Громадські та благодійні організації до 11 жовтня повинні оновити свої відомості про КБВ

Апдейт 6.10.  Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендував відтермінувати на 9 місяців строк подання інформації про кінцевих бенефіціарів для українських компаній та громадських ...

242182783_352973033185631_1901145993885534084_n
Громадські та благодійні організації до 11 жовтня повинні оновити свої відомості про КБВ
Апдейт 6.10. 
 
Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендував відтермінувати на 9 місяців строк подання інформації про кінцевих бенефіціарів для українських компаній та громадських організацій (законопроєкт №5807).

Таку інформацію повідомив у Facebook голова комітету Дмитро Наталуха.

Завтра в Раді, можливо, приймуть цей проект за основу і в цілому, щоб був принаймні один день для підпису президентом. 
 

 
До 11 жовтня усім громадським та благодійним організаціям необхідно оновити свої відомості про кінцевого бенефіціарного власника (КБВ) в ЄДР.  Ця інформація подається незалежно від того, чи міститься про них актуальна інформація, чи вона потребує змін. 
 
 Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства подала роз`яснення, як пройти цю процедуру:
 

Державному реєстратору подається:

  •  заява щодо державної реєстрації юридичної особиформа 2 (для БО) або заява щодо державної реєстрації юридичної особи-громадського формування — форма 4 (для ГО). Приклад заповнення форми 4 без КБВ — https://cutt.ly/OEfZGko   
  •  структура власності за формою та змістом відповідно до Наказу про структуру власності;
  •  витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру, тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи-нерезидента в країні її місцезнаходження, — у разі, якщо засновником є юридична особа-нерезидент;
  • нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є КБВ, крім осіб, що користуються Паспортом громадянина України у вигляді ID-картки.

 

Щодо порядку заповнення заяви та прикладів схематичного зображення структури власності: 

 Заповнюючи відповідну форму заяви з метою оновлення відомостей про КБВ в ЄДР, на першій сторінці заяви:
  • у розділі “Відомості про реєстраційну дію” необхідно відмітити “державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу;
  • у розділі “Стан відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи”, необхідно поставити позначку навпроти “відомості потребують оновлення”;
  • заповнити сторінку 2 заяви. Якщо осіб, які є КБВ, більше ніж одна, заповнюється відповідна кількість аркушів сторінки 2 заяви.

 

Структуру власності юридичної особи рекомендується оформлювати таким чином: 

а) при відсутності КБВ (наприклад, ГО,  у складі якої перебуває 4 і більше членів): Приклад https://cutt.ly/fmHxOyw.
 
Увага! Міністерство фінансів України днями оновило Зразки складання схематичного зображення структури власності. Про це є окрема колонка на Просторі
 
б) у разі наявності КБВ: https://cutt.ly/JmHorQH (коли в членів ГО, є 25% і більше відсотків права голосу в загальних зборах організації)
 
Штраф за неподання або несвоєчасне подання інформації про КБВ юридичної особи становить від 17 000 до 51 000 гривень.
 
 

Оновлення і уточнення (від 22 вересня)

Після публікації цього повідомлення 16 вересня на Порталі, до Громадського Простору надійшла скарга про некоректність поданої інформації в роз’ясненні.  Саме тому ми закликали публічно висловити суть скарги авторам інформації (тут ще можна переглянути коментарі ГО “Ти потрібен Україні”). А також звернулися з проханням до авторів Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства уточнити ці моменти, щоб подати точну сектору інформацію.
 
Ось відповідь Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства і додаткова аргументація про коректність поданої інформації:
 
“Подана в цій публікації інформація є вірною. Надане в чинному спеціальному законі визначення кінцевого бенефіціарного власника (далі – КБВ) вказує на можливість виникнення ознак вирішального впливу на юридичну особу як в прибутковому, так і в неприбутковому товаристві.
 
Учасники благодійних організацій та члени громадських об’єднань можуть набувати ознак бенефіціарного володіння через своє право голосу в загальних зборах, як вищому керівному органі юридичної особи. Також, наявність чи відсутність КБВ, не є окремою підставою для додаткового фінансового моніторингу чи для виключення організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
 
Наша правова позиція базується лише на положеннях чинних нормативно правових актів, а надані рекомендації дозволяють громадським об’єднанням та благодійним організаціям підготувати потрібний пакет документів, самостійно зрозуміти правову природу КБВ та правильно визначити його наявність або ж відсутність в своїй організації”.
 
 Крім того, Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства надала приклад заповнення форми 4 без КБВ https://cutt.ly/OEfZGko   
 
28 вересня відбулася експертно-робоча дискусія «Подання інформації про КБВ: механізм, практика та ризики». Дивіться онлайн-трансляцію і коментарі з відповідями Фейсбук.
 
За тиждень до кінця строку подання відомостей КБВ, у соціальних мережах все більше ГО і БО дискутують це питання, діляться своїм досвідом подання, або неможливістю подання уже із-за великих черг і чекають на добру волю депутатів — проголосувати законопроект 5807 . щодо продовження строку подання інформації про бенефіціарів. Хоча шанси, насправді, дуже невеликі. 
 

І традиційно — ще велика частина з 95 380 тисяч зареєстрвоаних ГО та 20 297 БО не знають взагалі про цю вимогу.

 

І ми знову змушені нагадати — штраф за неподання або несвоєчасне подання інформації про КБВ юридичної особи становить від 17 000 до 51 000 гривень.
 
 
244044143_881647289142062_3999354351686467472_n
 
 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей

  • https://www.prostir.ua Prostir

    Джерело цієї інформації про КБВ — Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства. Реалізується IСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ). Якщо є питання, звертайтесь, будь ласка, безпосередньо через фейсбук сторінку Ініціативи
    https://www.facebook.com/UkraineCivilSociety/posts/383143296859670

  • https://www.prostir.ua Prostir

    З уточнення: учасники благодійних організацій та члени громадських об’єднань можуть набувати ознак бенефіціарного володіння через своє право голосу…

  • Luda Vesper

    Питання – у розділі “Стан відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи”, необхідно поставити позначку навпроти “відомості потребують оновлення”; – а якщо відомості не потребують оновлення? Нічого не змінилося з 2018року?

    • https://www.prostir.ua Prostir

      Оновлення, бо подається структура власності.

  • https://www.prostir.ua Prostir

    Слушне питання, де реакція сектору? До уваги — нова колонка на Просторі про КБВ оновлення від Мінфіну https://www.prostir.ua/?blogs=chomu-ohs-mayut-rozkryvaty-vsih-chleniv-dlya-struktury-vlasnosti

  • Diljara Kydysova

    Добрий день. Питання. Вчора простояла наша голова ГО в чергі до ЦНАПу. Записали до реєстратора на 21 жовтня, раніше прийняти не можуть, що робити в цьому випадку? Ми можемо відправити свою форму 4 поштою?

    • https://www.prostir.ua Prostir

      Прикро чути. Це історія по всій країні, на жаль. Закопроект про відтермінування ще не проголосований, на даний момент. Так, поштою можна надіслати. Засвідчити підписи на відповідних сторінках форми і окремо на схемі структури власності. Усе це з описом вкласти в конверт і відправити реєстратору через Укрпошту листом з оголошеною цінністю.

      • Diljara Kydysova

        Дякую

  • https://www.prostir.ua Prostir

    Колеги, законопроект про продовження подання КБВ на 9 місяців — проголосували https://www.prostir.ua/?news=proholosovano-zakonoproekt-pro-prodovzhennya-podannya-kbv-na-9-misyatsiv