В Івано-Франківській громаді покращуватимуть взаємодію громадськості й влади через використання цифрових технологій

В Івано-Франківській громаді стартував проєкт, який покликаний спростити комунікації мешканців і бізнесу з міською владою для вироблення місцевої політики та вирішення проблем на локальному ...

заставка на простір
В Івано-Франківській громаді покращуватимуть взаємодію громадськості й влади через використання цифрових технологій

В Івано-Франківській громаді стартував проєкт, який покликаний спростити комунікації мешканців і бізнесу з міською владою для вироблення місцевої політики та вирішення проблем на локальному рівні.

01

Проєкт «Впровадження, застосування, популяризація системи електронних консультацій та вироблення місцевої політики для активізації використання civic tech інструментів в Івано-Франківській міський територіальній громаді» реалізує громадська організація «Івано-Франківський регіональний центр» у партнерстві з Івано-Франківською міською радою (Департамент стратегічного розвитку, цифрових трансформацій) за підтримки проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

На пресконференції, під якої презентовано проєкт, його керівниця Юлія Іванова звертає увагу, що цифрові перетворення є неминучими й незворотними:

Як мешканці, так і бізнес все частіше використовують цифрові технології у роботі та повсякденному житті. Особливо актуальним і зручним є застосування інструментів електронної взаємодії у комунікаціях з владою. Це є зручно, швидко, з меншими затратами, а в умовах ковіду – й безпечно через відсутність фізичних контактів.

9-11-1024x576

В ході проєктної діяльності заплановано:

  • Запустити сервіс електронних консультацій, щоб покращити залученість мешканців до вирішення місцевих справ та розробки локальних політик. Електронні консультації є складовою національної платформи е-демократії E-DEM, яку створено Фондом Східна Європа в межах швейцарсько-української Програми EGAP
  • Популяризувати використання інших інструментів civic tech у громаді. Civic tech є цифровими технологіями, які допомагають налагодити і покращити взаємовідносини між людьми, громадянським суспільством, бізнесом та владою, зробити ці відносини відкритими та підзвітними, а також підсилюють голос громадян в прийнятті рішень на локальному рівні
  • Провести «цифрову діагностику» Івано-Франківського муніципалітету
  • Розробити місцеву нормативну базу в сфері цифровізації з врахуванням потреб та побажань мешканців
  • Організувати навчальні заходи та публічні обговорення щодо використання електронних інструментів у громаді.

 Експертка проєкту Наталія Кобильчак зауважує:

Процес вироблення місцевої політики в сфері цифрового розвитку громади, має бути максимально відкрити та прозорим. Зокрема, плануємо створення відповідної робочої групи. До її складу запрошуються активні мешканці, а також представники і представниці громадського і бізнес-сектору, які мають знання та ідеї щодо цифрового перетворення Івано-Франківської громади. Адже, плануємо сформувати склад відповідної робочої групи за участю не лише муніципальних посадовців, але й громадськості.

01

Надалі новостворений «цифровий» департамент міської ради налагоджуватиме комунікації між владою і мешканцями для їх залученості до вироблення локальних політик та координуватиме роботу муніципалітету щодо цифрового розвитку.

Наш відділ займається цифровим розвитком у Івано-Франківській громаді. Зараз за допомогою проєкту ми хочемо провести інвентаризацію всіх наявних інформаційних систем, баз даних, електронних сервісів і т.д., впорядкувати та розробити відповідні нормативно-правові акти, залучивши до обговорень всіх зацікавлених осіб, – говорить Христина Гнатів, очільниця відділу в складі Департаменту стратегічного розвитку, цифрових трансформацій Івано-Франківської міської ради.

01

 Презентація проєкту

лого для шапки з е-дем А4

 

 

 


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей