У Дніпрі старшокласників зі шкіл області навчають інклюзії, медіа-грамотності та кібер-безпеці

Стартував проект Школа інклюзивної демократії (ШКІД), який реалізує громадська організація Гендерний Клуб Дніпро за підтримки Інтерньюз Україна. Проект спрямований на підвищення обізнаності молоді та ...

11-10-19_ШКИД-----
У Дніпрі старшокласників зі шкіл області навчають інклюзії, медіа-грамотності та кібер-безпеці

Стартував проект Школа інклюзивної демократії (ШКІД), який реалізує громадська організація Гендерний Клуб Дніпро за підтримки Інтерньюз Україна. 

Проект спрямований на підвищення обізнаності молоді та едукаторок області, в першу чергу – учнів_ць старших класів (9-11) шкіл – у питаннях інклюзії та медіа-освіченості. Також захід спрямований на формування безпечної поведінки в Інтернеті та соцмережах.

На думку організаторів, в сучасному світі пост-правди та інформаційних маніпуляцій такі навички вкрай важливі для молодих громадян/_ок, яким достатньо складно орієнтуватися в шалених потоках інформації. 

Крім того, серед завдань проекту – ознайомлення молоді з ідеями гендерної рівності , визначення і створення гендерно-чутливого контенту  силами учнів_иць та їх викладачів_ок, які беруть участь в проекті. Важливий акцент – інклюзивність, тобто широке залучення до суспільних процесів усіх людей, незалежно від статі, віку, стану здоровя, раси, етносу, релігії, сексуальної орієнтації та інших ідентичностей.

11-10-19_ШКИД-----

Загалом в рамках проекту відбулись 3-денні тренінги для двох груп  учасниць_ків проекту. В тренінгових заходах загалом взяли участь 10 команд від 10-ти шкіл з міст Марганець, Павлоград, Кривий Ріг, Жовті Води, Дніпро. До складу команд входять два учниці_і (дівчина та хлопець), а також викладачки, загалом – 30 осіб.  

Учасниці_ки пройшли навчання та вдосконалили свої знання щодо інклюзії, антидискримінації, медіа-освіченості та безпечного поводження в Інтернеті та соцмережах. Теми, які будуть обговорюватися – дезінформація, прихована реклама в новинах, цензура, порушення професійних стандартів. Також учасники_ці дізнались багато корисного про кібербезпеку в соціальних мережах. Досвідчені тренери_ки Олександра Беленіннік, Ирина Кобзєва, Сергій Штурхецький та Юлія Бєлікова навчали слухачок_ів відповідально взаємодіяти з новими медіа.

11-10-19_ШКИД___

Відбулись також майстер-класи, зокрема, зі створення відеороликів, присвячених всесвітній кампанії “16 днів проти гендерного насильства”, яка щорічно проходить восени. Також учасниці_ки тренінгу за підтримки досвідчених експертів розробили  сценарії для просвітницьких заходів, які будуть проведені в школах протягом наступного етапу проекту (жовтень-листопад 2019 року). А докладно розповісти про набутий досвід зможуть на завершальному заході в січні.

Також учасники  візьмуть участь у прес-конференції, де зможуть розповісти про свої знання та навички щодо медіа-освіченості, інклюзії та гендерної рівності.


 

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії