Для селян – семінар «Правова абетка: від звернень громадян до оскарження в суді»

11 лютого 2018 року в с. Мосьпанове Чугуївського району відбувся семінар «Правова абетка: від звернень громадян до оскарження в суді».Особливе місце в системі засобів захисту прав, свобод та законних ...

Додано:
kobzar

???????????????????????????????
Для селян – семінар «Правова абетка: від звернень громадян до оскарження в суді»

11 лютого 2018 року в с. Мосьпанове Чугуївського району відбувся семінар «Правова абетка: від звернень громадян до оскарження в суді».

Особливе місце в системі засобів захисту прав, свобод та законних інтересів громадян посідає реалізація їх права на звернення. У ст. 40 Конституції України зазначено, що громадяни України мають право звертатися до органів державної влади і місцевого самоврядування та встановлено обов’язок посадових осіб розглядати звернення й надавати обґрунтовані відповіді.

Отже, право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією з організаційно-правових гарантій дотримання прав і свобод громадян. Загальні засади реалізації права громадян на звернення визначено Законом України «Про звернення громадян», в якому надано чіткі визначення термінів «звернення», «пропозиція», «заява» та «скарга», зазначені вимоги до звернень, порядок їх розгляду, а також відповідальність за порушення Закону.

Але, якщо органи влади та місцевого самоврядування не реагують відповідним чином на звернення громадян, ті мають право й можливість оскаржити протиправні дії/бездіяльність чиновників у суді. Звісно, цим правом можна скористатися й напряму, без попереднього звернення до владників.

Однак експерт Чугуївської правозахисної групи та керівник «Тренінгового центру прав людини» Юрій Чумак радив учасникам семінару «Правова абетка: від звернень громадян до оскарження в суді», що відбувся 11 лютого 2018 року в с. Мосьпанове Чугуївського району, йти шляхом поступу: спочатку намагатися вирішити правову проблему у позасудовий спосіб, збирати відповіді посадовців, додаткові документи та докази, і вже потім, в разі необхідності, йти до суду.

Учасники правоосвітнього заходу розібрали низку типових ситуацій, в яких їм найчастіше доводиться скаржитися, пов’язаних, зокрема, з неналежною якістю товарів, комунальних послуг, неквапливістю чиновників тощо.

Ю. Чумак підкреслив, що звернення громадян є однією з форм участі населення в державному управлінні, у вирішенні суспільних справ, можливістю активного впливу громадянина на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування. Та закликав мосьпанівців знати свої права та активно їх відстоювати.

Незважаючи на ту обставину, що у місцевій бібліотеці, де проводилась зустріч, було досить прохолодно, ніхто з присутніх не покинув приміщення до закінчення заходу, учасники виявляли зацікавленість, задавали питання, висловлювали свої думки. 

Як зазначила депутат Чугуївської районної ради Катерина Спіріна, за сприяння якої й відбувся семінар, «хоч умови були екстремальні, але отримані знання потрібні й дійсно нагальні».

Захід проводився в рамках ініціативи Чугуївської правозахисної групи «Центр посилення правових можливостей місцевих територіальних громад Печенізького, Чугуївського районів Харківської області та Станично-Луганського району Луганської області» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Як побудувати ефективний діалог та стати інклюзивними радниками?

Влітку стартує п’ятий набір на курс “Навігатор Майбутнього”

Працевлаштування людей з інвалідністю в Україні: можливості, реалії та досвід

Про гендерну рівність, важливість комунікації та її вплив розповіли під час форуму «Світ без обмежень»

Новий документальний відеоролик, присвячений жіночому лідерству в інклюзивному громадському активізму

На форумі «Світ без обмежень» обговорили надання соціальних і реабілітаційних послуг