В Україні запускають цикл онлайн-курсів із прав людини, перший стартує вже в жовтні

У жовтні студія онлайн-освіти EdEra запускає цикл безкоштовних онлайн-курсів про права людини, розроблених Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Курс розроблений у межах проекту «Гарантування ...

Додано:
Анна Казак

Convencian-cover++
В Україні запускають цикл онлайн-курсів із прав людини, перший стартує вже в жовтні

У жовтні студія онлайн-освіти EdEra запускає цикл безкоштовних онлайн-курсів про права людини, розроблених Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Курс розроблений у межах проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя». Першим стартує онлайн-курс «Європейський механізм захисту прав людини», який розпочнеться вже 3-го жовтня. Реєстрація відкрита за посиланням: ed-era.com/hrights-basic.

Упродовж навчання провідні експерти міжнародного рівня на основі положень Європейської конвенції з прав людини та практики Європейського суду з прав людини пояснять суть основоположних прав і свобод людини, а також механізми їхнього захисту.   

«Повага до прав людини та основоположних свобод – основа для всього, над чим ми працюємо в ОБСЄ. Ви думаєте, що права людини є чимось абстрактим і недосяжним? Ви здивуєтеся, коли дізнаєтеся, скільки аспектів повсякденного життя вони охоплюють, – розповідає Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Посол Вайдотас Верба. – Під час цього онлайн-курсу ви навчитеся захищати свої права: на свободу чи  особисту недоторканість, на повагу до приватного й сімейного життя тощо. Тому запрошую вас записатися на цей унікальний практичний курс і зробити свій внесок у розбудову демократії в Україні».

У курсі викладатимуть Микола Гнатовський (проф. КНУ ім. Тараса Шевченка, президент Європейського комітету з питань запобігання катуванням), Ірина Кушнір (представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини), Назар Кульчицький (адвокат, старший викладач кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія»).

«Здається, що права людини, міжнародні конвенції – це щось суто юридичне та справа юристів. Але, щонайменше, зверненню до юриста завжди передує усвідомлення людиною її прав та ситуацій, у яких вони можуть бути порушені. І як би ми не хотіли перекласти з себе відповідальність, аби хтось про нас піклувався, реалізація і захист прав завжди починається з самої людини», – пояснює експерт курсу Микола Гнатовський.

Під час навчання студенти розглянуть такі теми: «Загальний огляд статей ЄКПЛ», «Принципи тлумачення», «Позитивні і негативні зобов’язання держав за ЄКПЛ», «Алгоритм розгляду справ ЄСПЛ», «Порядок подання скарг до ЄСПЛ», «Виконання рішень ЄСПЛ».

«Ми б особливо радили звернути увагу на курс журналістам і громадським активістам, студентам правничих факультетів і практикуючим юристам – тобто фахівцям, що найбільш дотичні до теми прав людини. Водночас, він буде цікавим і корисним для кожного, адже отримані знання можна застосувати на лише в правничій професійній сфері, а й у повсякденному житті», – зазначає Артем Ільчук, керівник проектів EdEra.

Також нагадаємо, що у вересні стартував базовий курс студії онлайн-освіти EdEra з основ права «Людина та держава. Правила гри», реєстрація відкрита за посиланням: ed-era.com/law-essentials. 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу

В Одеській області обговорили співпрацю місцевої влади та неурядового сектору у гуманітарній сфері