«Пароль: паляниця»: Docudays UA на Sheffield DocFest

Docudays UA продовжує розповідати про українську дійсність та культуру через документальне кіно за кордоном. Долучитися до кінопоказів українського кіно та побачити роботи українських митців можна ...

Додано:
Docudays UA

17da7a7a-2c21-599c-fe0b-7b4
«Пароль: паляниця»: Docudays UA на Sheffield DocFest

Docudays UA продовжує розповідати про українську дійсність та культуру через документальне кіно за кордоном. Долучитися до кінопоказів українського кіно та побачити роботи українських митців можна буде на британському фестивалі Sheffield DocFest з 23 по 28 червня в межах програми «Пароль: паляниця». Розповідаємо про її складові, над якими працювала наша команда спільно з Sheffield DocFest, Британською Радою та Українським Інститутом в межах «Сезону культури Велика Британія/Україна».

Роман Бондарчук, артдиректор Docudays UA, зазначає: «Від імені всієї команди фестивалю Docudays UA я дякую дивовижним людям з Sheffield DocFest за ініціативу створити цьогоріч програму солідарності з Україною. У рік, коли в нашій країні почалась повномасштабна війна і коли ми вимушені перенести наш фестиваль до звільнення від ворога, це неоціненний крок.

Нині особливо сприятливий час, аби почути голоси українських авторів та авторок. Відчути їхню поезію, силу й особливу мотивацію. Час, аби по-справжньому відкрити самобутність України, перестати розглядати її, як одну з “пострадянських” колоній. Побачити якою сучасною й свіжою може бути наша кіномова».

Кінопрограма

У межах кінопоказів Sheffield DocFest буде показано 4 стрічки з національного конкурсу Docudays UA-2022: «Плай» режисерки Єви Джішіашвілі, «Між небом та горами» режисера Дмитра Грешко, «Привоз» режисерки Єви Нейман та «Нескінченність за Флоріаном» режисера Олексія Радинського. А також стрічка, яка мала стати фільмом-відкриттям 19 Docudays UA, «Терикони» режисера Тараса Томенка та короткий метр Андрія Бондаренка та Миро Клочко «Мир та спокій», знятий протягом перших двох тижнів повномасштабної війни проти України.   

Після показу фільмів «Терикони» та «Мир та спокій», які можна буде переглянути під час спільного кінопоказу, відбудеться розширена Q&A «Що потрібно знати, коли йдеться про Україну?» за участі режисерів. Ми поговоримо про те, як переживають і осмислюють дійсність українські документаліст(к)и, а також у чому полягає відповідальність нашого покоління митців і мисткинь та загалом культурних діячів/-ок перед обличчям війни.

Артдиректор Docudays UA Роман Бондарчук також долучиться до журі фестивалю та оцінюватиме фільми International First Feature Competition.

Крім того, на фестивалі відбудуться покази чотирьох українських стрічок у програмі Sheffield DocFest Official Selection: «Крихка памʼять» Ігоря Іванко, «Назовні» режисерки Ольги Журби, «День українського добровольця» режисера Володимира Тихого та «Долаючи темряву» кінооб’єднання Кінодопомога.

DOCU/СИНТЕЗ в межах артпрограми «Альтернативні реальності»

«Альтернативні реальності» — програма Sheffield DocFest для експонування та представлення новаторського неігрового та іммерсивного документального кіно в усіх його формах. На Sheffield DocFest вона висуває на перший план найсміливіші нон-фікшн твори митців, технологів та документалістів, які використовують нові технології чи креативні техніки. До платформ, які розглядаються для участі у показах, належить віртуальна (VR), доповнена (AR) та змішана реальність, 360-градусні відео, рухомі зображення, звукове мистецтво, онлайн-інтерактиви, штучний інтелект, ігри та перформанси. Цьогоріч її тематичний фокус — зв`язки.

Серед інших проєктів, у колективній міжнародній виставці буде представлено створені в межах DOCU/CИНТЕЗ роботи, присвячена кібернетиці та її перетину з цифровим мистецтвом. Зокрема, «Позатілесний досвід» групи молодих українських медіахудожників/-ниць Photinus studio, а також науково-популярний фільм «Полонити завданням небувалим» (1982, режисер Лев Удовенко) кіностудії «Київнаукфільм». У межах виставки будуть також представлені низові матеріали свідоцтв і повсякденного досвіду війни українських користувачів/-чок соціальних мереж.

Окрім цього на Sheffield DocFest відбудеться серія подій індустрійної платформи DOCU/ПРО, усі деталі про які буде оголошено незабаром.

Всі події програми відбуваються в рамках «Сезону культури Велика Британія/Україна», організованим Британською Радою та Українським Інститутом.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Стандарти журналістики в умовах війни»: у Медіацентрі Україна відбулась дискусія за участю відомих медійників

Війна, довкілля та суспільство: в Медіацентрі Україна обговорили актуальність проблем екології під час війни

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

"Близькі": проєкт підтримки окупованих територій триває

У Полтаві відбувся круглий стіл з теми облаштування місць проживання для вимушених переселенців

Обстріли цивільних об'єктів росіянами лишаються стабільно високими, жителів окупованих територій змушують приймати громадянство РФ — СЦГІ