Оголошено переможців конкурсного відбору громад-партнерів DECIDE

Завершено конкурсний відбір громад-партнерів DECIDE, участь в якому взяли понад 70 територіальних громад з Івано-Франківської, Одеської, Луганської та Полтавської областей.Співбесіди із кандидатами ...

Додано:
DOCCU

тренінги навчання команда
Оголошено переможців конкурсного відбору громад-партнерів DECIDE

Завершено конкурсний відбір громад-партнерів DECIDE, участь в якому взяли понад 70 територіальних громад з Івано-Франківської, Одеської, Луганської та Полтавської областей.

161398245_1616284585238955_3314550440340687992_o

Співбесіди із кандидатами тривали майже 2 місяці і це був дійсно непростий вибір, адже громади вразили конкурсну комісію своєю мотивацією та бажанням змін.

Вітаємо переможців конкурсного відбору  та представляємо 16 територіальних громад, які  найближчі чотири роки співпрацюватимуть із проєктом DECIDE щодо розбудови ефективної системи управління освітою у громадах!

Івано-Франківська область:

Білоберізька ТГ

Ворохтянська ТГ

Галицька ТГ

Дубовецька ТГ

Луганська область:

Біловодська ТГ

Новопсковська ТГ

Попаснянська ТГ

Чмирівська ТГ

Одеська область:

Визирська ТГ

Кілійська ТГ

Красносільська ТГ

Нерубайська ТГ

Полтавська область:

Білоцерківська ТГ

Мачухівська ТГ

Терешківська ТГ

Решетилівська ТГ

Попереду підписання меморандумів та плідна співпраця впродовж наступних 4 років задля розвитку якісної освіти у громадах.

Довідкова інформація:

DECIDE – це швейцарсько-український проєкт «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». Він спрямований на підтримку реформ в освіті та процесів децентралізації для розвитку в Україні ефективної системи управління освітою.
Головна мета проєкту DECIDE – допомогти громадянам об’єднаних територіальних громад долучитися до демократичного врядування та отримати рівний доступ до якісної освіти.

DECIDE реалізується ГО DOCCU у партнерстві з Цюріхським педагогічним університетом (PHZH) за підтримки Швейцарії, представленої Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва (SDC).

DECIDE покликаний сприяти:

  • посиленню потенціалу ОТГ у розробці та практичній реалізації децентралізованих моделей управління освітою, включаючи стратегії розвитку освіти та плани їх впровадження;
  • підвищенню професійного рівня посадових осіб місцевого самоврядування ОТГ в цілому та працівників структурних підрозділів, які відповідають за освіту в ОТГ;
  • удосконаленню методів та інструментів розвитку громадянського суспільства та залучення громадян до управління освітою.

DECIDE спрямовано на впровадження та розвиток демократичного, прозорого та підзвітного управління школами у місцевих громадах, посилення їх ролі у громадському житті, залучення всіх громадян до прийняття рішень в ОТГ, включаючи учнів/ць, учителів/ок, керівників/ць шкіл, представників влади, батьків, представників/ць ЗМІ та інших.

Проєкт впроваджується за двома компонентами.

Компонент 1 зорієнтований на розбудову децентралізованої системи управління освітою в ОТГ на субрегіональному рівні та на рівні регіонів.

Робота за цим компонентом покликана підвищити спроможність органів влади у впровадженні реформи децентралізації в сфері освіти, включаючи стратегії розвитку освіти та їх реалізацію. Важливою стане вдосконалення професійних компетентностей представників органів управління ОТГ, а також державних службовців, залучених до реалізації реформи освіти.

Компонент передбачає запровадження нових методів та інструментів розвитку громадянського суспільства та залучення громадян до управління освітою.

На національному рівні DECIDE сприятиме розвитку механізмів політичного діалогу, створенню ефективної нормативно-правової бази у сфері децентралізації управління освітою та запровадженню дієвого навчання й управління знаннями.

Компонент 2 зорієнтований на розбудову демократичних шкіл, які будуть відігравати роль освітніх центрів своїх громад.

Трансформація шкіл (зокрема у сільській місцевості) в освітні центри місцевих громад сприятиме впровадженню більш демократичного та відповідального управління закладами освіти з одного боку, і посиленню їх ролі у громадському житті з іншого.

DECIDE активізує участь громадян в управлінні освітою через впровадження практичних інструментів залучення громадськості до управлінських процесів у сфері освіти; сприятиме залученню батьків, учнів/учениць і вчителів/вчительок до планування спільних з місцевою владою та громадою соціальних проєктів.

Партнери з впровадження

Проєкт впроваджується за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства розвитку громад та територій України.
Партнерами проєкту є обласні державні адміністрації Івано-Франківської, Луганської, Полтавської і Одеської областей, Державна служба якості освіти України (ДСЯО), Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад (Асоціація ОТГ).

Проєкт безпосередньо працюватиме у 16 громадах Івано-Франківської, Луганської, Полтавської та Одеської областей.

Його перша фаза триватиме з лютого 2020 по січень 2025 року.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Якою має бути сфера охорони здоров'я через 10 років: в УКУ презентували Маніфест здорового суспільства

Вікторія Подгорна: “Закони мають бути написані мовою, зрозумілою для людей”

Розвиток громад без конфліктів: чи це можливо?

Олександр Санченко: “Час для законопроєкту вичерпний, тому ініціативним групам необхідна конструктивна позиція”

Проведено супервізії для учасників проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки»

У Миколаївському відділенні Асоціації міст розповіли про виконання місцевих бюджетів серед громад області