В Миколаєві зняли фільм про місто теплого каменю, в якому застигло море

В мережі з’явився короткометражний документальний фільм з анімацією про архітектурну особливість Миколаєва та українську культурну спадщину степового Півдня.Короткометражний документальний ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

Миколаїв - місто теплого каменю, в якому застигло море
В Миколаєві зняли фільм про місто теплого каменю, в якому застигло море

В мережі з’явився короткометражний документальний фільм з анімацією про архітектурну особливість Миколаєва та українську культурну спадщину степового Півдня.

Короткометражний документальний фільм «Миколаїв – місто теплого каменю, в якому застигло море» опублікований на каналі Миколаївського кризового медіацентру в YouTube за посиланням.

Кожне місто має своє обличчя. Окрім природних, культурних та історичних особливостей, в його основі лежить матеріал: мармур, цегла, деревина. Миколаїв – це ракушняк або черепашник, як різновид вапняка. Камінь, в якому застигло море.

Миколаїв - місто теплого каменю, в якому застигло море

Миколаїв - місто теплого каменю, в якому застигло море

Миколаїв - місто теплого каменю, в якому застигло море

Миколаївські будинки складалися з місцевого каменю, який видобували у тогочасному передмісті: в Тернівці, в Матвіївці, у Великій Коренисі, в Поповій Балці та у Спаську, де сьогодні Яхт-клуб.

Зразком його здатності гарно пилятися та обтесуватися може служити будинок купця Бартенєва. Інші знакові, впізнавані будівлі міста із цього матеріалу належать архітекторам Карлу Акройду та Євгену Штукенбергу.

Загалом ракушняк давав не тільки будувати стіни, а втілював достатньо швидко будь-які форми та елементи оздоблення, що згодом деякі історики називатимуть “неповторним південним стилем”.

Відео створено в межах проєкту «Мікромедіа ЩоТам: Миколаїв», який відбувається за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Як і навіщо молоді впливати на справи громади: поради та інструменти експертів проєкту «Активна молодь – сильна громада»

Під’їзд, якого не стало. Як у Запоріжжі відновлюється будинок на Соборному

Як чернігівська броварня відновлює виробництво — історія з циклу Суспільного «ТутРемБуд»

Про садівництво під постійними обстрілами — історія з циклу Суспільного «ТутРемБуд»

Представлено результати проєкту «Розробка рекомендацій щодо формування ефективних місцевих політик через вимірювання згуртованості громад»

“Ветерани справляться з будь-якими завданнями. Наш досвід і є нашою перевагою”, – ветеранка Світлана Келип