Центри спільнототворення у громадах: на Одещині відкрили «DobroHub: Простір щасливих людей»

«DobroHub: Простір щасливих людей», так називається центр спільнототворення, що з’явився в березні 2024 року в селі Кремидівка Доброславської громади Одеської області. У Кремидівці проживає близько ...

Додано:
CEDOS_thinktank

img_4881-scaled
Центри спільнототворення у громадах: на Одещині відкрили «DobroHub: Простір щасливих людей»

«DobroHub: Простір щасливих людей», так називається центр спільнототворення, що з’явився в березні 2024 року в селі Кремидівка Доброславської громади Одеської області. У Кремидівці проживає близько 2,7 тисячі людей, і відкриття простору, де люди різного віку та з різних соціальних груп зможуть збиратися разом для дозвілля, співпраці та розвитку, стало неабиякою подією.

Доброславська громада стала однією з 10 громад-переможниць конкурсу від Western NIS Enterprise Fund та Cedos. Кожна з громад отримала грант у розмірі 1 000 000 грн на створення центру спільнототворення та менторську підтримку від експертів та експерток з архітектури, культури, комунікацій та соціальної взаємодії.

Ключовою характеристикою центрів спільнототворення є їх доступність: фізична та соціальна. Адже важливо, щоб люди з різних соціальних груп, незалежно від свого фізичного стану чи соціального статусу, мали можливість вільно відвідувати та користуватися цими просторами. 

Офіційне відкриття та презентація центру спільнототворення «DobroHub: простір щасливих людей» відбулися 20 березня. Програма відкриття була насиченою. Після привітання гостей і презентації проєкту пройшла панельна дискусія «Громадський сектор під час війни: виклики та можливості», спікерами та спікерками якої були представники влади та громадського сектору.

У кав’ярні-книгарні відвідувачі та відвідувачки центру могли взяти участь у творчій зустрічі з поеткою Оксаною Ворожбит-Лукаш. На питання про сучасні можливості ІТ-технологій, навчання та розвиток в цій галузі відповів директор комп’ютерної школи «Hillel» Вадим Друмов.

А для зацікавлених у мистецтві художниця Тетяна Згурська провела урок з живопису. А ще на відкритті був великий святковий торт і тістечка.

Молодь, що завітала на відкриття простору, взяла участь у тренінгу на тему «Командотворення: згуртованість задля спільного розвитку», а потім у спільній залі всі охочі могли подивитися фільм: «Шлях поколінь».

Серед гостей відкриття центру спільнототворення були також голова Одеської районної (військової) адміністрації Олександр Гринчак, депутат Одеської районної ради Аркадій Мкртичян, радники та радниці голови Р(В)А Олена Нетужилова, Костянтин Погорєлов, Олександр Байденко, заступники голови та депутати Доброславської селищної ради, мешканці й мешканки Кремидівки, друзі та партнери громади.

Дізнатися більше


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Курс з Петриківського розпису - навчання, розвиток, самовдосконалення

Теми, які турбують громади України: підсумки проєкту «Як справи?»

Наслідки каховської трагедії: що говорять екологи

Навчання з проєктного менеджменту та основ бюджетного процесу в сільських громадах Херсонщини

Подкасти про адвокацію простими словами

Інкубатор демократичних ініціатив долучився до міжнародного науково-педагогічного стажування