Як на Прикарпатті громадська організація, місцева влада та ЗМІ об’єдналися задля допомоги переселенцям

За підтримки Мережі правового розвитку у м. Коломия, Івано-Франківська область, запрацював «Вулик Змістів». Це багатовекторна ініціатива, яка має на меті допомогти переселенцям знайти житло, роботу, ...

Додано:
legal_dev_network

вулик змістів
Як на Прикарпатті громадська організація, місцева влада та ЗМІ об’єдналися задля допомоги переселенцям

За підтримки Мережі правового розвитку у м. Коломия, Івано-Франківська область, запрацював «Вулик Змістів». Це багатовекторна ініціатива, яка має на меті допомогти переселенцям знайти житло, роботу, зорієнтуватись в правових та інших питаннях і реалізуватися у громаді. 

Ініціативу впроваджує громадська організація «Трикутник» у співпраці із міською радою та Мережею правового розвитку. А допомагає розповідати про реалізацію «Вулика Змістів», створити його візуальне обличчя незалежний медіаресурс «Глузд».

На фото: над розробкою брендингу працювала команда маркетологів спільно із командою медіаресурсом «Глузд». Невдовзі має з’явитися і сайт для полегшення пошуку житла переселенцям

Прихисток для переселенців ГО «Трикутник» почала шукати ще від початку повномасштабної війни росії проти України. Однак ця робота не була такою комплексною.

«За весь час ми допомогли 120 родинам ВПО. Це 250 осіб. Із 5 квітня почали працювати у центрі допомоги вимушеним переселенцям, що знаходиться в ЦНАПі. Там вони можуть оформити необхідні документи, дізнатися про можливості роботи. А ми ще й консультуємо із правових питань та пропонуємо житло. Окрім того, звернення надходять на гарячу лінію. Щодня маємо від 10 до 20 дзвінків із проханням поселення і від двох до восьми пропозицій житла», – розповідає керівниця ГО «Трикутник» Соломія Зінець-Мацишин.

На фото: банк меблів, який міститься в місцевій школі

Іншим компонентом ініціативи є формування банку меблів. Найнеобхідніше можуть надати жителі громади, благодійні та громадські організації. Потім РЕЧІ передають для користування переселенцям.

На фото: завдяки фінансовій підтримці жителів Коломийської громади закупили пральні машинки для сімей переселенців, які цього потребували. Фото зі сторінки «Вулика Змістів»

У найближчому майбутньому в межах «Вулика Змістів» буде створено простір, який знаходитиметься в приміщенні комунальної власності. В ньому ВПО зможуть не лише знайти тимчасовий прихисток, а й відновитися, опанувати нову професію та й загалом налагодити спілкування з жителями громади.

«Ми сподіваємося, що «Вулик Змістів» буде сталою ініціативою, яка змінюватиметься відповідно до того, як змінюватиметься життя громади. Набуватиме нових змістів. Вже зараз – це не лише про допомогу переселенцям знайти житло, це ще й про те, щоб зруйнувати стереотипи, показати, що переселенці не тягар, а можливості для громади, які можуть допомогти їй розвиватися. Це про побудову партнерств і взаємозв’язків. Зараз в межах ініціативи плануємо залучати бізнес, формуємо банк насіння і, переконаний, з’явиться ще багато чого і багато крутих історій успіху. Це також і важливий досвід, який так само можна поширювати та реалізовувати в інших громадах. А ми можемо порадити своїм прикладом як», – зазначив програмний менеджер Мережі правового розвитку Віталій Охріменко. 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

На Хмельниччині відбулася зустріч: вирішення питань працевлаштування ВПО

Університет Грінченка відкриває дистанційну школу «Нова генерація»

“90% українців довіряють військовим та ветеранам”, — результат опитування

Благодійний фонд «СТОПРАК» допомагає забезпечувати онкопацієнток ліками

Чим займається київський осередок найбільшої молодіжної організації у світі AIESEC під час війни?

Рада ухвалила два законопроєкти про волонтерство: що зміниться для волонтерів?