УВКБ ООН виділить 7 млн грн для переселенців Дніпропетровської області

ДНІПРОПЕТРОВСЬК, 12 серпня 2015 року (УВКБ ООН) - Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) виділить 7 мільйонів гривень для програми фінансової підтримки внутрішньо ...

УВКБ ООН
УВКБ ООН виділить 7 млн грн для переселенців Дніпропетровської області

ДНІПРОПЕТРОВСЬК, 12 серпня 2015 року (УВКБ ООН) – Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) виділить 7 мільйонів гривень для програми фінансової підтримки внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області. Програму буде реалізовано у співпраці з Дніпропетровською обласною державною адміністрацією через Департамент праці та соціального захисту.

Основною метою програми є надання одноразової грошової допомоги для забезпечення першочергових потреб, пов’язаних із вимушеним переселенням.

Програма розрахована на найбільш вразливі категорії населення, такі як багатодітні сім’ї, особи з обмеженими можливостями, батьки-одинаки та вагітні жінки. Очікується, що до кінця року близько 3 600 вимушених переселенців отримають одноразові виплати у розмірі 2 000 гривень.

«У Дніпропетровській області зареєстровано 72 800 переселенців. Багато із них прибувають без речей і потребують найнеобхіднішого. Ми розуміємо, наскільки важливою є фінансова підтримка для найбільш незахищених осіб, які змушені розпочинати життя спочатку», – зазначив Джефф Уордлі, Голова філії Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Дніпропетровську.

Для отримання допомоги необхідно звернутися до Управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації, що приймає заяви від переселенців. Кошти зможуть отримати лише особи, які зареєструвалися в області після 1 листопада 2014 року та не отримували раніше інших видів недержавної фінансової допомоги.

У рамках першого раунду виплат допомога уже надійшла до 1 300 внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області. Ще два раунди виплат відбудуться у наступні кілька місяців.

«Розпочинати життя з чистої сторінки непросто. Переселенці часто приїжджають на Дніпропетровщину з однією валізою та не мають найнеобхідніших речей. Вони раді будь-якій допомозі. Сьогодні руку помочі простягають не лише вітчизняні волонтери. Ми вдячні, що переселенців в нашій області підтримують міжнародні партнери», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Більше про умови отримання допомоги та вимоги щодо надання документів можна дізнатися за посиланнямwww.unhcr.org.ua/dopomoga, а також за телефоном гарячої лінії 0 800 30 77 11.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, відоме як Агентство ООН у справах біженців, було створено рішенням Генеральної асамблеї ООН 14 грудня 1950 р. В Україні УВКБ ООН працює з березня 1994 р. Сьогодні УВКБ ООН є одним з головних гуманітарних агентств світу. Понад 9,300 співробітників організації, які працюють у більш ніж 125 країнах світу, допомагають 34 мільйонам осіб. Ця цифра включає не лише біженців, а й шукачів притулку, біженців, які повертаються додому, внутрішньо переміщених осіб та осіб без громадянства.

В 2014 році Україні вперше зіткнулась із проблемою внутрішньо переміщених осіб (ВПО) із Криму та сходу. УВКБ ООН продовжує підтримувати уряд та громадські організації, які забезпечують потреби ВПО через надання юридичної, матеріальної та соціальної допомоги. Агентство зосереджує свою діяльність на посиленні гарантій дотримання прав і свобод для майже 1,4 мільйона внутрішніх переселенців, покращенні їх життєвих умов та забезпеченні довготермінових рішень.

У 2014 році Агентство ООН у справах біженців надало фінансову допомогу для 11 800 переселенців у 11 регіонах України. Зокрема, минулого року більше ніж 700 родин у Дніпропетровській області отримали фінансові виплати на загальну суму понад 3,5 мільйони гривень.

Джерело : Агентство ООН у справах біженців


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Адвокаційний проєкт для ВПО буде реалізовано у Закарпатській області

Наш Південь: ідентичності у суспільних практиках та уявленнях під час війни.

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини