Все більше дніпрян дізнається про публічні консультації

За участі представників облдержадміністрації, селищних рад, журналістів і активістів пройшов тренінг, під час якого учасників познайомили з публічними консультаціями.Що це за новий інструмент участі ...

Додано:
D_Chernyshov

Тренінг 3
Все більше дніпрян дізнається про публічні консультації

За участі представників облдержадміністрації, селищних рад, журналістів і активістів пройшов тренінг, під час якого учасників познайомили з публічними консультаціями.

Що це за новий інструмент участі та «чим його приправляти» – 20 серпня дізнавалися жителі Дніпра та учасники з інших населених пунктів області під час тренінгу Інституту “Республіка” «Публічні консультації: не зволікай – впливай» в інформаційно-виставковому центрі Mediaprostir. У заході взяли участь понад 30 осіб, серед яких співробітники ДніпроОДА, Слобожанської й Іларіонівської селищних рад, громадські активісти, журналісти, небайдужі громадяни.

Тренером виступив регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у Дніпрі Дмитро Чернишов, який  наголосив, що публічні консультації – дуже простий інструмент для взаємодії органів влади з громадою, та поступово їх починають використовувати на рівні міністерств. «Інститут «Республіка» почав з того, що запускав публічні консультації спільно з міськими радами по різних областях України. Наразі ми разом з Міністерством охорони здоров’я провели консультації по професійному ліцензуванню лікарів. На черзі – публічні консультації з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України щодо стратегій розвитку регіонів», - зазначив регіональний координатор.

Доповнив загальну картину по впровадженню публічних консультацій в Україні та області регіональний координатор Центру UA на Дніпропетровщині Вірослав Цюп’як, який поділився з учасниками досвідом організації публічних консультацій у громадах Дніпропетровської області шляхом проведення тристоронніх зустрічей.

Начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю селищної ради Слобожанської ОТГ Таміла Жорняк підкреслює, що «захід про публічні консультації в громадах насправді був дуже цікавим. Коли ми виконували практичні завдання, то зрозуміли, які моменти треба врахувати при проведенні публічних консультацій і громадських слухань, і наскільки ефективними вони будуть в тому разі, якщо якомога більше людей будуть знати про ці консультації». 

 

Протягом заходу учасники обговорили інструменти участі громадян у процесах прийняття рішень на прикладах бюджету участі, громадських слухань, місцевих ініціатив, електронних петицій, зборів громадян. Окремим блоком йшла презентація ресурсу для електронних публічних консультацій – сайту «Ваша Думка». Для учасників у реальному часі продемонстрували, як працює цей інструмент і які його переваги. Тему підготували самі учасники тренінгу. Були розглянуті історії успіху із запровадження публічних консультацій за допомогою цього ресурсу в інших містах України. Координатор «Активної Громади» Дмитро Чернишов ознайомив учасників і з прикладами використання публічних консультацій у країнах Європейського Союзу.

Примітка. Тренінг відбувся в межах проекту «Задай курс владі», що реалізовується за підтримки Національного Демократичному Інституту (НДІ). Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Чи ми - розділена нація?» - говорили у День Соборності України

У 2019 році зменшилася кількість справ, скерованих до суду за "журналістськими статтями", – ІМІ

165 осіб ув’язнила Росія з політичних мотивів за час окупації Криму, зараз за ґратами – 92 – Кримськотатарський ресурсний центр

Аудитор як суб’єкт фінансового моніторингу для НПО

У Богуславі на День Соборності розгорнули 75-метровий прапор

Проектний менеджмент як ефективний інструмент соціально-економічного розвитку територій