Юні бізнесмени, школярі-змінотворці й освітні міні-хаби – як відновлюють освіту на Миколаївщині та Херсонщині
Понад сотня школярів з деокупованих тергромад Півдня України взяли активну участь в освітньо-практичному проекті "Відновлення освіти Миколаївщини та Херсонщини", пройшовши комплекс тренінгів, ...
Додано:
Євген Щасливцев
Понад сотня школярів з деокупованих тергромад Півдня України взяли активну участь в освітньо-практичному проекті “Відновлення освіти Миколаївщини та Херсонщини”, пройшовши комплекс тренінгів, тематичних консультацій і, навіть, конкурс міні-грантів для шкільних соціальних мікро-підприємств. Потужну базу для цього впроваджував ГО “Фонд розвитку можливостей” за підтримки ІСАР “Єднання” у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства».
Так, протягом грудня 2023 – квітня 2024 років, за грантової підтримки для безперебійного освітнього процесу було закуплено та передано на заклади в форматі “освітніх міні-хабів” гаджети з безлімітним доступом до мережі інтернет та дрібну побутову техніку, комплекс альтернативних джерел електро- та світло- постачання, наліжники, а як додатковий власний внесок організаторів – й навчально-методичні та художні видання, канцелярські набори й безрецептурні препарати загальної дії.
На щастя, проекті плани й “очікування” організаторів більш, ніж перевершено – декілька ініціативних юнацьких груп з цих населених пунктів створили нові чи-то посилили існуючі шкільні 3 мікро-підприємства, які отримали набори продуктів для їхньої соціальної “пекарні” (команда “Господинюшки”), другі – насіння швидкорослих однорічників та дрібний садовий інвентар (команда “Грін’Ко”) та сучасний планшет (команда “Графілайкс”). Що цікаво, переглянувши декілька проектних тренінгів у записі, 2є їхніх дорослих родичок після консультацій команди проекту відкрили власні “різнопланові” ФОПи задля подальшої активної офіційної прибуткової діяльності.
Самостійно виявили бажання долучилися до реалізації проекту як зацікавлені особи й декілька вузів різних профілів з Запоріжжя, Дніпра, Києва, Ужгороду та Миколаєва, запросивши цих випускників на віртуальні “Дні відкритих дверей”, а професор Кафедри обліку й аудиту Запорізької політехніки, – Михайло Болдуєв, дав декілька безкоштовних тематичних вебінарів.
- Якщо забути про всі минулі жахи до деокупації та поточні періодичні обстріли, – ділиться старшокласник Ігнат з Баштанського району (ім’я змінено), – після всього того, що під час тренінгів і вебінарів почув, дізнався та на практиці почав перевіряти, можу майже впевнено сказати, що хочу розвивати своє село й як громадський активіст, й як майбутній успішний соціальний підприємець.
На досягнутому зупинятися не планують ані організатори проекту, ані учасники – ініціативна група цих школярів під чуйним менторінгом команди “Фонду розвитку можливостей” подала тематичні заявки на один з міністерських конкурсів й отримала попередні позитивні рішення, а також планують передсвяткові активності в своїх громадах з дотриманням безпекових умов.
- Віримо й сподіваємось, що ці юні змінотворці ще багато чим крутим приємно здивують своїх родичів і викладачів найближчим часом, бо зовсім скоро шкільні канікули, а це – ще більше часу та можливостей для соціально важливого креативу. Ми, ж, в свою чергу, надамо їм інформаційно-організаційну й, можливо, матеріально-технічну підтримку для таких активностей, – ділиться координатор “Відновлення освіти” – Олександр Кахай.
Нагадаємо, що освітньо-практичний проект “Відновлення освіти Миколаївщини та Херсонщини” організовано ГО “Фонд розвитку можливостей” (екс- ЗОМОГ “Наше щасливе життя”) за підтримки ІСАР “Єднання” у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР “Єднання” у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку USAID.