Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Рік тому, 18 квітня, у Кривому Розі запустили першу безкоштовну юридичну лінію для військовослужбовців. За цей час команда Юридичного Гончаренко центру встигла надати правову допомогу понад 65 000 ...

Додано:
goncharenkocentre

Команда юристів
Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Рік тому, 18 квітня, у Кривому Розі запустили першу безкоштовну юридичну лінію для військовослужбовців. За цей час команда Юридичного Гончаренко центру встигла надати правову допомогу понад 65 000 воїнів, а також запустила додаткові лінії для членів їхніх родин, переселенців та українців за кордоном. Розповідаємо, як працює унікальний проєкт на Дніпропетровщині.

Історія Юридичного Гончаренко центру розпочалась із запуску гарячої лінії для бійців Збройних сил України в квітні 2023 року. Відтоді команда юристів-волонтерів встигла проконсультувати понад 65 тисяч військовослужбовців та виграти 11 судових справ.

За словами директора проєкту, юриста Миколи Брюховецького, найчастіше військові звертаються із запитами про отримання статусу УБД, оскарження рішень ВЛК, а також з питань переведення та відпустки.

«Це ті питання, щодо яких нам телефонують і пишуть фактично щодня. Але водночас це лише частина, адже будь-які зміни в законодавстві — це завжди додаткові запити від наших воїнів. Тому тримаємо руку на пульсі всіх змін та оперативно консультуємо захисників щодо будь-яких звернень. Навіть якщо вони не стосуються безпосередньо служби», — наголошує Брюховецький.

Він додав, що спочатку юристи Гончаренко центру надавали виключно первинну правову допомогу, однак згодом команда проєкту розширилися, а отже, змінилися і можливості ініціативи.

«За цей рік ми безоплатно допомогли нашим військовим та членам їхніх родин виграти 11 судових справ. Усі вони різні. Серед найгучніших — наша команда допомогла відновити справедливість матері загиблого оборонця Маріуполя зі 36 бригади морської піхоти. Воїна вважали безвісти зниклим, але ми довели в суді, що він загинув, героїчно захищаючи місто. Це важливий правовий прецедент», — ділиться юрист.

Аби допомогти із вирішенням запитів військовослужбовців, юристи лише за перший рік роботи направили понад 620 адвокатських та більш як 430 депутатських звернень.

Крім того, у жовтні 2023-го року Юридичний Гончаренко центр відкрив додаткову лінію — для жінок із родин військовослужбовців. За цей час понад 1000 матерів, дружин та доньок українських воїнів отримали безоплатні правові консультації.

Наступним етапом в роботі криворізьких юристів стало відкриття гарячих ліній для внутрішніх переселенців та українців за кордоном. Усього за два місяці кількість звернень на ці номери перетнула позначку у 8000 дзвінків та продовжує зростати.

«Якоїсь миті ми зрозуміли, що можемо допомогти не лише військовим та їхнім родинам. А й переселенцям та біженцям. Тому сьогодні, через рік після старту роботи, ми маємо вже вісім номерів, за якими наші спеціалісти безкоштовно консультують тисячі українців. Це велика відповідальність і велика честь, адже за кожним таким дзвінком стоїть довіра та віра в нашу команду. Тому докладаємо всіх зусиль, аби зберегти і примножити цю віру», — каже Микола Брюховецький.

Як отримати безкоштовну юридичну допомогу?

Гаряча лінія для військовослужбовців працює щодня, без вихідних, з 08:00 до 19:00 по буднях та з 09:00 до 18:00 у вихідні за номерами: +38 (067) 204 22 06, +38 (095) 116 88 87, +38 (093) 744 00 36.

Жінки з родин військовослужбовців можуть звернутися по безкоштовну допомогу щодня по буднях з 09:00 до 18:00 за номером +38 (067) 204 22 07. 

За аналогічним графіком працює і юридична лінія для українців за кордоном: +38 (050) 888 90 17. А для внутрішніх переселенців по буднях з 09:00 до 18:00 звернення приймають одразу за трьома номерами: +38 (067) 428 28 64, +38 (050) 107 88 83 та +38 (093) 377 44 04.

Усі номери гарячих ліній Юридичного Гончаренко центру також приймають звернення у найпопулярніших месенджерах: Viber, Whatsapp, Telegram. Крім того, юристи приймають запитання на електронну адресу [email protected].

 

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Активна молодь з 30 громад опанувала практичні інструменти залучення громадян до прийняття рішень

Всесвітній день охорони навколишнього середовища: про злочини проти довкілля України

Оголошено переможців конкурсу бізнес-ідей "Роби своє"

Презентовано публікацію «Допомога допомагаючим»: психоедукаційна, навчальна, психологічна та підтримувальна допомога в умовах повномасштабної війни росії проти України»

​Доказова реабілітація: сучасні підходи та роль Івано-Франківського медичного університету

Бакототерапія та «Cталеві магнолії»: на Хмельниччині реалізують соціально-орієнтовані проєкти