При евакуації втрачено паспорт: яка процедура відновлення?

На гарячу лінію “Твій захист 24/7” звернулась пані Людмила з проханням допомогти відновити втрачений паспорт. Пані Людмила внутрішньо переміщена особа з Соледару Донецької області, наразі проживає в ...

Додано:
liga4

ВПО
При евакуації втрачено паспорт: яка процедура відновлення?

На гарячу лінію “Твій захист 24/7” звернулась пані Людмила з проханням допомогти відновити втрачений паспорт. 

Пані Людмила внутрішньо переміщена особа з Соледару Донецької області, наразі проживає в Дніпрі. Під час вимушеної евакуації з рідного міста Людмилою було втрачено паспорт, тому вона звернулась до громадської організації «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців» за допомогою. 

Юрист громадської організації пані Людмилі пояснив якими нормативно-правовим актами врегульована процедура відновлення втраченого паспорта:

-Законом України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб»;

-Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим Постановою КМУ № 509 від 1 жовтня 2014 року;

-Постановою ВР України від 26.06.1992 р. № 2503-XII «Про затвердження положення паспорт громадянина України для виїзду за кордон»;

-Наказом МВС від 13.04.2012 року №320 «Про затвердження порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України», яким затверджений Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України.

У разі втрати паспорту або викрадення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, внутрішньо переміщена особа повідомляє про це територіальний підрозділ ДМС за місцем фактичного проживання, який в одноденний строк видає тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України (бланк заяви надається безкоштовно в міграційній службі).

Важливо: при зверненні до міграційної служби, бажано з собою мати будь-які інші документи, за допомогою яких можна встановити особу. Зокрема, такими документами можуть бути, закордонний паспорт, свідоцтво про народження або будь-який документ, який посвідчує особу: посвідчення водія, військовий квиток, пенсійне посвідчення, посвідчення учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, посвідчення людини з інвалідністю тощо. 

Також, будуть актуальними, документи, які підтверджують реєстрацію місця проживання (довідка про склад сім’ї або витяг з будинкової книги), копії паспорта громадянина України та інших документів, за наявності – документи, що підтверджують звернення про втрату (викрадення) паспорту до відділення поліції.

До документів надаються три фотокартки(розміром 3,5 x 4,5 см) та квитанція про сплату держмита або документ про звільнення від його сплати

Пані Людмила за наданими рекомендаціями юриста громадської організації «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців» звернулась до територіального підрозділу ДМС за місцем фактичного проживання, було в одноденний строк видано тимчасове посвідчення, а протягом 20 робочих днів вона отримала новий паспорт.

Роботу гарячої лінії “Твій захист 24/7” забезпечують фахівці громадської організації «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців» у співпраці з чеською гуманітарною організацією “Людина в біді” та за фінансової підтримки Європейського союзу.

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу

Як забезпечити перехід на безпечне програмне забезпечення, що посилить кіберстійкість України?

Понад пів тисячі молодих людей дослідили роль Молодіжної ради