчально-методичні та художні видання,  канцелярські набори й безрецептурні препарати загальної дії.

На щастя, проекті плани й “очікування” організаторів більш, ніж перевершено – декілька ініціативних юнацьких груп з цих населених пунктів створили нові чи-то посилили існуючі шкільні 3 мікро-підприємства, які  отримали набори продуктів для їхньої соціальної “пекарні” (команда “Господинюшки”), другі – насіння швидкорослих однорічників та дрібний садовий інвентар (команда “Грін’Ко”) та сучасний планшет (команда “Графілайкс”). Що цікаво, переглянувши декілька проектних тренінгів у записі, 2є їхніх дорослих родичок після консультацій команди проекту відкрили власні “різнопланові” ФОПи задля подальшої активної офіційної прибуткової діяльності.

Самостійно виявили бажання долучилися до реалізації проекту як зацікавлені особи й декілька вузів різних профілів з Запоріжжя, Дніпра, Києва, Ужгороду та Миколаєва, запросивши цих випускників на віртуальні “Дні відкритих дверей”, а професор Кафедри обліку й аудиту Запорізької політехніки, – Михайло Болдуєв, дав декілька безкоштовних тематичних вебінарів.

- Якщо забути про всі минулі жахи до деокупації та поточні періодичні обстріли, – ділиться старшокласник Ігнат з Баштанського району (ім’я змінено), – після всього того, що під час тренінгів і вебінарів почув, дізнався та на практиці почав перевіряти, можу майже впевнено сказати, що хочу розвивати своє село й як громадський активіст, й як майбутній успішний соціальний підприємець. 

На досягнутому зупинятися не планують ані організатори проекту, ані учасники – ініціативна група цих школярів під чуйним менторінгом команди “Фонду розвитку можливостей” подала тематичні заявки на один з міністерських конкурсів й отримала попередні позитивні рішення, а також планують передсвяткові активності в своїх громадах з дотриманням безпекових умов.

- Віримо й сподіваємось, що ці юні змінотворці ще багато чим крутим приємно здивують своїх родичів і викладачів найближчим часом, бо зовсім скоро шкільні канікули, а це – ще більше часу та можливостей для соціально важливого креативу. Ми, ж, в свою чергу, надамо їм інформаційно-організаційну й, можливо, матеріально-технічну підтримку для таких активностей, – ділиться координатор “Відновлення освіти” – Олександр Кахай. 

 

Нагадаємо, що освітньо-практичний проект “Відновлення освіти Миколаївщини та Херсонщини” організовано ГО “Фонд розвитку можливостей” (екс- ЗОМОГ “Наше щасливе життя”) за підтримки ІСАР “Єднання” у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР “Єднання” у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку USAID.


Тематика публікації:                              

Останні публікації цього розділу:

Активна молодь з 30 громад опанувала практичні інструменти залучення громадян до прийняття рішень

Всесвітній день охорони навколишнього середовища: про злочини проти довкілля України

Оголошено переможців конкурсу бізнес-ідей "Роби своє"

Презентовано публікацію «Допомога допомагаючим»: психоедукаційна, навчальна, психологічна та підтримувальна допомога в умовах повномасштабної війни росії проти України»

​Доказова реабілітація: сучасні підходи та роль Івано-Франківського медичного університету

Бакототерапія та «Cталеві магнолії»: на Хмельниччині реалізують соціально-орієнтовані проєкти