Психоціальна реабілітація дітей-сиріт в родинах: 7 зміна табору Happy Boot Camp в Києві

З 10 по 13 липня в Києві відбулася сьома зміна табору для дітей-сиріт Happy Boot Camp від благодійного фонду “МАМА плюс Я”. Це тренінговий кемп соціально-психологічної реабілітації, адаптації та ...

photo_2025-07-22_17-41-56 (2)
Психоціальна реабілітація дітей-сиріт в родинах: 7 зміна табору Happy Boot Camp в Києві

З 10 по 13 липня в Києві відбулася сьома зміна табору для дітей-сиріт Happy Boot Camp від благодійного фонду “МАМА плюс Я”. Це тренінговий кемп соціально-психологічної реабілітації, адаптації та мотивації дітей-сиріт з великих прийомних родин (ДБСТ), прийомних та опікунських родин з усієї України. 

Для довідки: 

Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу (великі прийомні сім’ї). Пріоритетність сімейного виховання дітей-сиріт закріплена в Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024-2028 роки.

Згідно з інформацією Нацсоцслужби, обласних, Київської міської служб у справах дітей, станом на 1 липня 2024 р. функціонує лише 343 сім’ї патронатних вихователів, до яких влаштовано 691 дитину, 2780 прийомних сімей, до яких влаштовано 5332 дитини, та 1295 дитячих будинків сімейного типу, до яких влаштовано 8885 дітей. Зазначена кількість сімей не може задовольнити потребу у влаштуванні 5496 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які отримують інституційний догляд та виховання та не можуть бути передані на виховання батькам. 

Реабілітаційний табір Happy Boot Camp – це проєкт комплексної підтримки сімейних форм виховання, заснований в 2023 році благодійним фондом “МАМА плюс Я”. В липні 2025 року фонд провів вже сьому зміну для 15 прийомних та опікунських родин з 10 областей України: Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Донецької, Миколаївської, Сумської, Київської, Івано-Франківської, Вінницької та Черкаської областей.

photo_2025-07-22_17-42-13Протягом 4 днів кемпу діти отримали фахову психологічну підтримку,  розвантаження та соціально-психологічну адаптацію. Прийомні батьки та опікуни – експертні консультації з психологічних та юридичних питань, інформацію щодо профорієнтації дітей, а також простір для висловлення думок та підтримки.

До проведення кемпу долучилися, зокрема, компанія Аврора Мультимаркет, яка на чолі зі співзасновницею Лесею Клименко провела профорієнтаційний тренінг для підлітків. Також активності для дітей та батьків провели фахівці організації СОС Дитячі Містечка, освітнього центру “Логос”, а також Офісу дітей та молоді“ДійМО” при Міністерстві соціальної політики України. Це тренінги з психологічної стійкості, фінансової грамотності, арттерапія.

photo_2025-07-22_17-43-47Під час кемпу для дітей та прийомних батьків проводилися творчі та спортивні активності, мотиваційні зустрічі з зірками й лідерами думок. Так, сімейні спортивні змагання 11 липня пройшли під зірковим супроводом Олімпійського чемпіона зі спортивної гімнастики Олега Верняєва та Олімпійського призера з греко-римської боротьби Парвіза Насібова. 

photo_2025-07-22_17-41-57В рамках реабілітаційної програми було проведено інтеграційний пікнік з плюшевими ведмедиками (з нагоди Дня пікніка з плюшевим ведмедиком, який відзначається 10 липня – прим.авт), де було зібрано понад 100 іграшок від благодійників фонду. Протягом пікніку діти брали участь в активностях та знаходили призових ведмедиків. Для дітей і батьків були передбачені активності зі зниження психоемоційної напруги, формування єдності та взаємопідтримки. І все це супроводжувалося спільним барбекю, майстер-класами та квестами. Зірковими гостями пікніку стали відома українська акторка Анастасія Цимбалару та гуморист й багатодітний тато Євген Сморигін. Діти та батьки мали змогу поспілкуватися з ними в неформальній атмосфері, зробити фото та отримати цінні поради.

На урочистих заходах з елементами концертної програми також були присутні зіркові гості. Так, на урочисте відкриття завітав фронтмен гурту KARTA SVITU Іван Марунич з виступом для родин, а на творчому концерті родини підтримав відомий український співак Олег Скрипка. Наприкінці кемпу родини мали мотиваційну зустріч з українською акторкою Іриною Сопонару.

photo_2025-07-22_17-44-06Зустрічі з відомими людьми мають позитивний вплив на психоемоційний стан дітей-сиріт та прийомних батьків. Насамперед це пов’язано з випадками неприйняття цих родин в громадах, стереотипне ставлення та булінг. Підтримка лідерів думок мотивує дітей працювати над собою та створює позитивні спогади, які стають основою позитивного життєвого досвіду.

«Діти під враженнями, дуже щасливі. Дякуємо, що дозволили відволіктися від війни, отримати купу емоцій, відпочити» – сказала прийомна мама Тетяна, родина якої евакуювалася з Маріуполя на початку війни. Адже одна з цілей проєкту Happy Boot Camp – повертати дітям дитинство.

 

 

Проєкт сьомого Happy Boot Camp створено завдяки отриманому гранту від Фонду дитячої стійкості: розвиток спроможності та фінансування українських
організацій громадянського суспільства (Children's Resilience Fund: Providing Capacity Building and Funding to Ukrainian Civil Society Organisations ) в Україні. Програма реалізується Crown Agents Ukraine та Integrity Action. Зміст статті не обов’язково відображає погляди Integrity Action та Crown Agents in Ukraine.

 

Благодійний фонд “МАМА плюс Я” працює в сфері підтримки дітей-сиріт з 2007 року, за понад 17 років діяльності підтримали 200 тисяч дітей-сиріт з усієї України. Сайт фонду: https://mamaplusya.dp.ua/ 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Представлено Концепцію відновлення річок Менської громади на засадах природоорієнтованих рішень

Кого та як три роки поспіль навчає Центр готовності цивільних

Проект ARTEMIS просувається: інновації та співпраця в галузі досліджень культурної спадщини

Точки зростання: як менторство посилює спроможності юридичних клінік

Представниці/ки понад 70 гуманітарних ГО на Півночі та Півдні України пройшли комплексне навчання з доброчесності та комплаєнсу

У Житомирі завершилася п’ята хвиля «Школи підтримки малого та середнього бізнесу»