Освітяни Саратської громади на Одещині завершили комплексне навчання з домедичної підготовки

Протягом січня-червня 2024 року медичні працівники навчальних закладів Саратської громади Одеської області пройшли комплексне практичне навчання з домедичної допомоги в умовах воєнного стану. Як ...

Роль лікаря
Освітяни Саратської громади на Одещині завершили комплексне навчання з домедичної підготовки

Протягом січня-червня 2024 року медичні працівники навчальних закладів Саратської громади Одеської області пройшли комплексне практичне навчання з домедичної допомоги в умовах воєнного стану. Як інформує пресслужба Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців України”, всього для освітян провели пять тренінгів згідно з програмою, затвердженою управлінням освіти, сімʼї, молоді та спорту Саратської селищної ради та Громадським центром правосуддя. Медики шкіл і дитячих садочків, у переважній більшості жінки, отримали теоретичні та практичні знання з тактичної медицини. Зокрема навчились користуватися турнікетами, зупиняти критичну кровотечу та евакуйовувати поранених, а також відпрацювали покрокові алгоритми реагування при виникненні надзвичайних ситуацій в освітніх закладах. На завершальному тренінгу, який відбувся 11 червня 2024 року, учасниці й учасники навчання успішно склали тестові завдання та отримали сертифікати. Розроблена та апробована програма підготовки освітян буде використана Громадським центром правосуддя для впровадження в інших громадах.

23 січня 2024 року у приміщенні управління освіти, сімʼї, молоді та спорту Саратської селищної ради відбувся перший установчий тренінг з домедичної допомоги для медичних працівників шкільних та дошкільних навчальних закладів Саратської територіальної громади. Анонсуючи навчальну програму, начальниця управління Неля Страт підкреслила, що отримані знання та навички медичні працівники надалі зможуть передати вчителям та учням. Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко представив повну програму навчання і наголосив на тому, що вона була спеціально адаптована під потреби освітян невеликих громад поза активними бойовими діями. Протягом тренінгу інструктор з тактичної медицини, працівник ДСНС Віталій Мукієнко звертав увагу, що поведінка пораненого може бути непрогнозованою, і для запобігання цьому необхідна постійна дружня підтримка. Під час цього тренінгу вивчали основні зони, які важливі для огляду постраждалого, та надання домедичної допомоги.

Під час тренінгу 15 лютого 2024 року, у приміщенні Саратського ліцею, спільно з інструктором Віталієм Мукієнком освітяни Саратської громади вивчали питання щодо дій медичного працівника під час виявлення особи, яка отримала поранення і знаходиться у «червоній» зоні. Окрема сесія пройшла щодо видів аптечок, їхнього вмісту та призначення кожного медикаменту.

26 березня 2024 року у спортивній залі Саратського ліцею відбувся черговий тренінг в рамках навчальної програми з домедичної допомоги. На ньому вчились здійснювати евакуацію та надавати допомогу у «жовтій» зоні.

Тренінг, який відбувся 26 квітня 2024 року, був присвячений зупиненню кровотечі та накладанню турнікета й «ізраїльського» бандажу. Учасниці й учасники особисто провели тренування з накладання кровоспинної пов’язки та набули навичок з накладання турнікетів, бандажу та бинтування ран.

Важливо, що на кожному тренінгу після теоретичної частини кожен/на учасник/учасниця особисто або в спільній групі під наглядом інструктора відпрацьовував/ла відповідні практичні навички. Як відзначила медична сестра Введенської школи Оксана Колатаренко, раніше вона ніколи не бачила турнікета, тому було дуже корисно практично працювати з різними їх видами.

«Ми всі мали можливість за допомогою інструктора застосувати турнікет при наданні самодопомоги при можливій зупинці кровотечі з руки та ноги», – розповіла вона.

Наталія Атанасова, спеціалістка з безпекових питань управління освіти, сімʼї, молоді та спорту Саратської ТГ: «Ми практично відпрацьовували евакуацію постраждалого з «червоної» зони до «жовтої». Кожен етап евакуації було по декілька разів відпрацьовано з практичним залученням кожного учасника навчання».

На завершальному тренінгу, який відбувся 11 червня 2024 року, учасниці й учасники навчання успішно склали тестові завдання та отримали сертифікати. Перевірку знань здійснювала спеціальна комісія, утворена наказом начальника управління освіти, сімʼї, молоді та спорту Саратської ТГ. Понад 90% учасників та учасниць за результатами навчальної програми показали високий рівень знань з питань тактичної медицини та домедичної допомоги в умовах воєнного стану.

Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко підкреслив, що навички домедичної невідкладної допомоги є критично важливими в умовах війни, де доступ до професійної медичної допомоги може бути обмеженим або відсутнім. В умовах нестачі часу і відсутності поруч спеціалізованих медичних працівників важливо діяти швидко й рішуче, оскільки кожна секунда має велике значення:

«Розроблена та апробована в Саратській громаді програма підготовки освітян буде використана Громадським центром правосуддя для впровадження в інших громадах», - зазначив Леонід Семененко.

Підсумовуючи результати навчальної програми, начальниця управління освіти, сімʼї, молоді та спорту Саратської селищної ради Неля Страт подякувала керівнику Громадського центра правосуддя Леоніду Семененку та інструктору з тактичної медицини Віталію Мукієнку і вручила їм подяки:

«У такому форматі, максимально практично, подібне навчання вперше пройшло на території колишнього Саратського району і, наскільки мені відомо, вперше на Півдні Одещини», – зазначила вона.

За відгуками учасників та учасниць навчання, один з найважливіших результатів тренінгів полягає у можливості практично протестувати отримані знання та навички. Для багатьох освітян, які взяли участь у навчанні, такий практичний досвід був вперше.

Наталя Чумак, медична сестра Михайлівської школи:

«Я працюю в Михайлівському ЗЗСО і дуже вдячна. За що? Я досить давно працюю в дитячому садочку, а в школі лише другий рік. Для мене була проблема підготовки наших учнів, які брали участь у грі «Джура». Я не знала, як навчить правильно дітей прийомам тактичної медицини, які вони повинні знати. Адже теорія – це одне, а практика – це зовсім інше. Доводилося читати, переглядати інтернет, вишукуючи відповідні теми. Інша справа – все побачити наяву, а потім вже показати дітям. Мені ці тренінги багато дали. Торік я навчала дітей, беручи матеріал з інтернету. У цьому році все було геть по-іншому. Під час підготовки до гри я використовувала ті знання, які отримала на тренінгах. І наші діти завдяки цьому змогло достойно виступити на змаганнях. Я дуже дякую організаторам та тренерам за знання і практичні навички, які я отримала».

 

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари працює як мультифунціональний хаб, якийвпроваджує людиноорієнтований підхід на місцевому рівні та допомагає громадам впоратись зправовими, безпековими та гуманітарними викликами, пов’язаними з військовою агресією рф протиУкраїни.

Проєкт «Розбудова Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари в умовах війни/післявоєнного відновлення» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи