Спортивний інвентар, стенди, ремонти та зони відпочинку – що дав збір вторинної сировини школам

Час карантину надав чудову можливість зупинитися та озирнутися на досягнення середніх навчальних закладів Кривого Рогу у справі перетворення відходів у доходи.Минулого місяця ми писали про екологічні ...

Додано:
Olga Kostina

114а
Спортивний інвентар, стенди, ремонти та зони відпочинку – що дав збір вторинної сировини школам

Час карантину надав чудову можливість зупинитися та озирнутися на досягнення середніх навчальних закладів Кривого Рогу у справі перетворення відходів у доходи.

Минулого місяця ми писали про екологічні переваги зібраної вторинної сировини. На цей раз зупинимося, що безпосередньо діти отримали за зусилля розділяти тверді відходи своїх домогосподарств.  Адже, проєкт “Я сортую з “Чистим містом” орієнтований на поєднання екологічної та економічної вигоди від роздільного збору ТПВ.

Спортивний інвентар, стенди, ремонти та зони відпочинку – такі ТОПові напрямки потреб та радостей виявилися на четвертий рік дії партнерської програми.

Зокрема сприяти здоров’ю не тільки екологічно, а й спортивно вирішили  КЗШ №36, КЗШ №27 та КСЗШ №20.

Здаючи вторинну сировину, учнівство КЗШ №36 поставило  собі за мету придбати для шкільної рекреації три тенісні столи з наборами ракеток і м’ячів. Оскільки настільний теніс – це не лише олімпійський вид спорту, а й чудова вправа для тренування зору та рухової активності сучасного школярства, яке по 5-7 годин проводить за шкільною партою, ще 2-3 години вдома за вивченням уроків, ще й не випускає з рук мобільні телефони.

 36.1

За такою ж логікою з’явився яскравий спортивний інвентар в КЗШ №27, та м’ячі в КСЗШ №20

27кзш20

Ремонтна тема виявилася складовою бажань КЗШ №46 та Гімназії №91.

Здавалося б, як можуть бути пов’язані “Громадський бюджет” та збір вторинної сировини.

Криворізька гімназія №91 довела, що ці важливі справи можуть мати безпосередній зв’язок. Адже саме кошти за зібрану макулатуру стали першим внеском за проекти Громадського бюджету. Довівши таким чином вміння розпоряджатися коштами, заклад дістав перемогу та підтримку своїх потреб. Завдяки перемозі в конкурсі «Громадський бюджет – 2018» гімназія отримала нову, сучасну, модернізовану та красиву актову залу. А вже за рік відбулася презентація проєкту – переможця «Громадський бюджет 2019» – «Територія інформаційної освіти Криворізької гімназії № 91». Даний проєкт спрямований на створення сучасного освітнього інформаційного простору для навчання дітей нового покоління, покоління Y та покоління Z: інноваторок та інноваторів, спроможних змінювати навколишній світ, всебічно розвинених особистостей, здатних до критичного мислення, відповідальних, активних підприємливих громадянок та громадян.

91 гимназия 91

Про важливість естетики під час прийому їжі зауважили в КЗШ №46. Тож тут кошти використали на фарбу для яскравих стін, завершивши цим ремонт просторої та світлої їдальні. 

кзш 46 кзш46

Інформаційна політика посіла важливе місце в КЗСШ №4, КЗШ№32, КЗШ№59, КСШ №71.

“Ми живемо конкретними, цікавими справами” – таке гасло ДШО “Парламент” КЗСШ №4. Отримані кошти тут витрачають на організацію загальношкільних заходів, прикрашання закладу до свят, придбання стендів, вітальні акції, виготовлення костюмів та декорацій.

На стенди для майбутнього шкільного музею  і збереження пам’яті перетворюють вторинну сировину у КЗШ№32. А в КЗШ№59 оформлено куточки шкільного самоврядування та придбано коркові дошки, банери й хмару слів.

сш 4  32.кзш 59

КСШ №71 приймає активну участь у зборі вторинної сировини кожного навчального року. Усі виручені кошти йдуть або на благодійність для онкохворих дітей, або на потреби школи. Цього року доходи зі збору були направлені на придбання  банерів для відзначення 65-го ювілею закладу.  Банер-фотозона, банер-фотоколаж (який ст ворювало   саме учнівство), банер-розмальовка (для молодшої школи) допомогли відсвяткувати важливу дату яскраво, весело та цікаво.

кзш71 кзш 71 

Завдяки здачі вторинної сировини дітьми, батьками та педагогічним колективом  з’явилися зони відпочинку  у КНВК № 35 «Імпульс» та Покровському ліцеї.

 Крісла-матраци, пуфи шафи під книги,  наочність на стінах, – такі матеріальні складові стали на варті комфортного відпочинку та емоційного затишку дітей.

нвк35 нвк 35

покровський покровський ліцей

Декілька шкіл настільки завзято підійшли до справи, що змогли зробити витрати на  кілька напрямків

Лише за чотири здачі вторсировини КЗШ №111 придбали два тенісних столи для учнівства. Також діти вирішили додати в одноманітність шкільних стін яскраві кольори і решту суми витратили на фарбу та пензлі. Так коридори розквітли не тільки у прямому розумінні квітами, а й ще олівцями, пташками, парканчиками, деревами, будинками. На довершення для зручного спілкування там же встановили лави.

111

кзш 111 кзш 111.

Реальне учнівське  врядування довкола збору сировини  відбувається і в КЗШ №102. Учениці та учні стали справжніми проджект-менеджер_ками: контролюють як надходить вторинна сировина, скільки хто приносить, ведуть статистику, виявляють кращих у заготівлі, і на засіданні шкільного парламенту вирішують куди направити кошти.

Тому частина  коштів від продажу вторинної сировини використовується для реалізації шкільного благодійного проєкту «Добро в долонях», спрямованого на організацію посильної  допомоги дітям пільгових категорій (акції «Назустріч мрії» в підтримку дітей, що перемагають рак, ВІЛ та розсіяний склероз; «У колі друзів» – традиційні зустрічі  з  вихованцями багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру «Перлина»; надання адресної  допомоги дітям-пацієнтам Криворізької міської лікарні № 17 та Криворізького будинку дитини).

А ще  школа пишається спортивними досягненнями учнівства. Команда юних футболістів не раз виборювала призові місця на обласних змаганнях «Шкіряний м’яч». Призерками області є також команда черлідерок. Тож певна частина зароблених коштів витрачено на  придбання  нової форми для змагань, щоб шкільні зірочки сяяли ще яскравіше.

Зароблених на сортуванні ТПВ коштів вистачило ще й на придбання 10 лавок, на яких можна в коридорі не тільки перепочити між уроками, а й зробити «прикольне» фото.

кзш102. кзш 102

кзш 102..

Схему “вторинна сировина – гроші – подарунки – екологічні радощі” в КЗШ №114 знають вже давно. Саме тут вперше похвалилися тенісними столами за виручені від роздільного збору кошти. А далі понеслося –  зручні сидушки для шкільного кінопростору, кольорові пуфи, крісла-груші для куточків відпочинку, коркові дошки для класних оголошень, парасольки для яскравих виступів. Все із залученням шкільного самоврядування та батьківства із щирим прикладом самої адміністрації.

114к 114

114п114а

Це лише невеличка вибірка закладів, де вже відчули переваги вторинної сировини. І не тільки в екологічній та економічній складовій. І діти, і дорослі зрозуміли, що саме спільні проєкти об’єднують, створюють дружній простір, де є можливість проявити себе та у творчий спосіб привити відповідальність та  прагнення зробити власний заклад кращим, а з ним і свою Батьківщину.

Тож проєкт триває. Одні школи чекають відновлення учбових процесів, щоб витрати вже зібрані кошти, інші зустрічей, щоб започаткувати збір. Долучитися можна, написавши на Фейсбук-сторінку підприємства ЗПП «Чисте місто» чи в Інстаграм ГО “Чисте місто-КР”

 


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Якою має бути сфера охорони здоров'я через 10 років: в УКУ презентували Маніфест здорового суспільства

Вікторія Подгорна: “Закони мають бути написані мовою, зрозумілою для людей”

Розвиток громад без конфліктів: чи це можливо?

Олександр Санченко: “Час для законопроєкту вичерпний, тому ініціативним групам необхідна конструктивна позиція”

Проведено супервізії для учасників проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки»

У Миколаївському відділенні Асоціації міст розповіли про виконання місцевих бюджетів серед громад області