В Миколаєві зняли фільм про місто теплого каменю, в якому застигло море

В мережі з’явився короткометражний документальний фільм з анімацією про архітектурну особливість Миколаєва та українську культурну спадщину степового Півдня.Короткометражний документальний ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

Миколаїв - місто теплого каменю, в якому застигло море
В Миколаєві зняли фільм про місто теплого каменю, в якому застигло море

В мережі з’явився короткометражний документальний фільм з анімацією про архітектурну особливість Миколаєва та українську культурну спадщину степового Півдня.

Короткометражний документальний фільм «Миколаїв – місто теплого каменю, в якому застигло море» опублікований на каналі Миколаївського кризового медіацентру в YouTube за посиланням.

Кожне місто має своє обличчя. Окрім природних, культурних та історичних особливостей, в його основі лежить матеріал: мармур, цегла, деревина. Миколаїв – це ракушняк або черепашник, як різновид вапняка. Камінь, в якому застигло море.

Миколаїв - місто теплого каменю, в якому застигло море

Миколаїв - місто теплого каменю, в якому застигло море

Миколаїв - місто теплого каменю, в якому застигло море

Миколаївські будинки складалися з місцевого каменю, який видобували у тогочасному передмісті: в Тернівці, в Матвіївці, у Великій Коренисі, в Поповій Балці та у Спаську, де сьогодні Яхт-клуб.

Зразком його здатності гарно пилятися та обтесуватися може служити будинок купця Бартенєва. Інші знакові, впізнавані будівлі міста із цього матеріалу належать архітекторам Карлу Акройду та Євгену Штукенбергу.

Загалом ракушняк давав не тільки будувати стіни, а втілював достатньо швидко будь-які форми та елементи оздоблення, що згодом деякі історики називатимуть “неповторним південним стилем”.

Відео створено в межах проєкту «Мікромедіа ЩоТам: Миколаїв», який відбувається за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Детінізація тютюнового ринку та результати євроінтеграційної акцизної політики в Україні

Акліматизуватись до змін в часи кризи

Курс з цифрової освіти для українських школярів продовжує роботу у 2024 році

Запровадження громадського бюджету в умовах воєнного стану: роз’яснення експертів U-LEAD

«Майдан навчив нас вірити у перемогу»: обговорення документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж»

День пам’яті майданівця та Героя України Тараса Матвіїва провели у Музеї Майдану