В Києві відбувся круглий стіл «Посилення ролі адвокатури у боротьбі з торгівлею людьми»

Як потрібно вдосконалити законодавство про надання правової допомоги жертвам торгівлі людьми? Що повинен мати на увазі адвокат при роботі з потерпілими від трафікінгу? Який рекомендований алгоритм ...

Додано:
Viktor Tarasov

Round.table.Kyiv_6.12.2019
В Києві відбувся круглий стіл «Посилення ролі адвокатури у боротьбі з торгівлею людьми»

Як потрібно вдосконалити законодавство про надання правової допомоги жертвам торгівлі людьми? Що повинен мати на увазі адвокат при роботі з потерпілими від трафікінгу? Який рекомендований алгоритм правового супроводу жертв торгівлі людьми?

На ці та інші питання шукали відповіді учасники круглого столу «Посилення ролі адвокатури у боротьбі з торгівлею людьми», який відбувся 6 грудня 2019 року в конференц-залі Національної асоціації адвокатів України.

Участь у заході взяли провідні національні експерти з питань протидії трафікінгу, адвокати, представники Координаційного центру Мін’юсту з надання безоплатної правової допомоги, представники міжнародних та національних неурядових організацій.

За словами голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергія Вилкова: «Національна асоціація адвокатів відкрита до співпраці з громадянським суспільством та владою в боротьбі із торгівлею людьми. НААУ, членами якої є понад 50 000 адвокатів готова забезпечити кожного потерпілого від торгівлі людьми якісною та професійною правовою допомогою».

Адвокатка та директорка Департаменту правової та соціальної допомоги громадської організації “Ла Страда – Україна” Марина Легенька відзначила, що наразі потребує вдосконалення саме визначення поняття «торгівля людьми» в законодавстві. Також проблемою є відсутність в постраждалих права на безоплатну вторинну правову допомогу від держави, незважаючи на отримання статусу особи, що потерпіла від торгівлі людьми.    

Виконавчий директор Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги Віталій Місяць представив проект рекомендацій для адвокатів щодо надання правової допомоги у справах, пов’язаних із торгівлею людьми. Це документ після врахування всіх пропозицій, отриманих в ході круглого  столу буде переданий для розгляду Раді адвокатів України та буде рекомендований для застосування адвокатам, що надають правову допомогу потерпілим від торгівлі людьми, в тому числі тим адвокатам, які співпрацюють з центрами надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Захід відбувся в рамках проекту «Адвокати проти торгівлі людьми», який впроваджує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні. Точка зору учасників  може не співпадати з офіційною позицією уряду США.    


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Понад 50 світових ГО закликають лідерів держав захистити викривачів під час пандемії COVID-19

Професійна правова консультація – за допомогою зручного онлайн-сервісу

46% журналісток і 22% журналістів відчули збільшення навантаження внаслідок роботи з дому – дослідження ІМІ

Виклики та досягнення Ріпкинської громади в реалізації реформ

Дистанційна робота: що змінилося у трудовому законодавстві

Миколаївські місцеві посадовці почули коаліцію #ГромадськаПрефектура!