Чому ОГС мають розкривати всіх членів для структури власності?

28 вересня Міністерство фінансів України оприлюднило оновлення до прикладів структури власності юридичних осіб

КБВ для ГО
Чому ОГС мають розкривати всіх членів для структури власності?

28 вересня Міністерство фінансів України оприлюднило оновлення до прикладів структури власності юридичних осіб, які подаються на підтвердження наявності або відсутності кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб. Серед прикладів з’явилися два для громадських об’єднань і благодійних організацій:

Приклад структури власності для ГО

Приклад структури власності для ГО

Викликає велике занепокоєння намагання прикладом структури для ГО/БО розкрити на підтвердження відсутності КБВ всіх учасників (членів) громадських і благодійних організацій. Експерт Центру прав людини “ZMINA” Володимир Яворський уже назвав це порушенням права на об’єднання.

Зокрема колегами наводиться випадок про відмову в прийнятті структури власності, відмінної від прикладів Мінфіну.

Постає питання, чи сектор матиме публічну позицію (заяву чи інакше) або чинитиме інші дії щодо неприпустимості наведення такого прикладу структури для ГО/БО на підтвердження відсутності КБВ у ГО/БО через розкриття надмірних конфіденційних даних.

Нагадаю, що Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України 27 вересня підготувала заяву про зміну порядку визначення КБВ для ГО/БО, яку можна підписати вже зараз.


Останні публікації цього розділу:

Разом контролювати управління публічним майном: місія надпотрібна

Проведення офлайн фестивалю – інсайти цього року

Конкурси професійної майстерності та їхні можливості визначати вектор розвитку й інноваційності галузі: за результатами Cyber Education Day 2021

Мистецтво на заброшках як дороговказ культурного розвитку Донбасу

Польові дослідження онлайн: як пандемія Сovid-19 вплинула на роботу дослідниць і дослідників?