Проект ARTEMIS просувається: інновації та співпраця в галузі досліджень культурної спадщини

Консорціум ARTEMIS, партнером якого є ГО Піксельовані реальності, зібрався в історичному місті Лечче, Італія, для проведення проміжного пленарного засідання 19 та 20 червня, що стало значним кроком ...

Додано:
pixelatedrealities

OPTIMAL  середнє
Проект ARTEMIS просувається: інновації та співпраця в галузі досліджень культурної спадщини

Консорціум ARTEMIS, партнером якого є ГО Піксельовані реальності, зібрався в історичному місті Лечче, Італія, для проведення проміжного пленарного засідання 19 та 20 червня, що стало значним кроком вперед для цієї великої європейської дослідницької ініціативи. Захід, який відбувся лише через кілька місяців після офіційного запуску проекту в лютому, зібрав партнерів проекту, технічних фахівців та експертів з культурної спадщини з усієї Європи, щоб оцінити прогрес та розробити стратегію на найближчі місяці.

Представники ГО Піксельовані реальності та інші партнери приєдналися до координаторів Франко Ніколуччі (науковий координатор) та Луки Пеццаті (координатор проекту), які задали тон співпраці та доповіли про досягнутий прогрес. «На шостому місяці ми не тільки йдемо за планом, але й випереджаємо графік», — сказав Франко Ніколуччі присутнім учасникам, підтвердивши темпи роботи ARTEMIS.

Серед найважливіших досягнень — новаторська робота в галузі штучного інтелекту: дослідники продемонстрували нові підходи до ШІ, здатні автоматично сканувати тексти та витягувати структуровані анотації, сумісні з міжнародними онтологіями. Ця інновація дозволяє швидко створювати розширені метадані для оцифрованих документів, пропонуючи трансформаційний інструмент для науковців та фахівців у галузі культурної спадщини, значно зменшуючи ручну працю та прискорюючи доступ до результатів досліджень.

«Важливо зазначити, що пілотні додатки будуть універсальними для різних випадків використання, що дозволить застосовувати їх не тільки на одному конкретному об’єкті культурної спадщини, але й представляти нове рішення. Ми бачимо тут багато можливостей для залучення українських зацікавлених сторін», — Федір Бойцов, голова ГО Піксельовані реальності.

Деталі за посиланням.

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Як спілкуватись під час війни»: для представників громад Херсонської області провели тренінг

Кава, діалог, партнерство: ГО “Центр іноваціного розвитку «Персона» розповідає про старт проєкту «Імпульс»

Допомагаєте постраждалим від кримінальних злочинів в ході війни і не тільки? Пройдіть опитування з метою покращити для них кримінальний процес

«Тіньові сторони активізму»: проєкт від PRO WOMEN UA для підтримки тих, хто завжди підтримує інших

Представлено Концепцію відновлення річок Менської громади на засадах природоорієнтованих рішень

Кого та як три роки поспіль навчає Центр готовності цивільних