«Це челлендж»: урбаністам розповіли про нові принципи роботи на прикладі миколаївського парку Перемоги

Проектні менеджери КУ «Агенція розвитку Миколаєва» та одеські фахівці Urban Inst. розповіли про нові принципи міського планування на прикладі спільної роботи над мастер-планом парку Перемоги. ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

1DSC_0996
«Це челлендж»: урбаністам розповіли про нові принципи роботи на прикладі миколаївського парку Перемоги

Проектні менеджери КУ «Агенція розвитку Миколаєва» та одеські фахівці Urban Inst. розповіли про нові принципи міського планування на прикладі спільної роботи над мастер-планом парку Перемоги.

Презентація нового підходу до стратегічне планування територій з урахуванням думки городян зібрала велику аудиторію в одному із залів Мистецького Арсеналу в рамках 10-го міжнародного фестивалю CANactions.

1DSC_0996

Розробка мастер-плану досить нове явище для України, і якихось жорстких стандартів в цій галузі не існує. Тому спікери назвали своє дітище «челлендж», по суті, випробуванням, в результаті чого можуть бути встановлені нові правила гри в усталеному підході до містобудування.

- Одна з наших цілей – це зміна принципів прийняття рішень в місті. Це наш пілотний проект на прикладі конкретного парку, який ми плануємо трансформувати у майбутній «зелений каркас» Миколаєва. По суті, це нові правила гри, розроблені з урахуванням думки городян щодо розвитку цієї території, – зазначила проектний менеджер АРМ Євгенія Дулько.

1DSC_0950

 

На відміну від пострадянського простору, на протязі останніх років мастер-план, як концептуальний містобудівний документ, вже став світовим трендом планувальної діяльності. Його основна відмінність від традиційного генплану в тому, що він також розробляється публічною владою, але за активної участі експертів та городян різних груп інтересів. Такий підхід вимагає особливої ​​уваги до питань комунікації, тому обов’язковим є залучення місцевих жителів як в період обговорення основних ідей, так і на етапі розгляду готового документа, щоб городяни з пасивних спостерігачів перетворювалися в партнерів міської влади. У підсумку, кожен відчуває свою причетність до створення документа і розуміє, що майбутнє міста залежить від нього.

Проектний менеджер КУ «Агенція розвитку Миколаєва» Євгенія Дулько

Проектний менеджер КУ «Агенція розвитку Миколаєва» Євгенія Дулько

 

- Цей мастер-план став пілотним проектом. Це челленж, нова модель того, як можна ставитися до публічного простору, у якого, ми сподіваємося, все ж таки з’явиться один управлінець. Зараз парковою зоною займаються різні служби ЖКГ, вони її просто використовують і експлуатують, а наше завдання – ще й розвивати. Це нові смисли, які вам, як архітекторам, можна буде використовувати у своїй практиці, – підкреслила представниця Urban Inst. Юлія Фролова.

Представниця Urban Inst. Юлія Фролова

Представниця Urban Inst. Юлія Фролова

По суті, залучені урбаністи зробили те, чого досі ніхто не робив: були проведені якісні дослідження самого парку Перемоги, його комплексний архітектурно-містобудівний аналіз, аналіз середовища, оцінка зелених насаджень, екологічний моніторинг, аналіз повсякденного користування, в тому числі, інтерв’ю з експертами: чиновниками, депутатами міської ради, архітекторами, екологами, істориками, краєзнавцями. Також було проведено кількісне соціологічне дослідження ставлення жителів міста до парку Перемоги.

На виході, отримуємо стратегічний документ з обмеженою кількістю довгострокових цілей, що вирішують конкретні проблеми, в залежності від наявних у міста вільних ресурсів. А також визначаємо загальні та точкові пріоритети розвитку території. Головне, щоб фінальний документ був зрозумілий і доступний всім, а не лише вузькому колу професіоналів.

1DSC_0968

 

Принцип роботи

 

 

1DSC_0982

Презентацію проекту мастер-плану парку Перемоги заплановано на засіданні робочої групи до кінця червня цього року. Публічне обговорення проекту документа має пройти наприкінці червня та початку липні в рамках фестивалю «Майстерня міста». І вже потім – прийняття зонування території та затвердження стратегія розвитку парку.

1DSC_1016

Відзначимо, що робота над створенням мастер-плану фінансується в рамках проекту залученого гранту від Фонду Гайнріха Бьолля в Україні.


Тематика публікації:             

Останні публікації цього розділу:

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів