Програма національних обмінів: результати першого року і можливості другого

Організатори дворічного проекту «Містки громадської активності», що фінансується ЄС та Національним фондом підтримки демократії (США), починають ділитись результатами першого року проекту. Його чи не ...

карта Програми
Програма національних обмінів: результати першого року і можливості другого

Організатори дворічного проекту «Містки громадської активності», що фінансується ЄС та Національним фондом підтримки демократії (США), починають ділитись результатами першого року проекту. Його чи не найпопулярніша частина – Програма національних обмінів – проклала містки між селами та містами з усіх областей України. Всього в рамках Програми національних обмінів було реалізовано більше 180 проектів.

Особливістю програми є те, що кошти на візит можуть отримати не тільки громадські організації, а й фізичні особи.

Координатори Програми національних обмінів нагадують, що мікрогрант на візит в інший регіон можна буде отримати ще протягом року, а активні учасники можуть використати цю можливість навіть кілька разів.  (Дізнатися більше та заповнити аплікаційну форму можна за посиланням).

Процедура отримання мікрогранту залишається такою ж простою: активна особа чи громадська організація обирає географічно протилежний регіон, куди б хотіла поїхати; домовляється про зустріч із організацією чи особами, які їх там приймуть. Після цього аплікант заповнює заявку, де чітко прописує мету, бюджет поїздки та заходи, які планує реалізувати під час візиту. Коли Комісія погоджує заявку, аплікант отримує мікрогрант (для фізичних осіб розмір гранту становить 6964 грн , для ГО – 8323 грн).

«Здебільшого під час розгляду підтримку отримують 60-70% надісланих заявок. Причини відмови часто є однаковими: люди планують візит не в географічно протилежний, а у сусідній регіон, заявка містить необгрунтований бюджет та інші речі, які не відповідають критеріям. Також часто потенційні учасники прописують занадто глобальні до виконання цілі, тому у Комісії виникають сумніви в ефективності такого візиту. Ми відкриті до співпраці і зацікавлені в тому, щоб активні громадяни використовували можливості обмінів, а тому можемо проконсультувати, як зробити заявку кращою»

, – наголошує координатор Програми національних обмінів Ірина Видра.

Організатори зазначають, що одними із найактивніших міст, що беруть участь в проекті є Дніпро, Львів, Запоріжжя, Харків та Кропивницький. Активними також є мешканці підконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей.

Серед найпопулярніших тем, які об’єднують учасників обмінів – стратегічна діяльність громадських організацій, мистецтво, захист прав людини, робота з молоддю, питання внутрішньо переміщених осіб, соціальне підприємництво, діяльність медіа та медіаграмотність та інші. Ознайомитись із вже реалізованими проектами та візитами, що відбувалися в рамках Програми національних обмінів можна на сайті проекту «Містки громадської активності» – www.bridges.org.ua.

Розгляд заявок на отримання мікрогранту Програми національних обмінів відбувається кожного першого і третього понеділка місяця. Наступний відбір відбудеться у понеділок, 22 травня.

Проект «Містки громадської активності» за фінансування ЄС та Національного фонду підтримки США реалізовується Центром культурного менеджменту (Львів), Українською бібліотечною асоціацією (Київ), Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) та Благодійним фондом  «Помагаєм» (Дніпро). (Детальніше про проект та інші його компоненти можна дізнатися за посиланням).


 

Останні публікації цього розділу:

Понад 100 громад візьмуть участь у пілотному проєкті моніторингу та оцінки якості послуг

Inspiring Історії: перше в Українi приватне пiдприємство з легального видобутку бурштину

19 організацій запускають платформу, щоб просувати реформи у громадському секторі

Протидія дезінформації: європейські підходи та стандарти

Один має корисну ідею, інші — гроші: як працює краудфандинг

Дорога до Криму стала в 5 разів дорожче і в десятки разів складніше - досвід кримчанина