Українців масово та безкоштовно навчатимуть боротися з корупцією
Центр протидії корупції спільно з Києво-Могилянською Академією та проектом дистанційної освіти Prometheus запустили перший масовий он-лайн-курс "Корупція, суспільство та державна політика”, що ...
Додано:
Громадський Простір
Центр протидії корупції спільно з Києво-Могилянською Академією та проектом дистанційної освіти Prometheus запустили перший масовий он-лайн-курс “Корупція, суспільство та державна політика”, що формуватиме у громадян базові знання про корупцію та основні інструменти боротьби із нею.
Он-лайн-курс розрахований в першу чергу на молодих фахівців, які мають прийти на заміну армії бюрократів та сформувати новий якісний кадровий потенціал для державної служби.
Після Революції Гідності в Україні створено нові антикорупційні інституції – Національне Бюро, спеціалізовану прокуратуру, Агенцію з повернення активів та із запобігання корупції, Бюро розслідувань і т.д., які мають запобігати, виявляти та карати за корупцію. Разом із ними в законодавстві з’явилися інструменти протидії корупції, доступні для кожного громадянина – відкриті реєстри власності та дані про витрати державних установ.
Слухачі он-лайн курсу зможуть ознайомитися з особливостями антикорупційного законодавства, роботою он-лайн-інструментів, основам адвокації та антикорупційних громадських розслідувань.
Серед викладачів курсу – антикорупціонери-практики з Центру протидії корупції, журналіст-розслідувач Олекса Шалайський, міністр юстиції Павло Петренко та народний депутат Сергій Лещенко.
Он-лайн курс був розроблений на основі першого в Україні міждисциплінарного академічного курсу з протидії корупції, що викладався восени студентам-бакалаврам Києво-Могилянської Академії.
Прослухати он-лайн курс з протидії корупції уже записалося понад 4000 студентів.
Це – вже другий курс, до розробки якого долучилися активісти з Центру протидії корупції. Так, у травні поточного року на платформі Prometheus стартує перший державний он-лайн-курс для держслужбовців “Публічні закупівлі”, розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі спільно з командами Prozorro та Transperency International Україна.