Війна підштовхнула розвиток швейних підприємств на Рівненщині

На Рівненщині громади знайшли рішення, яке дозволяє забезпечувати необхідним одягом і робочими місцями тих, хто через війну змушений був залишити власні домівки. Одразу сім громад — Привільненська, ...

sewer
Війна підштовхнула розвиток швейних підприємств на Рівненщині

На Рівненщині громади знайшли рішення, яке дозволяє забезпечувати необхідним одягом і робочими місцями тих, хто через війну змушений був залишити власні домівки. 

Одразу сім громад — Привільненська, Бабинська, Гощанська, Городоцька, Підлозцівська, Березнівська та Рівненська — у відповідь на гуманітарну кризу, що склалася внаслідок війни, облаштували швейні мінімайстерні. З одного боку — щоби забезпечити тимчасово переміщених осіб послугами з пошиття та ремонту одягу, речей побутового вжитку в громаді, з іншого — щоби протистояти безробіттю. І водночас дбати про свою сталість, планувати соціально-економічний розвиток.

Ідею підтримали органи місцевого самоврядування, волонтерські спільноти та громадські організації, а також проєкт “Посилене партнерство для сталого розвитку”, що реалізується за підтримки Уряду Швеції через Шведське агентство з міжнародного розвитку та співробітництва (Sida) та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні. Закуплено 10 комплектів промислового швейного обладнання, серед якого — швейні машини, оверлоки та прасувальний столи. Місцева влада готова була надати приміщення для облаштування швейних майстерень. Тим часом Рівненський волонтерський центр ініціював збір коштів серед місцевих підприємців для закупівлі тканини на пошиття білизни для потреб людей із деокупованих територій.  

З перших днів роботи майстерні запустили пошив одягу, постільної білизни, ковдр, подушок, рушників та інших текстильних виробів для потреб гуманітарних центрів і притулків розміщення біженців. За запитом гуманітарних центрів і притулків, для переселенців продукція у швейних майстернях відшивається безкоштовно. Також їх послугами можуть скористатися внутрішньо переміщені особи, котрі проживають у тій чи іншій громаді. Для всіх інших послуги надаються за помірну ціну. Ба більше, швейні майстерні в Привільному та Малих Садах уже відшивають продукцію на замовлення Рівненських текстильних підприємств, яким бракує майстрів та обладнання.

Щодо працевлаштування, на роботу в такі швейні комунальні підприємства в громадах запрошують людей відповідного фаху (закрійник). Перевага надається внутрішньо переміщеним особам, якщо в людей є бажання залишитися в громаді на довший період.

Загалом на сьогодні в роботі семи швейних мінімайстерень залучено 43 особи (працівники та місцеві волонтери, які допомагають позмінно), з них 8 — внутрішньо переміщені особи. І понад 42 тисяч жителів цільових та сусідніх громад отримали можливість скористатися якісними швейними послугами, не долаючи великих відстаней.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Волонтери передали сучасні моноблоки міському кол-центру у Миколаєві

У Львові створили мурал, присвячений продовольчій безпеці в умовах війни

Народні байрактари, всемогутні волонтери та мільйонні збори: дослідження благодійності у період війни від Zagoriy Foundation

Менторство під час війни: узгодженість мети та шляху

Відбулися семінари «Платформа життєстійкості бізнесу» – вектор розвитку для жіночого підприємництва в умовах війни

Розпочинається проєкт з підняття обізнаності журналістів щодо гендернозумовленого насильства під час війни